Michigan öğrenci sporcularının COVID testlerinin artırılması için yeni yetki talepleri – WDIV ClickOnDetroit

DETROIT – Michigan Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, öğrenci sporcular için COVID-19 testini zorunlu kılıyor.

Sağlık bakanlığı, koronavirüs vakalarındaki en son artışın lise sporlarının yeniden açılmasıyla ilgili olabileceğine inanıyor.

OKU: Michigan, açık hava stadyum kapasitesini artırıyor, gençlik sporları için COVID testi gerektiriyor

Okul bölgeleri ve Michigan Lisesi Atletizm Derneği, değişikliklerin ideal olmadığını, ancak spor yapmak için gerekeni yapıp tekrar koşacaklarını söyledi.

Öğrenci sporcuları test etme yetkisi, eyalet çapında spor topluluğu aracılığıyla bir şok dalgası gönderdi. Başlangıçta günlük test gerektirdiğine inanılan daha fazla açıklama, testleri haftalık olarak yaptı.

MHSAA yönetici direktörü Mark Uyl , kalan kış sporlarının sadece hafif bir şekilde etkilendiğini ve güreşçilerin şimdiden teste başladığını söyledi.

Uyl, “32 erkek ve 32 kız takımı, yaklaşık 950 basketbol oyuncusu Nisan ayının ilk haftasında turnuvalarda kalacak” dedi.

Bahar sporlarına gelince, test kuralları henüz mevcut değil. Uyl, 13-19 yaş aralığını belirleme kararından endişe duyduğunu söyledi.

Lincoln Park Devlet Okulları müdürü Terry Dangerfield, COVID nedeniyle geçen yıl önemli bir etki olduğunu söyledi.

Dangerfield, "Bir noktada burada biraz sağduyuya sahip olmalı ve okulların fazladan yardım olmadan bu kadar çok şeyi yapabileceğini söylememiz gerektiğini düşünüyorum" dedi. "Ve bu yardım çeşitli şekillerde gelebilir. Finansman şeklinde olabilir ama aynı zamanda bir bedeli olan insan şeklinde de olabilir. "

DAHA FAZLASINI OKUYUN: Whitmer'ın brifinginden 11 çıkarım: Korkunç COVID eğilimleri, stadyum kapasitesi, gizlilik anlaşması