Şerif yetkilileri, Georgia spa cinayetlerinin ardından 'kötü gün' yorumundan dolayı 'gönül yarası' için pişmanlık duyuyor – NBC News

Atlanta bölgesindeki bir şerifin ofisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, bu hafta sekiz kişinin hayatını kaybettiği kaplıca cinayetlerinde şüphelinin "kötü bir gün" geçirdiğini söyleyen bir departman sözcüsünün yorumlarından kaynaklanan "her türlü gönül yarasından" pişman olduğunu söyledi.

Cherokee İlçesi Şerif Bürosu, sözcü Yüzbaşı Jay Baker tarafından yapılan yorumların "duyarsız olarak yorumlandığını" kabul etti, ancak "kurbanların hiçbirine saygısızlık etmeyi, bu trajedinin ciddiyetini veya empati ifade etmeyi amaçlamadıklarını" vurguladı. veya şüpheli için sempati. "

Baker , şüphelinin müfettişlere "ipinin ucundan bıktığını" ve "kötü bir gün geçirdiğini" söylediğini söyledi. Çarşamba gününün ilerleyen saatlerinde, Baker'ın geçen Mart ayında Asya karşıtı tişörtleri tanıtan bir Facebook gönderisi paylaştığı ortaya çıktı.

Cherokee County Şerifi Frank Reynolds Perşembe günü yaptığı açıklamada, "Salı günü toplumumuzda ve Atlanta'da yaşanan insan ıstırabının derecesini tarif edecek hiçbir söz yok" dedi.

"Kaptan Baker'ı uzun yıllardır tanıyorum ve hizmet veriyorum. Asya toplumuyla olan kişisel bağları ve Cherokee İlçesi vatandaşlarına olan sarsılmaz desteği ve bağlılığı birçok kişi tarafından iyi biliniyor. Oh Cherokee İlçesinin kendini adamış kadın ve erkekleri adına Şerif Ofisi, Kaptan Baker'ın sözlerinin yol açmış olabileceği herhangi bir gönül yarası için üzgünüz. "

Cherokee İlçesi şerifi Yüzbaşı Jay Baker, Atlanta bölgesi saldırılarında altısı Asyalı kadın sekiz kişinin ölümcül şekilde vurulmasının ardından Çarşamba günü Atlanta Kamu Güvenliği Karargahında bir brifingde. Matt Burkhartt / Reuters aracılığıyla USA Today Ağı

21 yaşındaki şüpheli Robert Aaron Long, Salı akşamı Cherokee İlçesindeki Bells Feribot Yolu yakınlarındaki 92 numaralı karayolu üzerinde Young's Asian Massage Salonunda dört kişiyi öldürmekle suçlanıyor.

Long, yaklaşık 45 dakika sonra Atlanta'daki Piedmont Road'daki Gold Spa ve Aromatherapy Spa'daki çekimlerde de şüpheli. Gold Spa'da üç kişi, Aromaterapide bir kişi öldürüldü.

Atlanta polisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, vurulmalardan yaklaşık 48 saat sonra, dört kurbanın kimliğini pozitif olarak tespit etmek ve hayatta kalan sevdiklerini haberdar etmek için hala mücadele ettiklerini açıkladı.

Atlanta Polis Şefi Yardımcısı Charles Hampton gazetecilere verdiği demeçte, "Kimliklerinin gerçek bir doğrulamasına sahip olduğumuzdan ve en yakın akraba bildirimini yaptığımızdan emin olmalıyız." aile üyeleri.

"Sizden sadece yas tutan ailelere ve henüz bilmeyen bazılarına saygı duymanızı istiyoruz," dedi.

Hampton, nefret suçu suçlamalarını göz ardı etmedi.

Hampton, "Öldürülen dört Asyalı kadın vardı ve bu yüzden cinayetlerin nedenini keşfetmemizi ve belirlediğimizden emin olmak için her şeye bakıyoruz," dedi Hampton.