Polis, başkan yardımcısının ikametgahının yakınında tutuklanan adamın tüfeği ve cephanesi olduğunu söylüyor – NBC News

Bir adam, Washington'daki Donanma Gözlemevi yakınında, geleneksel olarak başkan yardımcısının evi olan Gizli Servis tarafından durdurulduktan sonra Çarşamba günü tutuklandı ve daha sonra arabasında silah olduğu ortaya çıktı.

DC Metropolitan Polisi, ajanların 31 yaşındaki Paul Murray'i gözlemevinin yakınında gördükten sonra olası bir şüpheli kişi olarak gözaltına aldığını söyledi. Murray, Teksas'tan bölgedeki polise gönderilen bir istihbarat bülteninin konusuydu.

Polis, polis memurlarının Murray'in arabasını aradıklarını ve burada bir tüfek ve büyük miktarda mühimmat bulduklarını söyledi. Murray’nin neden Teksas’tan Washington’da olduğu veya neden rasathaneye yakın olduğu belirsizdi.

Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve kocası Doug Emhoff, onarım geçirdiği için açılıştan bu yana gözlemevinde yaşamıyorlar. Gizli Servis, NBC News'e, ajanlarının Çarşamba günü konutun yakınında bir adamı gözaltına aldığını doğruladı, ancak Harris ve Emhoff'un o sırada orada olup olmadığı konusunda yorum yapmadı.

Murray, tehlikeli bir silah taşımak, bir işyerinin dışında bir tüfek veya av tüfeği taşımak, kayıtsız mühimmat bulundurmak ve büyük kapasiteli bir mühimmat besleme cihazına sahip olmakla suçlanıyordu.

Avukatı olup olmadığı belli değildi.