Ölümcül Atlanta Bölgesi Spa Çekimleri Hakkında Bildiklerimiz – NPR

Cherokee İlçesi Şerif Ofisi tarafından yayınlanan güvenlik kamerası görüntüleri, şüpheli silahlı kişiyi, Salı günü insanların öldürüldüğü üç kaplıcadan biri olan Young's Asian Massage'un dışında gösteriyor gibi görünüyor. Cherokee County Şerif Ofisi gizli yazısı

başlığı değiştir

Cherokee County Şerif Ofisi

Cherokee İlçesi Şerif Ofisi tarafından yayınlanan güvenlik kamerası görüntüleri, şüpheli silahlı kişiyi, Salı günü insanların öldürüldüğü üç kaplıcadan biri olan Young's Asian Massage'un dışında gösteriyor gibi görünüyor.

Cherokee County Şerif Ofisi

Atlanta'da polisin söylediğine göre Salı günü sekiz kişiyi öldüren üç saldırıda silahlı olduğundan şüphelenilen Robert Aaron Long suçu itiraf etti.

Ölenler arasında Asya kökenli altı kadın da nefret suçu şüphelerini uyandırıyor. Polis, masaj salonlarını hedef alma kararında yarışın bir rol oynamadığını söyledi.

Cherokee County Şerifi Frank Reynolds, zanlının araştırmacılara cinsel bağımlılığı olduğunu belirttiğini söyledikten sonra, 21 yaşındaki Long, "geçmişte bu yerlerden bazılarına uğramış olabilir" dedi.

Long, polisin arabasını Gürcistan'ın güneyindeki eyaletlerarası yolda takip etmesinden sonra, üç kaplıcaya yapılan saldırılardan birkaç saat sonra tutuklandı. Çarşamba sabahı itibarıyla, kurbanların hiçbirinin kimliği açıklanmadı.

Saldırıların bir nefret suçu oluşturup oluşturmadığına dair sorulara yanıt veren Atlanta Polis Şefi Rodney Bryant, "Bu soruşturmanın henüz erken başındayız, bu nedenle şu anda bu kararı veremiyoruz."

Belediye Başkanı Keisha Lance Bottoms, "Bu, birçok kurbanın olduğu trajik bir gündü." Dedi. Sabah geç saatlerde yapılan bir basın toplantısında, Atlanta'da hedef alınan işletmelerin potansiyel suç veya bela bölgeleri olarak şehir polisinin radarında olmadığını söyledi.

Lance Bottoms, "Burada mağduru suçlamak üzere değiliz, kurbanı utandırmak üzere değiliz." Dedi. "Sebeplerinin ne olduğu hakkında ek bilgi bilmiyoruz, ancak kesinlikle mağdurları suçlamaya başlamıyoruz."

Şerifin ofisinden Kaptan Jay Baker, soruşturmanın hala erken olduğu konusunda uyardı, "Irksal olarak motive edilmediğini iddia ediyor," dedi. "Görünüşe göre seks bağımlılığı olarak gördüğü bir sorunu var ve bu yerleri onun ortadan kaldırmak istediği bir cazibe [olarak] görüyor."

Lance Bottoms, şok edici şiddetin daha kötü olabileceğini söyledi ve tutuklandığında Long'un başka benzer saldırılar yapmayı planlıyor gibi göründüğü Florida'ya gittiğini belirtti.

Reynolds, ilçesinin çoğunlukla yatak odası topluluğu olduğunu ve geçen yıl sadece bir cinayetin işlendiğini söyledi. "O bölgede çok fazla suç yok" diye ekledi.

Şerif, Long'un başlangıçta olay yerlerinden birinin video izleme görüntüleri ile tespit edildiğini söyledi. Ajansı sosyal medyada görüntüler yayınladıktan sonra, Long'un ebeveynleri resimlerde kendi oğulları olduğuna inandıklarını söylemek için iletişime geçti.

Reynolds "Çok üzgünler ve bu endişeye çok yardımcı oldular," dedi.

Polis, Long'un cep telefonunu takip edebildi ve bu da saldırılardan sonra hareketlerini daraltmalarına yardımcı oldu.

Long'un Perşembe sabahı mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

İlk saldırı, şerifin ofisinin dört kişinin öldüğünü ve en az bir kişinin de yaralandığını söylediği Atlanta'nın Cherokee İlçesindeki Acworth'taki Young's Asian Massage'ı hedef aldı.

The Atlanta Journal-Constitution'a göre Baker'dan alıntı yaparak "Kurbanlar iki Asyalı kadın, bir beyaz kadın ve bir beyaz adamdı". İspanyol bir adam olan beşinci kurban, yaraları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Komşu bir işletmenin gözetim görüntüleri, Long'un Hyundai Tucson SUV'sinin saat 16:50 civarında masaj salonunun alışveriş merkezinin otoparkına girdiğini gösteriyordu. Long, 21, Cherokee County'deki Woodstock, Ga.

İkinci ve üçüncü saldırılar yaklaşık bir saat sonra Northeast Atlanta'daki Piedmont Road'da gerçekleşti ve burada Atlanta polisi Gold Spa'daki bir soygun konusunda uyarıldı.

Memurlar kaplıcaya vardıklarında, içeride kurşun yaralarından üç kadın ölü buldular. Oradayken, memurlar neredeyse caddenin karşısındaki Aromatherapy Spa'ya yeni bir silah sesi çağrısı yaptı. Bu işe girdiklerinde memurlar, dördüncü bir kadının öldürüldüğünü buldu.

Oradan, şüpheli silahlı adam güneye kaçtı ve polis, aracını aramak için alarmı yaydı. Interstate 75'te güneye doğru ilerlerken, yetkililer onun için bir tuzak kurdu.

Crisp County Şerifi Billy Hancock, akşam saat 8 civarında, ajansının "kuzey Georgia'dan bir cinayet zanlısının ilçemize girmeye yaklaştığını" söylediğini söyledi.

Hancock, 30 dakika sonra, Georgia Eyalet Devriyesi askerlerinin Long'un SUV'sinde kontrolden çıkmasına neden olan bir manevra yaptığını söyledi. Şüphelinin olaysız bir şekilde gözaltına alındığını ve ilçe hapishanesine götürüldüğünü belirterek, FBI'ın daha sonra soruşturmalarına devam etmek için ajanlar gönderdiğini de sözlerine ekledi.

FBI Atlanta ofisinin sözcüsü Kevin Rowson, NPR'ye verdiği demeçte, FBI'ın hem Cherokee County hem de Atlanta polisine davayı ele almada yardım ettiğini söyledi.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Medya tarafından bildirilen bazı şeyler daha sonra yanlış çıkacaktır. Olay yerinde bulunan yetkililerden ve diğer yetkililerden, güvenilir haber kuruluşlarından ve muhabirlerden gelen raporlara odaklanacağız. Durum geliştikçe güncelleme yapacağız.