Miami Beach bahar tatilcileri, SWAT ekibinin gürültülü kalabalığı dağıtmak zorunda kalmasının ardından uzun süreli sokağa çıkma yasağıyla vuruldu – Fox News

Miami Beach yetkilileri Pazar günü yaptığı açıklamada, Cumartesi gecesi bir SWAT ekibinin akşam 20: 00’de sokağa çıkma yasağına meydan okuyan gürültücü bir kalabalığı dağıtmak için çağrılmasının ardından, şehrin sokağa çıkma yasağını ve kapanışları 12 Nisan’a kadar uzatacağını söyledi.

Belediye meclis üyeleri Pazar günü düzenlenen acil durum toplantısında oybirliğiyle harekete geçti. Sokağa çıkma yasağının uzatılmasını öneren Geçici Şehir Müdürü Raul Aguila, sokağa çıkma yasağını Salı gününün ötesine uzatmak için komisyon desteğine ihtiyaç duydu.

Aguila Miami Herald’a verdiği demeçte, tedbirin “ezici ziyaretçi kalabalığını ve potansiyel şiddet, aksama ve mülke zarar potansiyelini sınırlamayı” amaçladığını söyledi.

Oylama, kurşungeçirmez yelekli kolluk kuvvetlerinin Cumartesi günü biber gazı topları dağıtarak güneşli South Beach’e inen grupları binlerce kişi tarafından parçalaması, restoranları çöpe atması ve sokakları maskesiz veya sosyal mesafeli sular altında bırakmasının ardından geldi .

Miami Beach Şehri Polis memurları, sıfır tolerans kampanyasının bir parçası olarak katı kuralları uygulamaya hazırdır. Miami Beach Tatil Sorumlusu, bahar tatili 20 Şubat 2021 Cumartesi günü Miami Beach, Fla'da başladı.

Miami Beach Şehri Polis memurları, 20 Şubat 2021 Cumartesi günü Miami Beach, Florida’da bahar tatilinin resmen başlamasından dolayı, sıfır tolerans kampanyasının bir parçası olan Miami Beach Tatil Sorumlusu olarak katı kuralları uygulamaya hazır. (AP aracılığıyla Miami Herald)

Miami Beach yetkilileri, polis ve kalabalıklar arasındaki çeşitli çatışmalar da dahil olmak üzere günlerce parti yaptıktan sonra, akşam 8’den sabah 6’ya kadar acil bir sokağa çıkma yasağı emri vererek restoranları üç günlük acil durum döneminde dışarıda oturmayı tamamen durdurmaya zorlayarak yerel işletmeleri gönüllü olarak kapanmaya teşvik etti aşağı.

Cumartesi günü, Miami Beach polis memurlarının gürültülü kalabalığı dağıtmak için mücadele ettiği sırada, askeri tarzda bir aracın sosyal medyada palmiye ağaçlarıyla kaplı Ocean Drive’da yuvarlandığı görüldü. Turistlere otellerinin içinde kalmaları söylendi ve saat 20: 00’den sonra yayaların veya araçların yasak bölgeye girmesine izin verilmedi.

MIAMI BEACH’DEKİ BAHAR KIRICILAR GÜVENLİK ENDİŞELERİNİ KAPATMAK İÇİN POPÜLER RESTORAN KUVVETİ

Sokağa çıkma yasağına rağmen, şehrin ana şeridi olan Ocean Avenue, saat 20: 00’den sonra eğlence severlerle dolu kaldı. Bir SWAT ekibi, bildirildiğine göre bölgeyi 20:45 civarında terk ettikleri için çevrede bulunuyordu.

Miami Beach Polis Departmanı polis şef yardımcısı Paul Acosta, Ocean Avenue’nun ana bölümünün saat 21: 00’den kısa bir süre sonra kalabalıktan uzak olduğunu söyledi.

Miami Beach şehri polis memurları Ocean Drive ve 10th Street'te 20 Şubat 2021 Cumartesi günü Miami Beach, Fla'da resmi olarak başladığı için birkaç erkeği tutukladı.

Miami Beach Şehri Polis memurları, Ocean Drive ve 10th Street’te 20 Şubat 2021 Cumartesi günü Miami Beach, Florida’da resmi olarak başladığı için birkaç erkeği tutukladı. (AP aracılığıyla Miami Herald)

Miami Beach polisi, Miami’nin WSVN 7’sinin bildirdiğine göre , Ocean Drive, Washington Bulvarı ve Collins Bulvarı’nı 16. sokaklara kadar ablukaya alarak sokağa çıkma yasağını uyguladı.

İstasyona göre şehrin üç ana geçiş yolundaki (MacArthur, Julia Tuttle ve Venedikli) doğuya giden trafik saat 10’da kapatıldı ve sakinleri, otel misafirleri veya işe gitmeyenler için sabah 5’e kadar kapalı kaldı. .

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Miami Beach polisi Pazar günü öğleden sonra 50’den fazla tutuklama yaptıklarını ve Cuma gününden bu yana en az sekiz itfaiyeye el koyduklarını söyledi.

Fox News, yorum talebiyle Miami Beach Belediye Başkanı Dan Gelber ve Şehir Komiseri Michael Gongora’ya ulaştı, ancak yayınlanmadan önce yanıt alamadı.

Fox News’den Paul Best ve The Associated Press bu rapora katkıda bulundu.