Putin, Biden'a 'canlı' bir sohbette onunla sohbet etmesi için meydan okuyor – Fox News

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin , 2020 seçimlerinde Rusya'nın müdahalesine teşebbüsün kanıtlarını içeren bir raporun ardından, Biden'in Putin'in "bir bedel ödeyeceğine" dair son uyarısını tartışmak için Başkan Biden'a bir canlı yayında meydan okudu.

Putin Perşembe günü Moskova'da bir muhabire "Bunu şimdi düşündüm," dedi. "Başkan Biden'ı tartışmamıza devam etmesi için davet etmek istiyorum, ancak bunu gerçekten canlı yapmamız şartıyla. Ancak gecikme olmaksızın, doğrudan açık, doğrudan bir tartışmada."

RUSYA, PUTIN 'KILLER' ÇAĞRISIYLA BİZİM İLİŞKİLERİNİ 'ÇÖKME TEHDİTİNE KOYACAK' UYARILIYOR

Putin, dünyanın önde gelen iki süper gücü olarak, diyaloğun ABD ve Rus halkının yanı sıra uluslararası toplum için de ilginç olacağını düşündüğünü söyledi.

Biden, bu hafta ABC'den George Stephanopoulos ile yaptığı röportajın ardından, başkana Putin'in bir "katil" olduğunu düşünüp düşünmediği sorulduğunda manşetlere girdi ve "evet" cevabını verdi.

Putin Perşembe günü "Birini tanımak gerekir" diyerek yanıt verdi.

Beyaz Saray, Fox News'un Biden'ın Putin ile kamuya açık bir şekilde konuşup konuşmayacağına ilişkin sorularını hemen yanıtlamadı.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki Perşembe günü bir basın brifinginde, gazeteciler tarafından Biden'ın sözlerinden pişman olup olmadığı sorulduğunda, Psaki "Hayır" dedi.

"Başkan doğrudan bir soruya doğrudan cevap verdi," diye ekledi.

Putin, canlı sohbeti Cuma veya Pazartesi günü gerçekleştirmeyi önererek, bu hafta sonu kuzey Rusya'nın tiaga olarak bilinen ormanlık bölgeye giderek "biraz rahatlamak" istediğini de sözlerine ekledi.

"Amerikan tarafı için uygun olan her zaman hazırız" diye ekledi.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü tarafından Salı günü yayınlanan gizliliği kaldırılmış bir raporda , hiçbir yabancı gücün "seçim sonuçlarını manipüle etmediği" halde, Rusya'nın Biden'e muhalefet eden kamuoyunu etkilemeye çalıştığı ortaya çıktı.

Biden, "Ödeyeceği bedeli kısaca göreceksiniz," diye tehdit etti.

Rusya, başkanın açıklamalarının ardından ABD büyükelçisini geri çağırdı.

Morgan Phillips bu rapora katkıda bulundu.