POLITICO Başucu Kitabı: Buna kriz deme – Politico

İktidardaki insanlar, basının halkı büyük ölçüde ilgilendiren bir konuyu nasıl tanımladığını polise atmaya başladıkları zaman – iktidardakiler düzeltmekle suçlanıyor – en şüpheci olmalıyız.

Biden yönetimi için semantik savaş du jour , hala şiddetlenen bir pandemi sırasında güney sınırına akan binlerce göçmeni tanımlamak için "kriz" kelimesinin kullanılıp kullanılmayacağıdır. Başkan JOE BIDEN'in şu kelimeye alerjisi olduğundan değil: Politikalarının çoğu, genellikle hükümetin amacı olan krizleri ele almak için tasarlandı.

İklim değişikliği? Başkana göre kesinlikle bir kriz. Kovid19? Aynen. Biden veya yönetim yetkililerine göre karşı karşıya olduğumuz diğer krizler arasında bir "ekonomik kriz", "büyüyen bir konut krizi", "silah şiddeti nedeniyle devam eden bir halk sağlığı krizi", bir "bakım krizi" ve " küresel mülteci krizi ”ve biraz daha uzakta, Etiyopya'da" kötüleşen insani kriz ".

Terimin bu kullanımlarından herhangi biriyle tartışmak zor. Başkanlar bir krizden bahsettiklerinde, bu genellikle düzeltmek istedikleri gerçekten kötü bir durum anlamına gelir.

Bu nedenle, Biden yönetiminin Orwellian pozisyonunu alması, yirmi yıldaki en büyük göç artışının bir "kriz" olarak tanımlanmamasıdır. DHS Sekreteri ALEJANDRO MAYORKAS bu hafta bunun sadece bir “meydan okuma” ve “zor bir durum” olduğunda ısrar etti.

Basın sekreteri JEN PSAKI Perşembe günü hata yaptı ve bir muhabir tarafından çağrılmadan ve kendisi düzeltmeden önce C-kelimesini kullandı.

Dilsel dansın nedeni , sınır krizi – pardon! – şimdiye kadar Biden için son derece etkili bir strateji olan şeye müdahale ediyor: çözmesi için seçildiği iki krize lazer odaklı kalmak. Biden dalgalanma konusunda hiçbir şey yapmadığından değil. Bu, Beyaz Saray'ın “kollarına ateş etme ve cepleri kontrol etme” hakkında konuşmak istediği bir haftaki mesajının bir parçası değil – göç konusunda yapabileceği her şeyden çok daha popüler nedenler.

Daha fazla kanıt: Evdeki Demokratlar Perşembe günü , Hayalperestleri ve birçok belgesiz çiftçiyi ABD vatandaşlığına götüren iki büyük göçmenlik faturasını geçirirken, Biden "100 milyon atış hedefi" hakkında bir konuşma yaptı. İki tarihi göçmenlik yasasıyla ilgili yaklaşan oylardan hiç bahsetmedi. (Mevzuatla ilgili tweet attı, faturalar çıktıktan sonra açıklama yaptı.)

GOP, göç hakkında konuşmaktan başka bir şey istemiyor. Sınır meselesi şu anda Fox News'e hakim. Kongre Cumhuriyetçileri, Covid yardım tasarısıyla ilgili başarısız mesajlarından vazgeçtiler ve tüm dikkatlerini sınır krizine çevirdiler (Fox chyrons'a göre sağ, kelimeye oldukça düşkün). Eski Trump yetkilileri, Biden geçişini kendi tavsiyeleri üzerine alay etmekle suçluyorlar.

Eski bir kıdemli Trump yetkilisi Playbook'a "Göçmen artışı] konusunda defalarca uyarıldılar" dedi. Biden geçişi "bu uyarıları görmezden geldi ve bu yüzden göçmenlerin akınına uğradığınız bir durumla karşılaştınız".

Ama bu sadece GOP değil.

Hill'deki göçmenlik savunucuları, Biden ve Beyaz Saray'ın göçmenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar hızlı hareket etmemesinden dolayı giderek daha fazla sinirlendiklerini söylüyorlar. Endişelerinin bir kısmı, durumu bir "kriz" olarak değil, bir "meydan okuma" olarak küçümsemenin, çözmeyi daha az acil hale getirmesidir.

