Atlanta bölgesindeki spa çatışmalarında kalan dört kurbanın isimleri açıklandı – NBC News

Fulton İlçesi Tıbbi Muayene Dairesi Cuma günü iki Atlanta kaplıcasında silahlı saldırılarda öldürülen dört kadının adını açıkladı.

Soon C. Park, 74; Hyun J. Grant, 51; Suncha Kim, 69; ve Yong A. Yue, 63.

Yetkililer, vurulma olaylarının tüm kurbanlarının tam isimlerini henüz açıklamadılar. Pek çok Korelinin iki heceli ilk isimleri vardır ve bunlar, açılı hale getirildiklerinde genellikle iki kelimeye ayrılırlar. İki isim hala ilk isimler olarak kabul edilir ve ilk ve ikinci isim olarak ayrılmamıştır. NBC News, kurbanların tam adlarını talep etti ve daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça adlarını güncelleyecek.

Muayene ofisi, kadınlardan üçünün kafasına kurşun yarasından ve birinin göğsündeki kurşun yaralarından öldüğünü söyledi. Dört ölüm de cinayet olarak kabul edildi.

Kurbanlar, Salı günü Atlanta'daki iki kaplıcaya ve Cherokee İlçesindeki şehrin kuzeyindeki bir kaplıcaya silahlı bir kişinin ateş açması sonucu öldürülen sekiz kişi arasındaydı.

Cherokee İlçesi Şerif Ofisi, bu kurbanları Delaina Ashley Yaun, 33; Paul Andre Michels, 54; Xiaojie Tan, 49; ve Daoyou Feng, 44. Bir kişi, Elcias Hernandez-Ortiz yaralandı.

Yetkililer, öldürülenlerin altısının Asya kökenli olduğunu söyledi. Ölümler aynı gün gerçekleşti AAPI Nefreti Durdurun rapor forumunda Asya karşıtı nefret olaylarının raporlarının önemli ölçüde arttığını belirten bir rapor yayınladı. Rapor, olayların orantısız bir kısmının kadınları içerdiğini söyledi.

19 Mart 2021 01:35

Örgüt, Salı günü bir tweet'te , cinayetlerin "anlatılamaz bir trajedi" olduğunu söyledi.

Woodstock'tan 21 yaşındaki beyaz bir adam , vurulmalardan kısa bir süre sonra tutuklandı. Sekiz adet cinayet ve bir adet ağırlaştırılmış saldırı ile suçlanıyor.

Yetkililer, şüphelinin sözlerinin cinsel bağımlılığı olabileceğini ve kaplıcaları ortadan kaldırması gereken bir cazibe olarak gördüğünü belirtti.

Ancak müfettişler, ırksal bir saik olasılığını dışlamadıklarını söylediler.

İşletmelerin seks işçiliği ile herhangi bir bağı olup olmadığı belirsizdi. Atlanta Belediye Başkanı Keisha Lance Bottoms, bu hafta kaplıcaların "radarımızda olmayan yasal olarak işleyen işletmeler" olduğunu ve "burada kurbanları suçlamak, kurbanı utandırmak üzere değiliz" dedi.

"Herhangi bir topluluğa karşı işlenen suç hepimize karşı işlenen suçtur" dedi.