Kamala Harris içtiğini itiraf etmesine rağmen, WH çalışanlarını geçmiş ot kullanımında baltaladı – Fox News

Beyaz Saray, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in üniversitede ot içtiğini açıkça kabul etmesine rağmen, bir avuç personelin esrar kullanımından vazgeçtiğini ortaya çıkardı.

Aynı zamanda 2020 başkan adayı olan o zamanki senatör Harris, DJ Envy, Angela Yee ve Charlamagne tha God tarafından düzenlenen bir radyo programıyla yaptığı röportajda üniversitede esrar içtiğini söyleyerek 2019'da federal düzeyde esrar yasallaştırılmasını destekledi.

Harris, "Esrar içtim. Ve soludum. Nefes aldım," dedi. "Bence pek çok insana neşe veriyor. Ve dünyada daha fazla neşeye ihtiyacımız var."

PSAKİ, BEYAZ KONUT PERSONELİNİN GEÇMİŞ MARİJUANA KULLANIMINDAKİ İŞLERİ KAYBEDİLDİ

Harris görüşme sırasında uyuşturucuyu "uzun zaman önce" kullandığını ve marihuananın gelişmekte olan genç beyinler üzerindeki etkileri üzerine daha fazla araştırma yapılması gerektiğini açıkladı.

Fox News tarafından daha önce bildirildiği üzere , Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki, federal yasalara göre yasadışı olan eski esrar kullanımı için mevcut yönetim tarafından beş Beyaz Saray çalışanının serbest bırakıldığını doğruladı.

Bununla birlikte, Psaki ayrıca, yönetimin, geçmişte esrar kullanımının personeli veya potansiyel işe alımları otomatik olarak diskalifiye etmemesini sağlamak için politikalarını güncellediğini, bunun da geçmiş yönetimlerden bir değişikliği temsil edeceğini belirtti.

Psaki, NBC tarafından bildirilen ve Beyaz Saray'ın vakaları ayrı ayrı inceleyeceğini ve uyuşturucuyu "sınırlı" bir temelde kullanmış ve gerekli olmayan pozisyonlarda bulunan kişiler için muafiyetler sağlayacağını belirten yeni kılavuzlarla bağlantılı. bir güvenlik izni.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Harris genellikle haftanın birkaç günü Biden'e verilen hassas Başkanın Günlük Özeti'nde oturuyor.

Bir dizi eyalet, eğlence amaçlı marihuana kullanımını suç olmaktan çıkardı.

Aralık ayında , Temsilciler Meclisi esrarı suç olmaktan çıkaracak bir yasa tasarısını kabul etti. Mevcut Kongrede de parti üyeleri arasında yasaların taşınması için benzer bir çaba var.