Muhabir, Vali Cuomo'nun istenmeyen flört ve özel erişimle onu 'rahatsız' ettiğini söyledi – Fox News

Bloomberg muhabiri Valerie Bauman, güç durumdaki New York Valisi Andrew Cuomo , D.'nin uygunsuz flört ve özel erişime sahip genç bir muhabir olarak kendisini "rahatsız" hissettirdiğini söyledi.

Bauman, Associated Press için New York eyalet siyasetini kapsayan zamanını "yaygın cinsiyetçilik ve cinsel tacizin damgasını vurduğu bir dönem" olarak detaylandırdı. Bir açıklamada, birden fazla kadının cinsel taciziyle suçlanmasının ardından soruşturma altında olan Cuomo'nun, kendisine yönelik davranışı diğer suçlayıcılar tarafından anlatılan "daha ağır vakalardan" eksik olmasına rağmen sorunun bir parçası olduğunu söyledi.

MUHABİR, GOV'U SUÇ ETTİ CİNSEL TACİZİN CUOMO'SU: 'SEKSLE İLGİLİ DEĞİLDİR. GÜÇLE İLGİLİDİR '

Bauman, "Tecrübelerimi, Albany'deki daha geniş cinsel taciz ve kadın seslerinin değerinin düşürülmesi kültürüne ışık tutmak için paylaşmaya karar verdim. Son on yılda işler değişmiş olabilir, ancak yeterli olmadığından şüpheleniyorum."

"Açık olmak gerekirse: Andrew Cuomo bana asla uygunsuz bir şekilde dokunmadı veya patronuma rapor edebileceğimi hissettiğim herhangi bir şey söylemedi. Albany'deki birçok erkek gibi beni rahatsız etti," diye devam etti Bauman. "Bu konuda konuşma konusunda en büyük tereddütüm, hikayemin belirli sorunlu davranışları daha ciddi vakalarla aynı seviyeye getirecek şekilde yorumlanacak olmasıydı."

Bununla birlikte, şu anki ortamda "bir profesyonele cinsiyeti, ırkı, cinselliği veya cinsiyet kimliği nedeniyle farklı muamele gören herhangi bir durum hakkında konuşmaya yer olduğu" için şimdi konuşuyor.

Cuomo'nun kendisini rahatsız eden eyalet başsavcısı olduğu bir basın toplantısında onunla "sarsılmaz göz teması" kurduğunu anlattı.

"Aslında kızarmaya ve etrafımı çevreleyen insanlara bakmaya başladığım, kendi yüz ifadelerinde 'Evet hanımefendi, size bakıyor,' diye yazdı," diye yazdı Bauman, olayı tamamladığında Cuomo'nun ona yaklaştığını da sözlerine ekledi. yukarı.

CUOMO VALİLİĞİ İDDİA TAKDİRİ OLARAK İPLİKLERLE ASILIYOR

Bauman, "Elimi tuttu, kişisel alanıma girdi ve 'Merhaba, ben Andrew Cuomo' dediğini duyururken gözlerimin içine baktı," diye yazdı. "Daha sonra, bir muhabir arkadaşım Andrew Cuomo'nun bana çok düşkün göründüğünü yüksek sesle gözlemledi. Utanmıştım, ama en azından benim hayal gücüm değildi, diye düşündüm."

Bauman, karşılaşmadan kısa bir süre sonra Cuomo'daki bir iş için kendisine başvurulduğunu ancak gazetecilikte kalmayı seçtiğini söyledi.

"Bundan kısa bir süre sonra, başsavcılığa alışılmadık bir düzeyde erişim elde etmeye başladım. Cuomo'nun ofisinin, talepleri görmezden geldiği ve başsavcı etrafındaki kamuya açık anlatımı çok kontrol ettiği için basın teşkilatında bir üne sahipti. Andrew Cuomo, yardımcısının kolayca cevaplayabileceği basit bir soruyla bazen telefonu kendisi kaldırıyordu "diye yazdı. "Beni gürleyen bir sesle selamlar, adımı sık sık tekrar ederdi."

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Zor sorulardan kaçtığı ve sık sık konuyu "rastgele" kişisel sorular soracak şekilde değiştirdiği için özel erişimin fazla bir şey olmadığını söyledi.

"Benimle flört ediyormuş gibi hissettim ve bence öyleydi. Bu utanç verici ve rahatsız ediciydi, ama ona flört ettiğime dair herhangi bir belirti vermeden işi yapmak için elimden gelenin en iyisini yaptım," diye yazdı. "Görüşmeler sonunda azaldı ve tamamen durdu. İşte bu kadar. Andrew Cuomo'yu anlatmakla ilgili tüm hikayem bu."

Cuomo'nun ofisi, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Cuomo, en az yedi kadın tarafından çeşitli düzeylerde taciz ve suistimalle suçlanıyor. New York Sens. Chuck Schumer ve Kirsten Gillibrand da dahil olmak üzere koridorun her iki tarafındaki milletvekilleri, onu istifaya çağırdı, ancak istifa etmeyeceğini söyledi.

Aynı zamanda ayrı bir skandala da karışmış durumda: yönetiminin eyaletteki koronavirüs huzurevi ölümlerini örtbas etmesi.