Pelosi, iddiaların doğruluğu kanıtlanırsa Cuomo'nun istifa etmesi gerektiğini söyleyerek Biden'a katıldı – Fox News

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, New York Valisi Andrew Cuomo'nun kendisine yönelik cinsel taciz iddialarının doğruluğu kanıtlanırsa istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Pelosi, cinsel tacize karşı "sıfır toleransı" olduğunu ve Cuomo'nun kendisinin de benzer bir tutum sergilediğine inandığını söyledi. Bu yüzden, davranışıyla ilgili soruşturma iddiaların doğrulandığını gösteriyorsa, istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Pelosi, MSNBC'den "Morning Joe" 'ya yaptığı açıklamada, "Bu iddiaların doğru olduğu kanıtlanırsa, valinin devam etmemesi gerektiğini sıfır tolerans takip eder."

BIDEN, SORUŞTURMA İDDİALARININ İDDİALARINI ONAYLARSA CUOMO'NUN İSTİFAT ETMESİ GEREKTİĞİNİ DİYOR

Pelosi'nin yorumları, Başkan Biden'in , suçlayıcıları tarafından yapılan cinsel istismar iddialarını bir soruşturmanın desteklemesi durumunda Cuomo'nun istifa etmesi gerektiğini söylemesinden sonra geldi.

Geçtiğimiz haftalarda New York Demokratını istenmeyen dokunuşlar, uygunsuz yorumlar, bir yardımcısını dudaklarından zorla öpme ve valinin konağında bir görevliyi el yordamıyla suçlayan yedi kadın öne çıktı.

"Soruşturma kadınların iddialarını doğrularsa istifa mı etsin?" ABC Haber sunucusu Yorgo Stephanopoulos Salı günü Biden'a sordu.

"Evet," diye cevapladı Biden. "Sanırım sonunda o da yargılanacak."

"Şimdiye ne dersin?" Stephanopoulos, Cuomo'nun skandalların ortasında "etkili bir vali" olamayacağını savunan Sens. Chuck Schumer ve Kirsten Gillibrand gibi önde gelen New York Demokratlarından Cuomo'nun istifası yönündeki artan çağrıları gerekçe gösterdi.

Biden, "Bu, vermeleri gereken bir karar," diye yanıt verdi.

BIDEN GÖÇMENLERE SINIR KRİZİ AMELİYATLARI OLARAK BİZE GELMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ

Biden, "Bir kadının doğruyu söylediği varsayılmalı ve onun öne çıkmasıyla günah keçisi ilan edilmemeli ve mağdur edilmemelidir," diye devam etti. "Ama söylediklerinin doğru olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma yapılmalı. Şu anda olan bu."

Pelosi'nin yorumları, Meclis'in Çarşamba günü Kadına Yönelik Şiddet Yasası'nın yeniden yetkilendirilmesi ve Eşit Haklar Değişikliğinin onaylanmasını tartışırken geldi.

O ve diğer kadın Meclis Demokratları, Çarşamba günü kadın hakları hareketini anmak için beyaz kıyafetler giydiler.

MICHIGAN ADAM, 21, TEHDİT EDİLEN BIDEN, PELOSI, BEYAZ, YETKİLER DİYOR

Ev kadın hakları için savaşırken Pelosi, iddialar hakkında "üzücü," dedi. "… İnsanların nasıl ilerlememiz gerektiğini öğrenmek için bazı kötü davranışları unutması gerekiyor."

Fox News'ten Joseph Wulfsohn bu rapora katkıda bulundu.