Bazı Demokratlar, Biden'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki insanları hızlı bir şekilde işlemeye yardımcı olmak için askeri üsleri veya diğer acil durum barınaklarını kullanmadığı gerçeğini zorluyor. Beyaz Saray'a politikayı düzeltmesi için zaman veriyorlar, ancak durum devam ederse, eleştirileriyle halka açılmalarını bekleyin.

Bu, bu Demokratların göçmenlik konusundaki birkaç Biden hareketi tarafından cesaretlendirilmediği anlamına gelmez. Biden yeni bir sığınma sistemi uyguladığında 2 Şubat'ta tezahürat ettiler. Bu idari emri buradan okuyabilirsiniz.

Biden, yeni politikasının "sınırımızdaki insani krizi çözmeye" nasıl yardımcı olabileceğini açıklıyor. Oops.

Mutlu cumalar. Bir haber ipucunuz mu var? Paylaşılacak bir belge mi? Bize bir mesaj yazın: Rachael Bade , Eugene Daniels , Ryan Lizza , Tara Palmeri .

İZLEYİN: Güney sınırında gerçekten bir kriz var mı? Güney sınırını tarif ederken “kriz” kelimesinin kullanılması üzerine devam eden tartışma, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler için onlarca yıllık sorunu yeniden su yüzüne çıkardı. TARA ve EUGENE güney sınırından bahsederken anlambilimin önemini tartışıyor. Onlar da canlı Playbook olay sırasında Cum. LEE Zeldin (RN.Y.) ile RYAN ve TARA'S görüşme sırasında garip bir borsada yorum sağlar.

KARANLIKTA – Erin Banco ve Sabrina Rodríguez “Biden yönetimi, Covid'i güney sınırında takip etmek için bir sistemden yoksundur” : “Biden yönetimi, göçmenler için Covid-19 testlerinin ve karantina işlemlerinin çoğunu yerel sağlık kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına yaptırdı. Ancak üst düzey yönetim yetkililerinden dördü POLITICO'ya, kaçının virüs için test edildiğini, kaçının pozitif test edildiğini ve enfekte kişilerin sınır boyunca nerede izole edildiğini açık değil.

“Üst düzey yetkililer , ham test ve vaka verilerine sahip olmamalarına rağmen, Covid-19 testi pozitif çıkan göçmenlerin yüzdesinin, geçtikleri eyaletlerdeki pozitiflik oranlarından önemli ölçüde daha düşük olduğuna inandıklarını söylediler. Ancak yetkililer, ayrık federal tepkinin, Biden yönetiminin sınır boyunca Covid-19 durumunun kapsamını ve dolu gözaltı tesislerinde olası salgınları kontrol etme kapasitesini sınırladığını söyledi. Kontrol altına alınmayan bu sıcak noktalar, daha geniş ABD nüfusuna da yayılabilir. "

BIDEN'S CUMA – Başkan, Başkanın Günlük Özetini saat 10: 00'da alacaktır. Sabah 10: 45'te, başkan Atlanta'ya giderken Joint Base Andrews'e gidecek. Air Force One'ın Dobbins Hava Rezerv Üssü'ne saat 12: 45'te varması planlanıyor ve saat 13: 30'da DeKalb-Peachtree Havalimanı'na hareket edecek, öğleden sonra 13: 45'te varması planlanıyor ve VP KAMALA HARRIS CDC'yi 14: 15'te ziyaret edin

Biden ve Harris, Emory Üniversitesi'nde saat 15: 35'te Georgia Asyalı Amerikalı liderlerle bir araya gelecek ve burada cumhurbaşkanı saat 16: 40'ta konuşacak. Başkan ve Başkan Yardımcısı, Atlanta'dan 19: 10'da ayrılacak ve geri dönmesi planlanıyor. Ortak Üs Andrews'e saat 21: 45'te Biden, oradan Camp David'e gidecek.

– Harris, Cuma sabahı Atlanta'ya giderken saat 9: 50'de DC'den ayrı ayrı ayrılacak.

– Beyaz Saray Covid-19 müdahale ekibi ve halk sağlığı yetkilileri, saat 12: 30'da basın açıklaması yapacak Baş basın sekreteri yardımcısı KARINE JEAN-PIERRE , Atlanta yolunda Air Force One ile gevezelik edecek.

EV 9.00'da buluşacak SENATO oturumda değil.

