Bazı Senato Demokratları, haydut reformu olmadan ara dönem tepkisinden korkuyor: "Bu Armageddon olacak" – CBS News

Başkan Biden bu hafta mütevazı bir haydutluk değişikliğine desteğini ifade ettiğinde, reform savunucuları bunu büyük bir dönüm noktası olarak aldı. Kutlama nedenleri? Başkan, gündeminin kaderinin Senato prosedürüne bağlı olduğunu kabul ediyordu ve bu da kampanya vaatlerinin yerine getirilmesini zorlaştırıyor. Ve engellenmiş bir gündemin parti için sonuçları olabilir.

Demokrat Senatör Jeff Merkley, CBS News'e verdiği demeçte, Demokratların haydut reformlarını yürürlüğe koymazlarsa ara sınavlarda zarar görecekleri sorulduğunda, "Armageddon olacak," dedi. "Üssümüz çok moral bozucu, çok kızgın, çok hoşnutsuz olacak. Evde kalacaklar. Ve eğer onları yüzüstü bırakırsak neden evde kalacaklarını anlıyorum."

Merkley uzun zamandır haydutluk değişiklikleri için bastırıyor ve senatörlerin mevcut yasayı telefonla arama uygulamasından ziyade yasayı tutmak için söz sahibi olmalarını gerektiren "sözlü haydut" u tanıttı. ABC News ile yaptığı röportajda Bay Biden, dedi. bu tür bir reformu destekledi ve bu da ona, senatör olarak ilk günlerinde üst meclisin nasıl işlediğini hatırlattı. Şimdi dedi ki, "Demokrasinin işlemekte zorlandığı noktaya geliyor."

Joe Manchin gibi bazı Demokrat senatörlerin, ayarlamalara açık görünseler bile mevzuatın 60 oyluk barajını değiştirmeye muhalefetlerini sürdürmeleriyle, önemli çapraşıklık değişiklikleri için destek hala çok uzak.

Ancak savunucular, Cumhuriyetçilerin, yalnızca çoğunluk desteğini gerektiren bir uzlaşma süreciyle parti hatlarına aktarılan COVID yardım tasarısı gibi yasaları henüz suçlamadıklarını belirtiyorlar. Muhalefet oy hakkı, iklim, göç ve diğer Demokrat öncelikler gibi gündem maddelerine ciddi bir şekilde başladığında, parti tabanının üst meclisin kurallarını değiştirmeye yönelik çağrıları daha da artacaktır.

Bu hafta milletvekillerini hileyi ortadan kaldırmaya zorlayan altı rakamlı bir reklam kampanyası başlatan Fix Our Senaate sözcüsü Eli Zupnick, "Şu anda bu soyut bir mesele, henüz hiçbir şey yapılmadı. Bu gerçekten hızlı bir şekilde olacak," dedi.

Senato eski yardımcılarından Zupnick, demokrat adaylar "McConnell izin verirse sizin için bu şeyleri yapacağız 'diye devam etmedi" diyor. "Demokratlar seçmenlere ve insanlara neden Demokratları seçtiklerini gösterirse, çoğunluğu ellerinde tutmak için en iyi şansa sahip olurlar … Ancak bunları yapmazlarsa, insanlar neden Demokratları sorumlu tuttuklarını merak edeceklerdir. t teslim et. "

Merkley, partisinin seçmenlerinin Cumhuriyetçilerin Yargıtay adaylarını basit bir çoğunlukla – mahkeme GOP gündeminin en önemli maddelerinden biri – ve Demokratlar öncelikleri için kuralları değiştirme konusunda isteksizliklerini ifade etmek için aldatma kurallarını değiştirmelerini izledikleri için hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

"Üssümüz gidiyor, ne kadar aptalsınız," dedi Merkley. "Bu konuda kampanya yaptınız ve sadece 'peki üzgünüm ama McConnell bizi engellediği için hiçbir şey yapamıyoruz?' Derken Cumhuriyetçilerin basit bir çoğunluk yoluna sahip olmasına izin vereceksiniz. Cumhuriyetçilerin gündemlerini yerine getirmek zorunda oldukları şeyleri yapmak için aynı cesarete sahip olmamızı bekliyorlar. "

Bir liderlik üyesi olan Senatör Dick Durbin, bu hafta haydutluk reformu için bastırıyor. "Uzlaşma olmasaydı, bu oturum için aday gösterme dışında gösterecek çok az şeyimiz olurdu." Dedi.

Dolandırıcılık, Anayasa tarafından zorunlu tutulmamaktadır ve yasaları engellemeye ilişkin kurallar zaman içinde revize edilmiştir. Ancak 20. yüzyılın sonlarına kadar yaygın bir engelleme aracı haline gelmedi. Ve son on yılda Brennan Center'a göre "son 10 yılda (959), 1947'den 2006'ya (960) 60 yıllık dönemde olduğu kadar çok sayıda pıhtı hareketi oldu".

2013 yılında, o zamanki Senato Çoğunluk Lideri Harry Reid, Cumhuriyetçilerin Başkan Obama'nın adaylarını bloke etmesinden sonra yargı ve yürütme atamalarına salt çoğunluk desteğiyle izin verecek şekilde suç parasını değiştirdi. Sonra, Cumhuriyetçiler Senato'nun kontrolünü ele geçirdiklerinde McConnell, Yüksek Mahkeme yargıçlarını salt çoğunlukla onaylayacak şekilde değiştirdi ve Trump yönetimi altındaki üç adayın onaylanmasının önünü açtı.

