Polis: Başkan Yardımcısı Harris'in evinin önündeki San Antonio adamı arabada 113 mermi aldı – KSAT San Antonio

Metropolitan Polis Departmanı raporuna göre, Çarşamba günü Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in evinin önünde tutuklanan San Antonio'lu bir adamın arabasında AR-15 ile birlikte 113 mermi tüfek cephanesi vardı.

31 yaşındaki Paul Murray, başkan yardımcısının evinin bulunduğu Donanma Gözlemevi dışında Gizli Servis memurları tarafından durduruldu. Silahsız olmasına rağmen polis, Washington DC'deki bir garajda park halindeki arabasını aradı, tüfeği ve mühimmatı buldu. Tehlikeli silah taşıdığı, iş yeri dışında tüfek veya av tüfeği taşıdığı, kayıtsız mühimmat bulundurduğu ve büyük kapasiteli mühimmat besleme cihazına sahip olduğu şüphesiyle tutuklandı.

Columbia Bölgesi'nde, ateşli silahınızı ve mühimmatınızı kaydettirmeden oraya seyahat etmek yasa dışıdır.

College Station Polis Departmanı tarafından 10 Mart'ta yayınlanan bir istihbarat bültenine göre, en son Bryan'da yaşayan Murray, Washington DC'ye gitmeden önce kolluk kuvvetlerinin radarındaydı.

Murray'in tutuklanmasının ardından yapılan bir basın açıklamasında, Brazos İlçesi Şerif Ofisi, aile üyelerinin davranışlarıyla ilgili endişeleri nedeniyle Murray ile temas halinde olduklarını söyledi.

Haber bültenine göre, "Herhangi bir cezai ihlal bulunmadı, ancak ajansımız, ilgili davranış ve ifadelerin yanı sıra, Murray'in silahlara sahip olabileceğine dair bilgiler nedeniyle durumu izlemeye devam etti".

Milletvekilleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları, Murray için bir akıl sağlığı değerlendirmesi almak için çalışırken, araştırmacılar, Murray'in Washington'a gittiğine dair bilgi aldı.

Şerifin ofisinin haber bültenine göre, "İlgili herkesin güvenliğini sağlamak için bu bilgileri yerel ve federal ortaklarımıza ilettik".