Aynı eski Joe: Esrar içen yeniden canlandırma personeli, Biden'ın MO'suna uyuyor – POLITICO

Capitol Hill'in resmi olmayan ot çarı Temsilcisi Earl Blumenauer (D-Ore.), Bir röportajda “Bu, modası geçmiş geçmiş politikalar ile Amerika'nın nerede olduğu ve Amerika'nın nereye gittiği arasındaki çatışmanın çok canlı bir örneğidir” dedi. "Muhtemelen şaşırtıcı değil."

Blumenauer, diğer milletvekilleri ile Biden yönetiminden işten çıkarmalarla ilgili "açıklama isteyen" bir mektup hazırlıyor.

Başkan Yardımcısı Kamala Harris de dahil olmak üzere birçok Cumhuriyetçi ve Demokrat milletvekili, son yıllarda esrar yasallaştırma konusundaki pozisyonlarını değiştirdi. Ancak bir senatör olarak, orantısız bir şekilde renkli toplulukları vuran ve esrar bulundurmak için zorunlu asgari cezalar koyan 1994 suç tasarısını yöneten Biden, bu fikre hiçbir zaman gerçekten ısınmadı. Geçen yıl kadar yakın bir zamanda, Biden'in personeli Demokrat Parti politika platformunun bir parçası olarak esrar yasallaştırmasını reddetti. Partinin yasallaştırmaya giden bir “yolu” onaylayarak tarih yazdığı 2016'dan geriye doğru bir adımdı.

Geçen yaz Demokrat parti platformunda Biden kampanyasında çalışan Kongre Kenevir Grubu eşbaşkanı Temsilci Barbara Lee (D-Calif.), "Programın kaldırılmasını ve yasallaştırmayı desteklemediler" dedi. Personel hakkındaki son kargaşa da dahil olmak üzere esrar politikasını tartışmak için yönetimle bir toplantı talep ediyor. Bir röportajda, Beyaz Saray'ın son eylemlerinin onu şaşırtmadığını ekledi. "Bunun gösterdiği şey, bu yasaların etkisidir."

Tam yasallaştırmayı onaylamak yerine, Biden'in kampanyası, uzmanların uygulamanın zor olacağını söylediği çeşitli şekillerde esrarı yasallaştıracak, suç olmaktan çıkaracak ve yasaklamaya devam edecek federal uyuşturucu yasasında bir dizi değişiklik önerdi.

Brookings Enstitüsü'nde esrar politikası ve yürütme yetkileri konusunda bir uzman olan John Hudak, "Yaklaşımı çok parçalı," dedi. Bunun nasıl sonuçlanacağını görmek zor.

Beyaz Saray'ın marihuana için çalışanları işten çıkarma veya cezalandırma kararı, suç olmaktan çıkarmayı veya tamamen yasallaştırmayı büyük bir ceza adaleti reform sorunu olarak gören Biden yönetimi ile partisinin çoğunluğu arasındaki boşluğu gösteriyor.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki, Cuma günü bir çift tweetle Daily Beast raporunu küçümserken, güvenlik taramalarının esrar kullanan bir iş adayını "otomatik olarak" diskalifiye etmeyeceğini söyledi.

"Sonuç olarak şu: işe alınan yüzlerce kişiden, Beyaz Saray'da çalışmaya başlayan yalnızca beş kişi bu politikanın bir sonucu olarak artık istihdam edilmiyor" diye ekledi .

Biden'in 2020 Demokratik başkanlık ön seçimindeki neredeyse tüm rakipleri, federal esrar yasallaştırmasının tam anlamıyla onaylarını yayınladı. Ve iki yıl önce, Beyaz Saray'ın kendisi için olta atan Harris, o zamanlar Kaliforniyalı bir senatör esrar içmek konusunda şaka yaptı.

The Breakfast Club'ın ev sahiplerine üniversitede sigara içmeyi anlattı. "Uzun zaman önceydi … Bence birçok insana neşe veriyor ve daha fazla neşeye ihtiyacımız var."

Tartışma aşamasında, Biden'in birincil rakipleri , esrar yasallaştırma konusundaki isteksizliği nedeniyle onu göreve aldı . Ceza adaleti reformu savunucuları, Biden ve diğer milletvekilleri tarafından 1990'larda savunulan sert uyuşturucu yasalarını insanları aşırı cezalandırıcı esrar suçlarına hapsetmekle suçluyor. Ancak Biden kendini ekti, esrarın bir geçit ilacı olduğunu öne sürdü ve bu ifadeyi geri çekmesine neden olan eleştirilere neden oldu.

