500'den fazla göçmen çocuk 10 günden fazla Sınır Devriyesi nezaretinde – NBC News

WASHINGTON – Yeni verilere göre, çocukların barınması için inşa edilmeyen birçok sınır tesisi kapasitelerini çok aştığı için, Perşembe günü itibarıyla 500'den fazla göçmen çocuk 10 günden fazla Sınır Devriyesi gözaltında tutulmuştu ve üç günlük yasal sınırın çok ötesinde. NBC News tarafından alındı.

Verilere göre, çocukların çoğu, Perşembe günü her yaştan 4.000'den fazla göçmenin gözaltına alındığı ve verilere göre, yalnızca 715 kişinin sığabileceği tesislerin bulunduğu bir sektörde gözaltına alınan son göç dalgasının merkez üssü olan Rio Grande Vadisi'nde tutuluyor. . Rio Grande Vadisi'ndeki artan sayıları barındırmak için inşa edilen Donna, Teksas'taki yumuşak kenarlı çadır tesisinde, Perşembe günü itibarıyla 250 kişi için inşa edilen tesiste 3.300'den fazla göçmen gözaltındaydı. Bazı yetişkin göçmenler hızlı bir şekilde işleme alındığından ve ABD'den serbest bırakıldığından veya sınır dışı edildiğinden, sayılar herhangi bir gün içinde dalgalanmaktadır.

Sınır istasyonları küçükleri özellikle uzun süreler boyunca barındırmadığından, aşırı kalabalık çocuklar için özellikle sorunludur. 2019'da Trump yönetimi sırasında refakatsiz göçmen çocuk sayısının artması sırasında, çocuklar uzanmak ve uyumak için yeterli alana sahip olmadıklarından şikayet ettiler. Biden yönetimi, çocuklara günde üç öğün yemek verildiğini, atıştırmalıklara düzenli erişim ve ara sıra eğlence zamanı verildiğini söyledi.

16 Mart 2021 07:43

NBC News'ten edinilen verilere göre, Perşembe günü, bir yönetim yetkilisi, Pazar günü Sınır Devriyesi gözaltında tutulan 4.276 çocuktan, güney sınırının tamamında Sınır Devriyesi gözaltında 4,500 çocuk olduğunu söyledi.

Aşırı kalabalığın başlıca nedeni, göçmen çocuklara bakmakla görevli kurum olan Sağlık Bakanlığı ve İnsan Hizmetleri Mülteci Yeniden Yerleşim Dairesi tarafından işletilen tesislerde yer olmamasıdır.

Biden yönetimi yetkilileri Perşembe günü gazetecilere yaptıkları bir telefon görüşmesinde, çocukları Sınır Devriyesi nezaretinden çıkarıp HHS tesislerine daha hızlı bir şekilde sokmak için çalıştıklarını söyledi.

"Ayrıca çocukların güvende olmasına ve CBP gözetiminden salıverilmelerini sağlamaya da önceliğimiz var, çünkü bunların çocukların uzun vadeli olması için yer olmadığını ve çocuklar için uygun bir yerde olmaları gerektiğini kesinlikle anlıyoruz," bir yönetim yetkilisi, HHS'nin yeni tesisler açmak ve mevcut tesislerde daha fazla alan yaratmak için çalıştığını da sözlerine ekledi.

Yorum istendiğinde, İç Güvenlik Bakanlığı, Bakan Alejandro Mayorkas'ın yakın tarihli bir açıklamasına atıfta bulundu: "Birçok kez söylediğim gibi, Sınır Devriyesi tesisi bir çocuk için yer değildir. refakatsiz çocuklar, halk sağlığını ve çocukların kendilerinin sağlığını korumak için gerekli protokoller ve kısıtlamalar göz önüne alındığında daha da zorlaştı. "