BEYAZ SARAY

SONRA – "Biden cinayetlerden sonra Asyalı Amerikalılara ulaşıyor – ancak çoğu temsil edilememekten hüsrana uğruyor," WaPo: "Başkan Biden, kendi toplumlarına yönelik şiddet konusunda Asyalı Amerikalı liderlerle görüşebilmek için Cuma günü Gürcistan gezisine yeniden odaklandı. . Atlanta bölgesindeki Asya kökenli altı kadını öldüren silahlı saldırının ardından, bayraklar yarı personele asılmasını emretti. Yönetimi, Adalet Bakanlığı'nın koronavirüsle ilgili nefret suçlarını incelemesine izin veren bir tasarıyı destekliyor. …

"Ancak, üç kaplıcada sekiz kişinin ölümüne neden olan katliam, Biden'in, Asya kökenli 21 milyondan fazla Amerikalının ihtiyaçlarını ve mücadelelerini tam olarak anlayacak kadar Asya kökenli insan olup olmadığına dair yeni sorular ortaya çıkarırken , faaliyet telaşı geliyor. soy. "

"Kendi ülkelerindeki yabancılar: Dışişleri Bakanlığı'ndaki Asyalı Amerikalılar ayrımcılıkla karşı karşıya" , Ryan Heath

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR DURUM – "Eşcinsel eş, Biden yönetimi için yapılan testlerde hükümetin ölüm faydalarını reddetmesiyle mücadele ediyor" WaPo: "On yıldan fazla bir süredir, Patricia Rolfingsmeyer ve Tina Sammons, eyaletler bulundukları eyalette bile kararlı bir çift olarak yaşadılar. ikamet ettikleri eşcinsel birlikteliklerini tanımadılar. Eşleşen pırlanta alyans taktılar, birlikte bir ev satın aldılar ve özel bir törenle 'Orası yasal olmayabilir ama burada' diye ilan ettiler.

“Ülke çapında yasalar değişmeye başladığında , ikili Pennsylvania'daki evlerinden 2013'te resmi olarak evlendikleri Maryland'e gittiler. Üç aydan kısa bir süre sonra, bir Hava Kuvvetleri gazisi ve uzun süredir ABD Posta Servisi çalışanı olan Sammons öldü. metastatik meme kanseri. … Şu anda 71 yaşında olan Rolfingsmeyer, federal hükümetin, 16 yıllık eşinin ölümünden önceki dokuz ay içinde kendi eyaletinde bir evlilik cüzdanı alması yasal veya pratik olarak mümkün olmadığı için, federal hükümetin çalışanların ölüm yardımlarını reddetmesine itiraz ediyor. …

"LGBTQ topluluğunun müttefiki olarak kabul edilen Biden yönetimi, Trump yönetiminin Personel Yönetimi Ofisi'nin Rolfingsmeyer'e ödeme yapmayı reddetmesini destekleyen duruşunu mahkemede savunmaya devam edip etmeme konusunda karar veriyor."

KONGRE

SWALWELL STAYS – “House, Swalwell'i istihbarat panelinden başlatma girişimini GOP'a düşürdü,” AP: “The House, California Temsilcisi Eric Swalwell'i altı yıldan uzun bir süre önce şüpheli bir Çinli ile teması üzerine House istihbarat panelinden çıkarmak için bir Cumhuriyetçi girişimini reddetti. Birleşik Devletler'deki politikacıları hedef alan casus. Demokratlar, oylamaya zorladıktan sonra, 218-200 yaşındaki Cumhuriyetçi Meclis Lideri Kevin McCarthy'nin çabalarını geri çekti. Swalwell aleyhindeki kararında, ilk olarak Axios tarafından bildirilen, şüpheli casus Christine Fang'ın 2012'de ilk kez Kongre'ye aday olduğu için Swalwell'in kampanyasıyla temasa geçtiği bilgisine yer verildi. Ayrıca 2014 kampanyası için bağış toplamaya katıldı ve bir stajyer yerleştirilmesine yardım etti. rapor, ofisinde dedi. "

FRIDAY LISTEN – RYAN , "Nerdcast" in son bölümünde Amerikan Kurtarma Planı, haydutların kaderi ve daha fazlası hakkında Senatör BRIAN SCHATZ (D-Hawaii) ile konuştu. Dinleyin ve abone olun

AMERİKA VE DÜNYA

HAVADAKİ GERGİNLİK – "ABD ve Çin, Biden yönetiminde ilk yüz yüze görüşmede tartıştı" AP: "Ağır bir diplomatik toplantı için olağandışı sivri bir kamuoyu açıklamasında, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Çin Komünist Partisi dışişleri başkanı Yang Jiechi Alaska'da iki günlük görüşmelerin başında birbirlerinin ülkelerinin politikalarını hedef aldılar. Halka açık yorumlarının çekişmeli üslubu, özel tartışmaların daha da sert olacağını öne sürdü.

