Üçüncü teşvik kontrolü: İşte ödemenizi geciktirebilecek veya azaltabilecek şeyler – CBS News

Üçüncü teşvik çeki, Başkan Joe Biden'ın Amerikan Kurtarma Yasasını imzaladıktan birkaç gün sonra, bazı banka hesaplarını etkiledi. Ancak bazı haneler fonları bu hafta kadar erken bir zamanda görecek olsa da, diğerleri daha uzun süre bekleyebilir.

Biden, 12 Mart'ta insanların yaklaşık% 85'inin 1.400 dolarlık çeklerden birini alacağını söyledi. Ayrıca, önceki iki teşvik turunda bazı insanlar için teslimatı engelleyen bazı sorunların üçüncü kez tekrarlanan bir duruma neden olması muhtemeldir. . Örneğin, önceki iki çek turu sırasında IRS'de kayıtlı bir banka hesabı olmayan bazı kişiler, banka kartlarının veya kağıt çeklerin evlerine ulaşması için birkaç hafta beklemek zorunda kaldı.

Büyük olasılıkla, 2020 veya 2019 vergi beyannamelerini sunmuş ve vergi dairesinde kayıtlı bir banka hesabı olan kişiler, teşvik çeklerini, önceki ödeme sunumlarına göre doğrudan para yatırma yoluyla hızlı bir şekilde alacaklardır. Bunun nedeni, IRS'nin teşvik parasını ulaşabileceğini bildiği kişilere hızlı bir şekilde dağıtmaya öncelik vermesidir – ve vergi dairesinin 100 milyondan fazla vergi mükellefine dağıtmak için 422 milyar dolarlık fonu olduğu göz önüne alındığında, bu büyük bir çaba.

IRS ve Hazine yetkililerine göre Pazartesi günü yapılan bir konferans görüşmesine göre, önümüzdeki 10 gün içinde yaklaşık 100 milyon ödeme yapılacak.

Bir TurboTax sözcüsü bir e-postada CBS MoneyWatch'a "Teşvik kontrolünüzü almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok" dedi. "IRS, son vergi beyannamenize (2019 veya 2020) göre uygunluğu belirleyecek ve muhtemelen ödemenizi vergi iadenizin yatırıldığı banka hesabına gönderecektir."

TurboTax sözcüsü, "2020 iadenizi henüz doldurmadıysanız, teşvik kontrolünüzün doğru yere gitmesini sağlamaya yardımcı olmak için banka hesabı veya adres bilgileri dahil olmak üzere en son bilgilerinizi IRS'ye vermek için bunu şimdi yapabilirsiniz. "

COVID-19 yardım faturasında neler var? 03:12

Bir finans kurumu, CBS MoneyWatch'a 12 Mart EST saatiyle 11.00 civarında müşterileri için IRS'den ödeme almaya başladığını söyledi. Banka, Current, bazı hesapların 9.800 $ 'a varan teşvik ödemeleri aldığını söyledi. Fonların ödeme tarihini hükümet aracılığıyla beklemek yerine, bilançosunu kullanarak fonları kredilendirmek için tüm fonları tam olarak kullanılabilir hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Tasarı imzalandıktan sadece bir gün sonra bazı ödemeler yapılsa da, mevzuata göre IRS'nin çekleri dağıtmak için 2021'in sonuna kadar süresi var.

İşte bazı insanların paralarını almasını veya yanlış tutarı almasını engelleyen şey.

2019 veya 2020 vergi beyannamenizi doldurmadınız

Vergi formlarınıza son teslim tarihinin 15 Nisan olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen pek çok kişi 2020 vergi beyannamelerini henüz doldurmamıştır. Bu durumda endişelenmenize gerek yoktur – IRS, ne kadar olduğunuzu belirlemek için 2019 vergi beyannamenizi kullanacaktır. almalı.

Ancak bu, Sosyal Güvenlik'teki bazı kişiler için geçerli olabilen, hiç kazancı olmayan veya çok az kazancı olanlar gibi, vergi beyannamesi vermesi gerekmeyen kişiler için daha yanıltıcı hale gelir.

Bu, özellikle bu insanların çoğu ilk turun 1.200 $ 'lık ödemelerine en derin ihtiyacı olduğu için ilk tur teşvik kontrollerinde bir sorun haline geldi – ve bu önemsiz bir sayı değildi. IRS, geçen yıl dosyalanmış vergi beyannamelerine dayanmayan 22 milyondan fazla teşvik ödemesi dağıttığını söyledi.