Ayrıca daha sonra, insanların esrar için hapse atılması gerektiğini düşünmediğini ve marihuana kayıtlarının silinmesini istediğini söyledi – Cumhuriyetçi Başkan George HW Bush'un uyuşturucu karşıtı planını yeterince ileri gitmediği için eleştiren senatörden ayrılma.

Biden , "Uyuşturucu satıcılarının hızlı, kesin ve ağır şekilde cezalandırılmasını sağlamak için bir araya gelmeliyiz … her uyuşturucu kullanıcısını sorumlu tutmalıyız" dedi.

Şimdi, Amerikalıların üçte biri esrarın yasal olduğu ve çoğunluğu Demokratların yüzde 83'ü dahil olmak üzere tam yasallaştırmayı destekleyen bir eyalette yaşıyor. Kongre de bu yönde eğilim gösteriyor: Meclis, Aralık ayında esrarı yasallaştırmak için bir yasa tasarısını kabul etti ve Senato, yakında davayı takip etmeyi planlıyor. Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer kendisi yeni bir yasallaştırma tasarısı hazırlıyor ve daha önce Demokratlar odayı yönetirse yasallaştırmanın bir öncelik olacağına söz vermişti.

Sens. Bernie Sanders (I-Vt.) Ve Schumer esrar reformu konusunda kapsamlı yaklaşımlara sahipken Hudak, Biden'ın stratejisinin "balta yerine neşterle kamu politikası" olduğunu söylüyor.

Kampanya yolunda, Biden esrarı suç olmaktan çıkarmak ve esrarın Çizelge I'den Çizelge II'ye taşınması konusundaki desteğini dile getirdi. Esrar, eroin ve LSD ile birlikte en kısıtlayıcı kategori olan Çizelge I maddesi olarak sınıflandırılmıştır.

Ancak önerisi, federal uyuşturucu yasalarına aşinalık olmadığını gösteriyordu. Avukatlar, eyalet marihuana düzenleyicileri ve esrar savunucuları, suç olmaktan çıkarma ve esrarın yeniden programlanmasına verdiği destek konusunda kafa karışıklığını dile getirdi. Kokain ve metamfetamin, Çizelge II maddeleridir ve hala çok fazla suç olarak kabul edilmektedir. Başarmak imkansız olmasa da zor olurdu.

Partinin adayı olan Biden, yasallaştırma konusunda daha ilerici bir duruş benimsemek için yeni fırsatlara sahipti, ancak bunun yerine onun peşinden koştu. Bernie Sanders ile "birlik" görev gücü aracılığıyla partinin ilerici kanadını bir araya getirme girişimi, iklim değişikliği, göç ve ekonomi politikası gibi politika alanlarında uzlaşmalara yol açtı – ama esrar konusunda değil . Sanders'ın ot politikasında atadığı tek imtiyaz, Washington DC'nin marihuana satışlarını düzenlemesini engelleyen bir bütçe atlayıcısını kaldırmaktı. Biden'ın bazı atananları bile onu bu konuda harekete geçiremedi.

Demokrat Parti'nin başkanı olarak Biden'ın duruşunun dalgalı etkileri oldu. Parti, yasallaştırmayı resmi bir politika planı olarak desteklemek için yapılan bir değişikliği reddetti, bunun yerine Biden'in konuyla ilgili tutumunu yansıtan suç olmaktan çıkarma ve silme işlemini destekleyen bir platform benimsedi.

Harris ayrıca, Demokrat adaylığını Biden'ın 2 No'lu adayı olarak kabul ettiğinde söylemini değiştirdi. 2019'da Senato'da kapsamlı yasallaştırmaya sponsor olan milletvekili, aniden yasallaştırmadan ziyade esrar suç olmaktan çıkarılmasına yöneldi.

Ancak Brookings'in Hudak, Biden zamanla Demokrat arkadaşlarına katılabilir.

"Muazzam bir kenevir reformcusu olmayan bir başkanı, zaman içinde görüşlerini değiştirmemiş bir başkanla birleştirmemeliyiz" dedi. “Biden, pek çok kenevir reformcusunun olmasını istediği yerde değil. Ama 1988 ya da 1994'ün Joe Biden'ı değil. "