Senato, Becerra'yı sağlık sekreteri olarak çok az onayladı – POLITICO

Senato Finans Komitesi , bu ayın başlarında adaylık konusunda çıkmaza girdi ve odanın Demokrat liderliğinin Perşembe günkü Senato oylamasına adaylık getirmek gibi ek bir adım atmasını istedi.

Becerra'nın acil odak noktası, HHS'nin siyasi olarak atananlarının saflarını doldurmak olacak. FDA'ya kimin liderlik edeceği konusunda beklenmedik şekilde sert bir kavga , HHS'nin bir parçası olan ve tam zamanlı bir lideri olmayan önemli bir ajansı terk etti ve Biden yönetiminin ilaç endüstrisine ne kadar uygun olacağına dair erken bir test sunuyor.

Demokratlar Becerra'nın teyit edileceğine olan güvenini ifade etseler de, geçen hafta merkezci Sens. Joe Manchin (DW. Va.) Ve Collins desteklerini açıkladıklarında, adaylığı ilerletmek için prosedürel bir oylamaya kadar kaderi belirsizlik içinde kaldı. Her ikisi de Becerra ile kürtaj, silahlı şiddetin halk sağlığı üzerindeki etkileri ve diğer sıcak düğme sorunları konusunda görüş ayrılıklarına rağmen opioid bağımlılığı ve kırsal bölgelere teletıp getirme dahil olmak üzere kendi eyaletleri için önemli olan sağlık sorunları hakkındaki konuşmaları aktardı.

Becerra, Collins de dahil olmak üzere ek soruları veya endişeleri olan bazılarıyla üç veya dört kez takip ederek her iki partiden 40'tan fazla senatörle görüşmüştü.

Amerikan Hastane Derneği ve Amerika Evde Bakım Derneği gibi etkili Latino savunuculuk örgütleri ve sağlık sektöründen ağır isabetçiler de dahil olmak üzere dışarıdan gruplar da onun adına harekete geçti ve Becerra'nın politika yollarını House Ways and Means üyesi olarak gösterdiler. Kurul. Becerra, Obamacare, kürtaj hakları ve diğer konularda çatıştığı ancak Covid tepkisi ve opioid istismarıyla mücadele konusundaki işbirliğini övdüğü bazı beklenmedik müttefiklerden de yardım aldı.

Destek, kongre cumhuriyetçilerinin ve dışarıdaki muhafazakar grupların 2022'de yeniden seçilmek üzere olan sallantılı eyalet senatörlerini hedefleyen reklamlar da dahil olmak üzere adaylığı güçlendirmek için agresif çabalarını köreltmeye yardımcı oldu.

Eleştirmenler, Becerra'nın kürtaj haklarını destekleyen sicilinin, "Herkes için Medicare" ve Kaliforniya'nın işletmeler ve kiliseler üzerindeki salgın kısıtlamalarının onu görev için fazla partizan yaptığını savundu. Ayrıca, HHS sekreterlerinin çoğu tıp profesyoneli olmamasına rağmen Becerra'nın sağlık sektöründe hiçbir tıbbi eğitimi veya geçmişi olmadığı gerçeğini defalarca dile getirdiler.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer Perşembe günü yaptığı açıklamada, "İddiaları gülünç olanın sınırına yaklaşıyor," dedi. "Biden yönetimi bu salgını yenmeye çalışırken, başkan Kabine'nin onaylanmasını hak ediyor."

Becerra karşıtı kampanyada çalışan bir Cumhuriyetçi stratejist POLITICO'ya, mesajlarının Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık Covid yardım faturasının kaderi üzerine bu kadar dikkatle kırılmasının zor olduğunu söyledi.

“Enerjimizin çoğu, kaydının gerçek bir incelemesinin yapılmasını sağlamak için harcandı, bu yüzden onaylansa bile, insanlar gözleri açık yapıyor” dedi.

Demokratlar, Covid-19 tepkisinin meslektaşlarına Becerra'yı desteklemeleri için baskı yapmasının aciliyetini öne sürerek, Cumhuriyetçiler için bir halk sağlığı krizinin ortasında hükümetin en üst düzey sağlık görevlisini engellemenin siyasi olarak zarar vereceğini iddia ettiler.

Senato Finans Başkanı Ron Wyden (D-Ore.) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "Amerikan halkı bu salgının sona ermesine hazır" dedi. Sağlık ve İnsan Hizmetleri sekreterinin onaylanmasını ve görev başında olmasını artık bekleyemezler.