Polis, Boulder’daki King Soopers’daki aktif tetikçiye yanıt verdi – Denver Post

Bir tetikçi, Pazartesi öğleden sonra Boulder’daki bir King Soopers marketinde ateş açtı, ancak ilk raporlar geldikten bir buçuk saat sonra hakkında çok az ayrıntı vardı.

Yetkililer olası ölümler veya yaralanmalar ya da atıcının durumu hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Bir seyirci tarafından canlı yayınlanan videoda, sadece şort giyen bir adamın mağazadan kelepçeli olarak çıkarıldığı görüldü. Bacaklarından biri kanla kaplıydı. Adamın vurulma zanlısı mı yoksa tutuklanmış mı olduğu belli değil.

3600 Table Mesa Drive’da King Soopers’ın yakınında yaşayan iki oda arkadaşı, Denver Post’a, bir silahlı adam dükkana girdiğinde kendi kendine kasada öğle yemeği için pizza satın aldıklarını söyledi.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan biri, “Bir bok söylemedi,” dedi. “İçeri girdi ve ateş etmeye başladı.”

Diğer tanık, silahlı kişinin “birkaç el ateş ettiğini, sonra sessiz kaldığını ve birkaç tanesini daha bıraktığını söyledi. Püskürtmüyordu. ”

İki adam dükkânın arkasından kaçmayı başardı.

Boulder Polis Departmanı yetkilileri, aktif bir tetikçi nedeniyle insanların bölgeden uzak durmaları için Pazartesi günü saat 14: 49’da bir tweet attı. Bir kamu bilgilendirme görevlisi olay yerine doğru yola çıktı. Daha fazla bilgi hemen sağlanmadı.

57 yaşındaki James Bentz, ateş edildiğinde mağazanın içinde olduğunu söyledi. Tekleme olduğunu düşündüğünü ve ardından bir dizi patlamayı duyduğunda et bölümünde olduğunu söyledi.

Denver Post’a “O zamanlar bir izdihamın önündeydim” dedi.

Bentz, kaçmak için arka yükleme iskelesinden atladığını söyledi. Mağazadaki gençlerin yaşlılara baktıklarını ve arkadaki yükleme alanından inmelerine yardım ettiklerini söyledi.

“Hepimiz hayatımızın bir noktasında böyle bir durumda olacağımızı hayal etmiş gibiydik” dedi.

Neven Sloan ve eşi Quinlyn, ateş edildiğinde mağazada olduklarını söyledi. Üretiyordu, sütçüydü. Birbirlerini bulmak için koşup gittiler.

Neven Sloan, “İlk başta boğuk çıktı ve sonra mağazada yankılanmasını duydum ve dışarı çıkmamız gerektiğini biliyordum,” dedi Neven Sloan.

Neven Sloan, karısının güvenli bir şekilde dışarıda olduğunu bildiğinde başkalarına yardım etmek için içeri koştu. ”Geri dönmek için bir dürtü hissettim.”

Quinlyn Sloan ilk büyük gürültünün ne olduğunu bilmediğini söyledi ve ardından “insanlar koşmaya başladı. Bazıları ne olduğunu bilmiyormuş gibi kıpırdamadan durdu. Sonra (çekim) hızla gitti. ”

Bir YouTube kullanıcısı, yaklaşık 14: 30’da olay yerinden canlı yayın yapıyordu. Videosu, kurbanları vuruyor gibi görünen şeyleri gösteriyordu ve polis, zırhlı bir araçla ağır hasar görmüş mağazanın önüne yaklaşıyordu.

Video sırasında, King Soopers’ın çalışan üniforması giyen bir adam, tetikçinin mağazanın içinde olduğunu ve ardından iki silah sesi gibi seslerin duyulabileceğini söyledi.