Bu sorun nedeniyle, IRS geçen yıl, özellikle başvuruda bulunmayanlar için, banka hesap bilgilerini veya adreslerini ajansa verebilecekleri ve ayrıca her biri 500 $ 'lık teşvik yardımı almaya hak kazanan bakmakla yükümlü oldukları kişilerin sayısını sağlayabilecekleri bir web sitesi oluşturdu. o zaman.

1.400 dolarlık teşvik ödemeleri işleniyor 02:57

Ancak dosyalama yapmayan web sitesi geçen yılın sonlarından beri kapatıldı ve IRS ve Hazine yetkilileri 12 Mart'ta yaptıkları bir konferans görüşmesinde, kayıt yapmayanları tüm ödemeleri ve vergileri almalarını sağlamak için 2020 vergi beyannamesi vermeye çağırdıklarını söyledi. borçlu oldukları krediler.

Kağıt iadesi yaptınız

IRS, bu yılın başlarında kağıt vergi beyannamelerini dosyalayan kişilerin gecikmelerle karşılaşabileceği konusunda uyardı. Bunun nedeni, IRS'nin hala 2019'da dosyalanan vergi iadelerinin bir tıkanıklığı ile uğraşması ve muhtemelen kağıt üzerinde dosyalanan 2020 iadelerinin de işlem gecikmeleriyle karşılaşması muhtemeldir.

Vergi dairesinin birikmiş iş yükü kısmen, IRS'nin çalışanlarını uzaktan çalışmaya kaydırmasına neden olan pandemiden kaynaklanıyor. Bu gerçekleştiğinde, kağıt vergi beyannamelerini onlara ulaşana kadar römorklarda sakladı. Ocak ayının sonunda, hala işlenmeyi bekleyen 6,7 milyon iadesi vardı.

IRS ve Hazine yetkilileri 12 Mart'ta, insanların vergilerinin daha hızlı işlenmesini, geri ödemelerini ve teşvik ödemelerini sağlamak için 2020'de elektronik bir iade başvurusunda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Banka hesabınızı taşıdınız veya değiştirdiniz

Bu, postayla çek veya ön ödemeli banka kartı alan ancak kısa süre önce taşınan ve banka hesaplarını değiştiren kişiler için bir endişe olabilir.

IRS, bu hafta IRS.gov'da "Ödememi Al" aracını açacağını söyledi. Hazine ve IRS yetkilileri 12 Mart'ta, sitenin insanları ödemelerinin durumu hakkında bilgilendirmesi amaçlandığını, ancak banka hesap bilgilerini güncellemelerine izin vermediğini söyledi. Ancak yetkililer, kurumların sahip oldukları banka hesabı bilgileri tüketiciler için doğrudur.

Dezavantajı: Kapatılmış veya yanlış bir hesaba çek düzenlenirse, IRS'nin ödemeyi bir çekle yeniden düzenlemesi ve evinize postalaması gerekecektir. Bu beklemenize katkıda bulunabilir.

Bankanızın politikaları

Bazı insanlar, IRS ödemeleri hafta sonu dağıtmaya başladığını söylemesine rağmen, bankalarının çeklerinin 17 Mart Çarşamba gününe kadar mevcut olmayacağını söylediği için sosyal medyada hayal kırıklığını dile getirdi. Öfkeli müşteriler tarafından seçilen bankalar arasında Wells Fargo ve JPMorgan Chase vardı.

Ancak, elektronik fon transferi için ACH Ağı'nı yöneten kuruluş olan Nacha'dan yapılan bir açıklamaya göre, bu gecikme fonların ödenmesi için gereken süreden kaynaklanıyor.

Bir sözcü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Ödeme dosyalarının ne zaman gönderilip alındığına bakılmaksızın, ödemelere ilişkin fonların kapatılması, tam olarak IRS tarafından belirtildiği gibi 17 Mart Çarşamba günü saat 08: 30'da gerçekleşecektir." Dedi. "İlk ödeme dosyasının 12 Mart Cuma günü iletildiği zamandan tüm alıcıların Çarşamba günü paraya erişime sahip olacağı zamana kadar paranın nerede olduğu konusunda bir gizem yok – hala hükümette."

Bununla birlikte, bazı bankalar parayı müşterilerine avans vermeye karar vermiş olabilir, bu nedenle bazı bankaların müşterileri 12 Mart gibi erken bir tarihte mevduat aldı.

