Şerif, Atlanta spa atışlarını bir motivasyon olarak 'göz ardı etmiyor' yarışını araştırıyor – CNBC

Çarşamba günü Atlanta bölgesindeki üç masaj salonunda bir dizi silahlı çatışmayı araştıran şerif, saldırıların arkasındaki ırkçı motivasyonu "dışlamıyor".

Beyaz bir silahlı adam olan Robert Aaron Long, altısı Asyalı ve yedisi kadın olarak tanımlanan sekiz kişiyi öldürmekle suçlandı.

Cherokee County Şerifi Frank Reynolds, CNBC'nin "The News with Shepard Smith" e , Long'un bantlı itirafında ırktan bahsetmemesine rağmen, araştırmacıların bunu potansiyel bir motivasyon olarak göz ardı edemeyeceğini doğruladı.

Reynolds Çarşamba günü "O [Long] tam bir itirafta bulunuyor ve bu röportaj sırasında ırk hakkında hiçbir şey duymadım … soruyu sormamız dışında, ancak bunu göz ardı etmeyeceğiz," dedi Reynolds. akşam röportajı. "Açıkçası, bu araştırmaya devam edeceğiz ve elimizden gelen her yönden ve mümkün olan her açıdan ayrılacağız, ancak bunu söylemek için hala biraz erken.

Reynolds daha önce gazetecilere, cinayetlerin ırkçı saikli olup olmadığını söylemek için henüz çok erken olduğunu söylemişti – "ancak şu an için göstergeler olmayabilir."

Sunucu Shepard Smith Reynolds'a, şüphelinin hedeflenen masaj salonlarında Asya karşıtı açıklamalarda bulunduğu raporları sordu.

Reynolds "Bunun doğru olduğunu bilmiyorum" dedi. "Bunu sosyal medyadan ve medyadan duydum, ancak bunu araştırmacılarımızdan duymadım."

Başkan Joe Biden , Atlanta'daki çatışmalardan sonra Asya Amerikan toplumuna başsağlığı diledi. Üst düzey kolluk kuvvetleri tarafından bilgilendirildiğini ve soruşturma hakkında bilgi beklediğini söyledi.

Biden, "Buradaki motivasyon ne olursa olsun, Asyalı Amerikalıların çok endişeli olduklarını biliyorum – çok endişeliler, çünkü bildiğiniz gibi, Asyalı Amerikalılara yönelik vahşet hakkında konuşuyordum ve bu rahatsız edici," dedi Biden.

Uzun zamandır polise, cinayetlerin "seks bağımlılığı" olduğunu iddia ettiği şeyden kaynaklandığını söyledi.

Cherokee County Şerif Kaptanı Jay Baker, "Görünüşe göre, seks bağımlılığı olarak gördüğü bir sorunu var ve bu yerleri bu yerlere gitmesine izin veren bir şey olarak görüyor ve bu onun ortadan kaldırmak istediği bir cazibesi," dedi. gazetecilere anlattı.

Baker, saldırgan hakkında tartışmalı yorumlar yapmaya devam etti ve şüphelinin "gerçekten kötü bir gün geçirdiğini ve yaptığı da buydu" dedi.

Reynolds, CNBC'ye Çarşamba günü Baker'ın yorumlarından pişman olduğunu söyledi.

Reynolds, "Ajansımız için çok değerli, kelime seçimi konusundaki endişesini dile getirdi," dedi Reynolds. "Bunu karşılaştığı bağlamda kullanmak istemedi. Sanırım şüpheliyi röportajdan alıntıladı, kötü bir gün geçirdiğini, kötü bir gün geçirdiğini düşündüğümüzden değil. Korkunç olay, hiçbir şekilde bunun ciddiyetini küçümsemedik veya en aza indirmeye çalışmadık. "