Canlı güncellemeler: Yetkililer, Atlanta'da sekiz ölü bırakan şüpheli, kaplıcalara uğramış olabileceğini söylüyor – The Washington Post

Georgia eyaleti Kuzey Fulton ve Gwinnett ilçelerini temsil eden Demokrat Senatör Michelle Au, Salı gecesi yaşanan silahlı saldırı haberlerini ilk gördüğünde "şok olduğunu ve üzüldüğünü", ancak "şaşırmadığını" söyledi.

Açıkçası olaylar hala gelişiyor ve hala daha fazla bilgi alıyoruz. Bu nedenle, bu özel suçun arkasındaki nedenlerle ilgili herhangi bir sonuca atlamak istemiyorum ”dedi. "Ama biraz geri adım attığımda, bu ülkede, özellikle son bir yılda, Asyalı Amerikalı topluluklarımıza karşı artan ayrımcılık ve şiddete dair bir resim olduğunu düşünüyorum."

Yetkililerin Salı günkü silahlı saldırıların nedeni olarak belirledikleri şey ne olursa olsun, "Asyalı Amerikalıların halkımıza yönelik bu artan tehditler nedeniyle hayatları ve güvenliklerinden giderek daha fazla korktuğu ve korktuğu bir ortamda gerçekleşiyor.

Vurulmadan bir gün önce Au, eyalet senatörlerini Asyalı Amerikalılara karşı işlenen suçlardaki artış konusunda uyardı. Asyalı Amerikalılara karşı işlenen suçların medyada yer almasının büyük ölçüde Kaliforniya ve New York'taki olaylara odaklandığını söyledi.

"Bunun, Gürcistan'daki insanların buna bağışık olduklarını düşündükleri için görmezden geldikleri bir hikaye olmasını istemedim, çünkü her şeyden önce, Gürcistan eyaletinde, özellikle benim Senato bölgemde oldukça önemli ve artan bir Asyalı nüfus var. , ”Dedi, Asyalı Amerikalılar ve Pasifik Adalılarının kendi bölgesinin yüzde 24'ünden fazlasını oluşturduğuna dikkat çekiyor.

"[Senato] kuyusunda bunun hakkında konuşmanın amacı, bir demleme sorunu olduğunu ve ortaya çıkmadan önce bunun farkında olmamız gerektiğini söylemektir," dedi.

Çarşamba günü düzenledikleri basın toplantısında yetkililer, zanlının eylemlerin ırk temelli olmadığını iddia ettiğini söylediler. Atlanta Polis Şefi Rodney Bryant, altı Asyalı kadın da dahil olmak üzere sekiz kişiyi öldüren silahlı saldırıların nefret suçu olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağının henüz net olmadığını söyledi.

Au ofisi tarafından yayınlanan ayrı bir açıklamada, “AAPI topluluğumuz geçen yıl artan ırk ayrımcılığı ve saldırıların gölgesinde korku içinde yaşıyor. Bu son cinayetler dizisi sadece bu terörü artırıyor. "