Bazı bankalar teşvik kontrolünü almakta gecikti … 00:19

Wells Fargo, CBS MoneyWatch'a müşterilerden fon tutmadığını ve parayı alır almaz yatıracağını söyledi. Benzer şekilde, bir Chase sözcüsü, bankanın parayı IRS'den almayı beklediği Çarşamba günü müşteri hesaplarına aktaracağını söyledi.

Wells Fargo sözcüsü, "17 Mart, fonlar mevcut olduğunda IRS tarafından sağlanan resmi ödeme tarihidir ve teşvik ödemeleri için doğrudan depozito almaya uygun olan müşteriler bunu 17 Mart sabahı bekleyebilirler" dedi. .

Yeni veya daha eski bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler var

Bazı insanlar çeklerini hızlı bir şekilde alabilir, ancak miktarların yanlış olduğunu fark edebilir – bu büyük olasılıkla bakmakla yükümlü oldukları kişilerden kaynaklanıyor olabilir.

Üçüncü teşvik çeki, bakmakla yükümlü olunan kişilere her biri için 1400 $ alma hakkı verir, ancak IRS bazı durumlarda çocuklarınızın farkında olmayabilir. Örneğin, 2020'de bir bebeğiniz olduysa, ancak henüz vergi beyannamenizi doldurmadıysanız, IRS, ne kadar borçlu olduğunuzu belirlemek için 2019 vergi beyannamenize güvenecektir ve bu, yeni çocuğa gösterilmediği için bunu göstermeyecektir. henüz doğdu.

Örnek: Bebekleri 2020'de doğmuş bir çiftin 4.200 $ alması gerekir, ancak IRS'nin 2020 vergi beyannamesi yoksa, ailedeki iki yetişkin için 2.800 $ 'lık bir ödeme yapacaktır. Ancak IRS ve Hazine yetkilileri 12 Mart'ta bu durumdaki ailelerin bebekleri için ek 1.400 dolar alacaklarından emin olabileceklerini söyledi.

IRS, 2020 vergi beyannamesini sunduklarında, geçen yıl doğan bir bebek durumunda olduğu gibi, kendilerine daha fazla borçlu olup olmadığını kontrol edecek. Yetkililer, böyle bir durumda IRS'nin aileye otomatik olarak 1.400 dolarlık ek çek vereceğini söyledi.

Milyonlarca aile çocuk vergi alacaklısı alacak … 05:37

Normalde vergi beyannamesi vermeyen ve geçen yıl bakmakla yükümlü oldukları kişileri bildirmek için kayıt dışı aracı kullanan kişiler için de benzer sorunlar ortaya çıkabilir. İlk iki kontrol turu 17 yaşın üzerindeki bakmakla yükümlü kişileri hariç tuttuğundan, IRS daha yaşlı gençleri ve dosyalama aracına bağımlı olmayan yetişkinleri saymadı.

Hazine ve IRS yetkilileri, tipik olarak vergi beyanında bulunmayan kişilerin bu yıl 2020 yılı iadesi yapmaları çağrısında bulunduğunu söyledi. Bu, IRS'nin üçüncü uyaran kontrolüne hak kazanan bakmakla yükümlü oldukları kişilerin olup olmadığını belirlemesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, her ikisi de Amerikan Kurtarma Planında genişletilen Çocuk Vergi Kredisi veya Kazanılan Gelir Vergisi Kredisi gibi hanehalklarının başka türlü talep edemeyecekleri diğer vergi avantajlarının kilidini de potansiyel olarak açacaktır.

2020'de gelir kaybettiniz ancak henüz iade başvurusunda bulunmadınız

Bazı insanlar 2020'de gelirlerinin düşmesi durumunda hak ettiklerinden daha azını alabilirler ancak 2020 vergi beyannamelerini henüz sunmamışlardır. Bu, 2019'da 90.000 $ kazanan tek bir kişi için olabilir; bu, ödeme almak için 80.000 $ 'lık sınırın üzerinde, ancak 2020'de işini kaybetti ve sonuç olarak sadece 45.000 $ kazandı.

Bu kişi 2020 iadesini henüz yapmadıysa, bir teşvik ödemesi almayacaktır çünkü IRS, hesaplamasını, uygun olmadıklarını gösteren 2019 getirilerine dayandıracaktır. IRS ve Hazine yetkilileri, 2020 vergi beyannamesini düşük gelirle doldurur doldurmaz IRS'nin kendilerine teşvik ödemesi yapacağını söyledi.

–Sarah Ewall-Wice'in raporuyla.