Göçmenlik ara dönem meselesi olarak şekillenirken, Cumhuriyetçiler sınır krizinde Biden'ı giderek daha fazla hedef alıyor – Fox News

Başkan Biden , Beyaz Saray'daki kısa görev süresinin şimdiye kadarki ilk büyük yasama zaferinden yeni çıkan, bu hafta 1.9 trilyon dolarlık COVID yardım ve harcama paketinin geçişini sergilemek için yola çıkıyor. .

Ancak cumhuriyetçiler, çocuklar da dahil olmak üzere göçmen akınının sınırı geçip yetkililerin ezici olduğu ülkenin güney sınırında büyüyen krize odaklanırken, cumhurbaşkanı ve yönetimi medyanın spot ışığı için rekabetle karşı karşıya.

CRUZ VE MISIR SENATOSU HEYETİNİ GÜNEY SINIRINA YÖNETECEK

"Daha çok bir kriz daha var. Bu bir insan kalp kırıklığı olduğunu" Ev GOP Lideri Kevin McCarthy kendisinin ve meslektaşı Ev Cumhuriyetçiler heyeti El Paso, Teksas güney sınırı boyunca çölde durdu olarak Pazartesi spotlighted.

Göçmen sayısı aylardır artıyordu – Biden Beyaz Saray'da Donald Trump'ın yerini almadan önce – Şubat ayında bir artış yaşandı. ABD sınır görevlileri geçen ay 100.000'den fazla göçmeni yakaladı, bu Ocak ayına göre yaklaşık% 30 artış gösterdi.

Fox News, özel olarak, Rio Grande Valley Sektöründe, Mission, Texas'ta bir ABD Sınır Devriyesi geçici dış mekan işleme tesisini gösteren iki fotoğraf elde etti.

Fox News, özel olarak, Rio Grande Valley Sektöründe, Mission, Texas'ta bir ABD Sınır Devriyesi geçici dış mekan işleme tesisini gösteren iki fotoğraf elde etti.

Gümrük ve Sınır Koruma da geçen ay yaklaşık 10.000 refakatsiz çocuğu gözaltına aldı, bu da Ocak ayına göre% 61 artış gösterdi. Çocuklar ve gençler, yetkililerin onları Sınır Devriyesi tesislerinden çıkarabileceklerinden ve aile üyeleri veya diğer sponsorlarla birleştirebileceklerinden daha hızlı geliyorlar. Göçmenlik avukatları kötü koşullardan bahsederken, geçen hafta sonu Biden yönetimi, refakatsiz küçüklerin işlenmesine yardımcı olmak için Federal Acil Durum Yönetimi Ajansını harekete geçirdi.

MCCARTHY HAMMERS SINIR BOYUNCA DURMA SIRASINDA TEKLİF VERİYOR

Biden, Demokrat Parti'nin ilerici solundan gelen ateşle karşı karşıya ve başkanın 2020 kampanya yolunda söz verdiği şeyi gerçekleştirme konusundaki yavaş ilerlemesinden giderek daha fazla hayal kırıklığına uğradı – Trump yönetimi altındaki kısıtlayıcı politikalardan daha insancıl bir göç sistemi.

Biden, kendi partisinden gelen darbelerle karşı karşıya kalırken, konuyu cumhurbaşkanını çekiçlemek için kullanan Cumhuriyetçilerden gelen ateşle de uğraşıyor.

McCarthy, sınır gezisi sırasında, "Tüm bunların üzücü tarafı, gerçekleşmek zorunda olmamasıdır. Bu kriz, bu yeni yönetimin başkanlık politikaları tarafından yaratılmıştır. Bunu iddia etmenin Biden sınır krizinden başka yolu yoktur." .

GOP, Biden'ı, Trump'ın göçmenlik politikalarından bazılarını – sınır duvarı yapımını durdurmaktan, sığınma arayanları, davalarının ABD'de duyulmasını beklerken Meksika'da kalmaya zorlayan "Meksika'da Kalma" programını gevşetmeye kadar – geri çevirdi.

Sens. Ted Cruz ve Teksas'tan John Cornyn, bu ayın sonlarında bir Senato GOP delegasyonunu sınıra götürecek ve Cumhuriyetçilerden oluşan ikinci bir delegasyon da iki hafta içinde yürüyüşe çıkacak.

Cumhuriyetçi Ulusal Komite, "Biden krizi tanımayı reddettiğini" suçlayarak ve cumhurbaşkanının "politikalarının durumu her dakika daha da kötüleştirdiğini" iddia ederek, ateşini başkana eğitmeye başlıyor.

Ve geçen hafta Trump, "ülkemizin Güney sınırında yok edildiğini" savunarak Biden'ı patlattı.

TRUMP BIDEN'İN SINIR KRİZİNİ ELİNİ TUTMASINI ÖNLEDİ

Güney sınırındaki göçmen akınına son zamanlarda medyanın ilgisi yankılanıyor olabilir.

3-8 Mart'ta yapılan bir CNN anketi , cumhurbaşkanının yedi önemli konu hakkındaki onay notunu ölçtü. Biden'ın en iyi puanı,% 60 onay ve% 34 onaylamadığı koronavirüsle mücadelesiydi. En kötü sorunu, başkanın% 43-% 49 oranında su altında kaldığı göçtü.

Salı günü gazetecilerin güney sınırını ziyaret etme planı olup olmadığı sorusuna, cumhurbaşkanı "henüz değil" cevabını verdi.

Göçmenlik 2016'da Trump için kazanan bir konuydu. "Duvar inşa etme" yeminleri Beyaz Saray'ın zaferine katkıda bulundu. Cumhuriyetçiler, önümüzdeki yıl yapılacak ara seçimlerde Meclis ve Senato çoğunluklarını geri kazanmaya çalışırken Trump oyun kitabını kullanıyor gibi görünüyor.

Kıdemli Cumhuriyetçi anketör ve GOP başkanlık kampanyası uzmanı Neil Newhouse Fox News'e, "Göç sorunu Cumhuriyet üssüne enerji veriyor. Son on yıldır var ve vermeye devam edecek. Bunun için Biden'ın peşinden gitmeleri tamamen mantıklı," dedi Fox News'e . "2022'ye ayak basacak çünkü sınırda ülkenin karşı karşıya olduğu sorunların çözülmesi kolay değil."

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Geçen yılın başlarında, kongre Demokratları ve partinin 2020 başkanlık adayları, koronavirüs salgını vurmadan önce güney sınırında bir göçmen dalgası için o zamanki Başkan Trump'ı havaya uçurdu.

Şimdi, bir yıldan biraz fazla bir süre sonra, Biden sıcak koltukta.

Newhouse, "Geri dönüşün adil oyunu" dedi. "Trump yönetimi, göçü idare ettiği için saldırıya uğradı ve bu farklı, ancak Biden yönetimi için daha iyi değil."