Anchorage'daki toplantılar, Tibet, Hong Kong ve Çin'in batı Sincan bölgesinin yanı sıra Tayvan, Çin'inki gibi ticaretten insan haklarına kadar bir dizi konuda anlaşmazlık yaşayan iki ülke arasındaki giderek artan sorunlu ilişkiler için yeni bir testti. Güney Çin Denizi'ndeki iddialılık ve koronavirüs salgını. "

CBS Haber muhabiri CHRISTINA RUFFINI , ABD televizyon kameraları odadan çıkarılırken ve önceden yazılmamış bir gerilim anını yakalarken toplantıyı telefonundan çekmeye devam etti. Klibi izle

PANDEMİ

DR. PAUL VS. DR. FAUCI – “Fauci, GOP senatörüne maskeler üzerinden ateşli bir alışverişte” dedi : “Ulusun koronavirüs müdahale çabalarını inceleyen bir Senato oturumunda ateşli bir görüşmede Paul, Fauci'ye Amerikalıların bunu yapmak zorunda kalmaması gerektiğini söyledi. Aşı olduktan sonra maske takın çünkü Covid-19'a yakalanma ihtimalleri 'neredeyse% 0'.

"'Bu sadece tiyatro değil mi?' Bir göz doktoru olan Kentucky genç senatör, Senato Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komitesi duruşmasında sordu. … Fauci, “Maskelerin tiyatro olmadığı rekoru kırabilir miyim?” Dedi. Sana kesinlikle katılmıyorum. "

SİYASET YUVARLAK

BAĞIMSIZLAR İÇİN İYİ BİR İLK – "Fragman: Kaliforniya'nın geri çağrılmasını açıklamak" , WaPo'dan David Weigel

YÜKSELEN CUMHURİYET – "Ron DeSantis Kendinden Çok Memnun" , Michael Kruse, POLITICO Magazine: "Tüm başarılı politikacılar seçim hedeflerine en uygun hikayeleri anlatıyor, ancak bu beni şaşırttı. Ne de olsa bir yıl önce, pandeminin başlangıcında, Ron DeSantis adı, 'DuhSantis', 'DeathSantis' ve 'DeSatan' ile alay edilen bir kara meme boyutuna ulaşmıştı. …

Şimdi, yine de salgının başladığı bir yıl oldu ve kıyamet henüz gelmedi. Şüphesiz, bunaltıcı bir yıl oldu. Yaklaşık 2 milyon Floridalı koronavirüs için pozitif test yaptı ve 32.000'den fazla kişi öldü, işsizlik yardımlarının ödenmesi cimri ve dengesizdi, aşı uygulaması uzun süre beklemeler, sorunlu web siteleri ve çok sayıda sosyoekonomik eşitsizlik ve siyasi suçlamalarla işaretlendi. kayırmacılık. Uğursuz varyantlar pusuda.

Ancak Florida, diğer birçok eyaletlerden daha kötü ve bazı yönlerden daha iyi olmadı – büyük eyaletler de dahil. … DeSantis'in başka bir deyişle yapması gereken bir durum var ve karakteristik olarak tuhaf, metodik, pratik olarak mekanik tarzıyla bunu yapıyor. "

MEDYA İZLE

İKİNCİ DÜŞÜNCE – “Teen Vogue'un Eski Irkçı Tweetleri Üzerine Tepki Sonrası Yeni En İyi Editörü” The Daily Beast: “Bu hikayenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra McCammond, Twitter'da bir açıklama yayınladı: 'Geçmiş tweetlerim yaptığım işi gölgeledi önemsediğim insanları ve sorunları vurgulamak için… ve bu yüzden Condé Nast ve ben yolları ayırmaya karar verdik ”diye yazdı.