Seyirci daha sonra mağazanın giriş rampasının tabanına park edilmiş açık renkli bir Toyota SUV önünden geçerek geri çekildi. O kaçarken, görgü tanığı dışarıdaki diğerlerine kaçmak için bağırdı.

Matthew Jonas, Daily Camera

Ağır silahlı polis memurları, 22 Mart 2021 Pazartesi günü içeride ateş edildiğine dair raporların ardından güney Boulder’daki Masa Mesa Yolu’nda King Soopers’ı çevreliyor.

King Soopers, Boulder’ın güney kesiminde, Fairview Lisesi’nden birkaç blok ötede büyük bir alışveriş merkezi tutuyor.

Boulder Valley Okul Bölgesi bu hafta bahar tatilinde. Bölge sözcüsü Randy Barber, durum başladığında iki spor takımının lisede antrenman yaptığını söyledi. Bölge yetkilileri neler olduğunu öğrendikten sonra tüm öğrencileri eve gönderdiler.

Çalışanlar, saat 16: 30’dan itibaren Broadway’deki restoran ve barda Murphy’s South’un içinde hâlâ kilitli durumdaydı. İşletme, King Soopers’ın yanındaki alışveriş kompleksindeki mağazanın köşesinde.

Barmen Jordan Michaels, kendisinin ve iş arkadaşlarının, restoranın önündeki kaldırımda koşan polisleri gördüklerini, ardından bir memura kapıları kilitleyip arkaya saklanmalarını söyledi. Taktik teçhizatlı diğer subaylar daha sonra geldi ve kilitli olduklarından emin olmak için kapıları denedi.

“Kompleksin bu tarafındaki tüm binalar kilitlendi. Biz sadece haberleri izliyoruz ve her şeyin net olmasını bekliyoruz, ”dedi Michaels. “Her mağazada insanlar var. Bütün kapılar kilitli ve kimse kalmadı. ”

Vali Jared Polis, saat 16.00’dan hemen sonra, mağazada “gelişen olayları yakından izlediğini” tweetledi. Bu üzüntü ve keder döneminde, trajedinin boyutu hakkında daha çok şey öğrenirken, Coloradalı dostlarımızla dualarım var. ”

ABD Temsilcisi Joe Neguse, D-Lafayette, “#Boulder topluluğunun tamamı ve bu korkunç olaya müdahale eden tüm ilk müdahale ekipleri ve kanun uygulayıcılar için dua ettiğini” tweetledi.

Kasım 2017’de Scott Ostrem, Thornton’da bir Walmart’a girdi ve 20 saniyede yedi el ateş ederek 26 yaşındaki Victor Vasquez, 66 yaşındaki Carlos Moreno ve 53 yaşındaki Pamela Marques’i öldürdü. Ostrem daha sonra üç ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı . Bir neden asla açıklığa kavuşmadı.

Bir markete yapılan son toplu ateş Ağustos 2019’da Teksas El Paso’da bir Walmart’ta 22 kişinin öldüğü ve 26 kişinin yaralandığı bir olaydı. Bu tetikçi Latinleri hedef aldı ve henüz 90’dan fazla federal suçlamayla mahkemeye çıkmadı.

Ve Ekim 2018’de beyaz bir adam , Kentucky, Louisville’de bir Kroger mağazasında iki Siyahi öldürdü; adam geçen hafta federal nefret suçu ve silah suçlamalarından suçunu kabul etti.

Bu gelişmekte olan bir hikaye ve güncellenecek. Denver Post, güvenilmez olabilecek polis telsiz trafiğini bildirmiyor. Bilgilerimiz genellikle yetkililerden ve görgü tanıklarından ve bazen de doğruluk geçmişi olan diğer medyadan alınacaktır. Bunun gibi hızlı hareket eden durumlarda, yetkililer bazen yeni bilgilerin ardından açıklamalarını değiştirirler. Denver Post, herhangi bir hatayı düzeltmek için hikayeyi olabildiğince çabuk güncelleyecektir.