Stephen Miller: Amerika'nın düşmanları 'başkan evde değil' ve 'saldırıyorlar' görüyor – Fox News

Trump'ın eski kıdemli danışmanı Stephen Miller Cuma günü, Başkan Biden'ın sözlü notlarının ve gaflarının "ulusal güvenlik krizi" haline geldiği konusunda uyardı.

"Dünyanın dört bir yanındaki düşmanlarımız – İran, Rusya, Venezuela ve Çin – kopya kâğıdı olmadan bir softbol röportajını bile atlatamayan ABD'ye ve onun baş temsilcisi ülkemizin başkanına bakıyorlar. Miller, Fox News'e katıldığı sırada “Hannity” dedi.

Miller'in sözleri, sunucu Sean Hannity'nin Biden'ın sorulara yanıt verirken ve başkan yardımcısına "Başkan Harris " olarak atıfta bulunurken bir "kopya kağıdı" gerektirdiğini gösteren klipler oynamasından sonra geldi.

Cuma günü erken saatlerde, Biden, Maryland'deki Joint Base Andrews'de Air Force One'a binme adımlarını tırmanırken defalarca tökezledi.

Miller, "Bundan hiç zevk almıyorum" dedi. "Bu son derece ciddi. O merdivenlerden defalarca inip çıktım. Kaygan değiller ve Hava Kuvvetleri kaygan olmadıklarından emin oluyor."

BIDEN ÇOK KEZ STUMBLED, HAVA KUVVETİ BİR MERDİVEN YÜKSELDİĞİNDE DÜŞER

Hannity, medyanın Biden'ın tökezleme olayına büyük ölçüde sessiz kaldığını ve bunun, o zamanki Başkan Donald Trump'ın New York, West Point'teki bir olayın ardından bir rampadan akıllıca yürürken yaptığı haberle çeliştiğini kaydetti.

Associated Press muhabiri Jonathan Lemire ve MSNBC'den Joe Scarborough'nun Trump'ı eleştiren ve onun göreve uygunluğu hakkında teori geliştiren kliplerini oynadı.

O sıradaLemire, Trump'ın fiziksel durumunun, 2020 başkanlık kampanyası sırasında Biden'ı eleştirmesini zorlaştırması gerektiğini söyledi.

"Açık olana işaret ediyorum, çünkü o Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, özgür dünyanın lideri, başkomutandır. Bu dünyadaki en zor iş – dünyadaki en zorlu iş. , "Dedi Hannity.

ABD RESMİ, TENSE İKİLİ SÖYLEŞİLERDE ÇİN'E 'BÜYÜK STANDIYOR' DAVET EDİYOR

Miller, segmentin ilerleyen bölümlerinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in , Biden'ın görünürdeki keskinliğini açıkça tanıdığını, bu nedenle eski KGB ajanı, son zamanlarda Amerikan başkanına "katil" olarak adlandırıldıktan sonra canlı bir tartışmaya meydan okuduğunu söyledi.

"Bizimle açıkça alay ediyorlar. Başkan Biden ile alay ediyorlar. Aşağılayıcı ve bu, orada olmayan ve 'evde olmayan' bir başkomutanınız olması gerçeğiyle birleşiyor," dedi.

"Bizimle açıkça alay ediyorlar. Başkan Biden ile alay ediyorlar. Bu aşağılayıcı."

– Başkan Trump'ın eski kıdemli danışmanı Stephen Miller

"Çin’in bize insan hakları konusunda ders vermeye cesaret ettiği Alaska’da yaşananlar gibi utanç verici olaylar yaşayacaksınız. Ve [Dışişleri Bakanı Antony] Blinken ve [Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake] Sullivan, orada oturup bunu kabul ediyor musunuz?" dumanladı.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Miller, ABD diplomatlarının "Amerika adına özür diledikleri" sonucuna varmıştı çünkü kısmen "tepede liderleri yok".

"Başkan evde değil. Diğer ülkeler bu zayıflığı görüyorlar ve saldırıyorlar ve hepimiz daha az güvendeyiz."

Fox News'den Brian Flood bu rapora katkıda bulundu.