"Ve Condé Nast tarafından The Daily Beast'e iletilen Stan Duncan personeline gönderilen bir e-postada , şirketin genel müdürü, 'Bu sabah Alexi ile konuştuktan sonra, gölgede kalmamak için yolları ayırmanın en iyisi olduğuna karar verdik. Teen Vogue'da gerçekleşen önemli işler. '"

RUSH'IN DEĞİŞTİRİLMESİ – "Dan Bongino, Biden'ın 'sıkıcı' ve 'konuşma radyosu için bir felaket' olduğunu ancak yine de ona karşı elinden gelenin en iyisini yapacağını söylüyor," Insider: "[Bongino] Insider ile yaptığı röportajda işinin değiştiğini söyledi. Başkan Donald Trump'ın görev süresi sona erdiğinden ve Biden başkanlığı başladığından beri dramatik bir şekilde. Biden, son birkaç ayda korkunç bir başkan olduğunu düşünmüyorum, bu sadece radyo konuşması için korkunç. ”

TRUMP KARTLARI

MARY HAKKINDA BİR ŞEY – Meridith McGraw'dan "Mary Trump bir sonraki hamlesini yapıyor – ve amcasının isyana karşı suçlu olduğuna inanıyor" : "Zalim ve hain olarak nitelendirdiği amcasının acımasız bir eleştirmeni olan Mary Trump, bir organizasyon olan LPAC yönetim kuruluna katılıyor aday olan LGBTQ + kadın adaylarını destekliyor. Ve bunu yapıyor, diyor, kısmen amcasının Amerika'nın demokratik yönetim sistemini neredeyse yok ettiği inancıyla. …

“Seçimden önce LPAC ile çalışan Trump'tan , 2022 ara seçimleri öncesinde adayları işe almak ve fon toplamak için çalışırken gruba katılması istendi. Bu siyasi anda, adını ve platformunu 'bu ülkenin tarihindeki hemen hemen her düzeyde en kötü yönetimlerden birinden uzaklaşmak' için kullanmayı umduğunu söyledi. ''

TV TONIGHT – PBS'den "Washington Week", konuk moderatörlüğünü Rachel Scott: Dan Balz, Laura Barrón-López, Weijia Jiang ve Jacob Soboroff.

PAZAR BUGÜNE KADAR…

 • ABC

  “Bu Hafta”: DHS Sekreteri Alejandro Mayorkas… Temsilci Michael McCaul (R-Texas)… Jonathan Karl ve Matt Gutman.

 • CBS

  “Ulusla Yüzleş”: Senatör Tammy Duckworth (D-Ill.)… Senatör Rob Portman (R-Ohio)… Scott Gottlieb… Moncef Slaoui.

 • CNN

  “Birliğin Durumu”: DHS Sekreteri Alejandro Mayorkas… Senato Çoğunluğu Kırbaç Dick Durbin (D-Ill.)… Temsilci Young Kim (R-Calif.) Ve Michelle Steel (R-Calif.).

 • TİLKİ

  “Fox News Sunday”: DHS Sekreteri Alejandro Mayorkas… Senatör Tom Cotton (R-Ark.). Panel: Guy Benson, Catherine Lucey ve Charles Lane. Güçlü Oyuncu: Mike Winkelmann.

 • NBC

  "Basınla Tanışın": Panel: Julia Ainsley, Eddie Glaude Jr., Peggy Noonan ve Jon Ralston.

 • Gri TV

  "Tam Mahkeme Basın": Temsilci Henry Cuellar (D-Texas)… Senatör James Lankford (R-Okla.).

 • MSNBC

  “Pazar Şovu”: Temsilci Sheila Jackson Lee (D-Texas)… Donna Edwards… Holly McCormack… DHS Sekreteri Alejandro Mayorkas.

 • CNN

  "Inside Politics": Mesa, Ariz., Belediye Başkanı John Giles… Kaitlan Collins ve Perry Bacon.