Brookings'de Yönetişim Çalışmaları'nda kıdemli bir araştırmacı olan Molly Reynolds, haydutluktaki değişikliklerin "genellikle belirli bir politika anına bağlı olduğunu" söylüyor. "Bu uzun bir yıpratma savaşı … her iki tarafın da bazen çoğunlukta olduğu, bazen azınlıkta olduğu ve Senato'nun çalışma biçiminde bir değişiklik yapmaya istekli oldukları engeliyle hayal kırıklığına uğradıkları bir yıpratma savaşı."

Aktivistler, bu kez fuhuş reformu için bastırmak için belirli bir politika anının, genel bir teklifin evi geçmesi ve Senato'da muhtemelen ölümle yüz yüze gelmesi ile oy kullanma hakları olduğuna inanıyorlar. Konu, Gürcistan'daki Demokratlara çoğunluğu veren Senato kampanyalarının merkezinde yer alıyordu.

Senatörlerden biri olan Rafael Warnock, bu hafta ilk kat konuşmasını bu mesajı iletmek için kullandı. "Toplumdaki azınlık haklarını korumayı reddederken Senato'da azınlık haklarını korumamız gerektiğini söylemek bir çelişki." Dedi. "Meslektaşlar, hiçbir Senato kuralı demokrasinin bütünlüğünü geçersiz kılmamalı ve bu haydutluktan kurtulsak da kurtulmasak da oy hakkını devretmenin bir yolunu bulmalıyız."

Eski Başkan Obama, geleneksel olarak medeni haklar mevzuatını engellemek için kullanıldığına dikkat çekerek, oy kullanma haklarını korumak için suç duyurusunda bulunan kişinin öldürülmesini onayladı.

Ama Bay Biden o kadar ileri gitmedi. Ve eğer tartışmadan sonra tasarıya geçmek için yine de 60 oy gerekliyse, onayladığı sözlü haydutluğun aslında engellemeyi ne kadar hafifletebileceğinin sınırları var. Ayrıca, böyle bir gecikmenin Senatonun düşündüğü diğer mevzuatı etkileyip etkilemeyeceğine dair bir soru var.

Şu anda, "gösterilmeyen" haydutluk, Senato'nun sahte tasarıyı tamamen durdururken diğer maddelere geçmesine izin veriyor. Usul hamlesi, bir tedbiri engellemek isteyen senatörleri yerde durmaya ve saatlerce ve günlerce konuşmaya zorlamak için değiştirilebilir. Bunu yapmak, onları çılgına çevirecekleri faturalar konusunda biraz daha seçici hale getirebilir. Ve konuşmak, filibuster devam ederken çoğunluğun – diğer faturalar veya adaylıklar gibi – taşımak istediği öncelikler de dahil olmak üzere diğer tüm öğelerle ilgili eylemi durdururlarsa, çoğunluktan bir bedel talep edebilirler.

Bu, zaten yavaş hareket eden Senato'yu yavaşlatmanın yanı sıra neyi başarırdı? Yasa koyucuların midesi olsaydı, gerçek bir haydutluk reformu senatörlere birbirleriyle konuşmak ve uzlaşma bulmak için daha fazla zaman verebilir.

Zupnick, "Bu reformlara baktığımızda şeytan ayrıntıda gizlidir" diyor. "Bu reformların aslında faturaları geçirme kabiliyetine yol açması gerekir. Bir sonuca varması için bir an olmalı."

Konuşan bir dolandırıcılığa açık olduğunu ifade eden Manchin, bu hafta 60 oy barajını yerinde tutmanın kendisi için bir öncelik olduğunu söyledi ve bir oy hakkı yasası gibi belirli yasalar için istisnalar yapılmasına karşı olduğunu söyledi. Onun senatodaki varlığı, Demokratlar'ın kötü muamele kurallarını değiştirme oyuna sahip olsalar bile, ki onlar yapmasa bile, daha ılımlı Demokratların bazılarının her büyük yasayı destekleyeceğinin net olmadığını hatırlatıyor.

Reynolds, "Kendimize her zaman Senato'da gerçekte 50 oy var mı diye sormak zorundayız? Kurallar sihir değildir, anlaşmanın olmadığı yerde anlaşmayı zorlayamazlar," diyor Reynolds.

Batı Virjinya senatörü, Biden'ın yorumlarının diğer kısmına işaret ederek, kötülük yapanın ortadan kaldırılması gerektiğini düşünmediğini söyledi ve bu yorumları, "azınlığın haklarını koruyarak haydutu tutmanın ne kadar önemli olduğunu göstermek için aldı. . " Potansiyel reformlar hakkında şunları ekledi: "Herkesin farklı fikirleri var ve yapılması gereken güzel bir sohbet var."

Senatör Reid'in eski bir yardımcısı olan ve kısa süre önce Kill Switch adlı Senato kurallarının reformu hakkında bir kitap yayınlayan Adam Jentleson, 60 oy barajı olan bir konuşma suçunun daha küçük faturalar üzerindeki engellemeyi hafifletebileceğini, ancak Cumhuriyetçilerin büyük olasılıkla bir girişimde bulunacağını söylüyor. büyük bilet öğelerini engellemek için hazır olun.

Jentleson, haydutluktaki reformların muhtemelen biraz zaman alacağını, ancak Bay Biden'ın bu haftaki yorumlarının iğneyi hareket ettirmede önemli olduğunu söylüyor.

"İstediğimiz her şey değil ama çok cesaret verici" dedi. "Sadece konuşan bir haydutun onayı değil, aynı zamanda Senato'da geçirdiği zamandan beri haydutların kullanımını yansıtması, bu konuda çok ciddi düşündüğünü gösteriyor."

"Mart 2021 ve siz Başkan Biden ve Joe Manchin reform kavramını onaylıyor. Çok hafif terimlerle de olsa, bu tek başına bu noktada olacağımızı düşündüğüm yerin ışık yılı ilerisinde" dedi. "Bu, çok hızlı bir değişimin senato eşdeğeri."