CHASTEN'İN YAŞAMI – "Yeni Bir Tür Siyasi Eş Washington'a Geldi" NYT: "Pete Buttigieg, Biden yönetiminde ulaşım sekreteri olarak yerleşirken, diğer Bay Buttigieg, Facebook Marketplace'ten kendi eşyalarını temin etmek için … yatak odası Capitol Hill daire. Çiftin karanlıkta yerde Çin yemeği yediği için aksesuarlarda bir lamba vardı. Lamba satıcısı, yeni gelenin ne kadar 'normal' göründüğüne hayret etmeye devam etti, bu da Bay Buttigieg'in Washington'da tam olarak neyin normale döndüğünü merak etmesine neden oldu. …

"İkinci beyefendi Doug Emhoff ile birlikte, Bay Buttigieg artık siyasette cinsiyet, ırk ve cinsel yönelimle ilgili engelleri aşan insanlarla evlenen, Washington'a yeni gelenlerin oluşturduğu büyüyen kulübün bir parçası. Bay Biden'in yeni enerji bakanı Jennifer Granholm ile evli ve Michigan valisi seçilen ilk kadın Dan Mulhern de bir diğer üye. "

OYUN KİTABINDA İLK – Helen Kalla artık DCCC'de iletişim müdür yardımcısı. Daha önce DSCC'de hızlı tepki direktörüydü.

– Sahar Robertson , MoveOn'a baş komiser olarak katılıyor. En son California Valisi Gavin Newsom'un kıdemli danışmanıdır ve SEIU ve Obama Beyaz Saray ve kampanya mezunu.

GEÇİŞLER – Erin Collins , Platform Communications'da halkla ilişkiler müdürü olacak. Daha önce Temsilci Troy Balderson (R-Ohio) için iletişim direktörü olarak görev yaptı ve bir NRCC mezunu. … Bonyen Lee-Gilmore , St. Louis Bölgesi ve Southwest Missouri Planned Parenthood'da strateji ve iletişim başkan yardımcısı olarak başlıyor. Daha önce Planned Parenthood Federation of America'da devlet medyası müdürüydü.

HOŞGELDİNİZ DÜNYA – Lukas McGowan, Hükümetlerarası İşleri Beyaz Saray Ofisi üst düzey danışmanı ve Katharine Blake McGowan, bir yazar ve ilk kitabı yardımcı profesör “Uninnocent: Şiddet ve Merhamet Üzerine Notlar”, Kasım ayında yayınlanacak olan, 10 Mart'ta Cora Yeats McGowan'ı karşıladı. 7 lbs, 10 ons ile geldi ve ağabeyi Augie'ye katıldı. Resim

– DLA Piper'da kıdemli politika danışmanı ve Martin Heinrich mezunu Tony Samp ve Senato Azınlık Whip John Thune (RS.D.) için çalışan ve Dean Heller mezunu olan Scarlet Samp, 12 Mart'ta Carson Samp'i karşıladı. 6 lbs, 9 oz ve 20 inç'te. Resim

MUTLU DOĞUM GÜNÜ: Jill AbramsonEd RollinsZach Parkinson, RNC araştırma direktörü… Lynda Bird Johnson Robb (77)… POLITICO'dan Betsy Barrows ve Blake LoftinKayla Cook, Axios'ta yönetici… Kayla Cook… Beyaz Saray'dan Carla Frank … eski Temsilci. Mike Coffman (R-Colo.), Şimdi Aurora belediye başkanı… Alexander TrowbridgeKia BaskervilleAnatole Jenkins … ABC'den Van Scott ve Pierre ThomasKPMG'den Ian HainlineAnnie Policastro, UPS Federal Hükümet İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı … Ali Chartan, Signal'de Başkan Yardımcısı Grup… Tara Dawson McGuinness … Savaş Odası Stratejileri'nin kurucu müdürü Trey Hardin … Küresel Sağlık Teknolojileri Koalisyonundan Julien Rashid … CBS'den Emma Gottlieb … WaPo'dan Sarah Pulliam BaileySeth RogovoyT. Christian Miller, ProPublica'da kıdemli araştırmacı muhabir… Mary StreettDrew Marrs, Norfolk Southern'ın yöneticisi … Ekvador Başkanı Lenín MorenoAlissa Krinsky … Akin Gump'ta kıdemli politika danışmanı Jose Borjon … John Gossel … Senato Çevre ve Doğa'dan Leah Schaefer Kaynaklar (24)… Liz Plank

Playbookers ipuçlarını [e-posta korumalı] adresine gönderin. Başucu kitabı, editörümüz Mike Zapler ve yapımcılar Allie Bice, Eli Okun ve Garrett Ross olmadan olamazdı.