Canlı güncellemeler: Yetkililer, Atlanta bölgesindeki spa silahlı saldırılarından sekiz kişinin ölümüne neden olan şüpheli işletmelerin uğrak yeri olabileceğini söylüyor – The Washington Post

Yetkililer, cinayetlerin Salı günü saat 17: 00'den hemen önce başladığını söyledi.

Cherokee County Şerif Kaptanı Jay Baker, 92. Otoyol boyunca salonda dört kurban vuruldu; ikisi olay yerinde hayatını kaybetti ve ikisi daha sonra hastanede öldü. Adamın yeğeni WSB-TV'ye , yakındaki bir işyerinden çıkan beşinci bir adam yaralandı.

Ölümcül şekilde vurulanlar iki Asyalı kadın, bir Beyaz kadın ve bir Beyaz adamdı. Baker, İspanyol bir adamın yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Polis, videonun şüphelinin siyah bir Hyundai Tucson'a atladığını ve hızla uzaklaştığını gösterdiğini söyledi. Çavuş, bir saatten daha kısa bir süre sonra, öğleden sonra 17.47 civarında, silahlı bir kişinin, ilk silahlı çatışmanın yaklaşık 27 mil güneyindeki Gold Massage Spa'da üç kadını öldürdüğünü söyledi. Atlanta Polis Departmanından John Chafee.

Chafee'ye göre, polis Gold Massage Spa'da bir "soygun" çağrısına cevap verdi ve Aromatherapy Spa içinde caddenin karşısına ateş edildiğinde hala olay yerindeydi. Memurlar, bu işyerinde ölümcül bir şekilde vurulan bir kadın buldu.

Gözetleme görüntülerinin yardımıyla polis, kısa süre sonra Woodstock, Ga.'da yaşayan Long'u şüpheli olarak belirlediklerini söyledi. Polis, Hyundai Tucson ve Long'un fotoğraflarını yayınladı ve kapsamlı bir arama başlattı. Atlanta'nın yaklaşık 150 mil güneyindeki Crisp İlçesinde, şerif ofisi akşam saat 8 sularında bir cinayet zanlısının yoluna gittiğini duyduğunu söyledi.

Yaklaşık yarım saat sonra, eyalet devriye görevlileri ve Crisp County milletvekilleri otoyolda 2007 siyahi bir Hyundai Tucson'ı gördüler ve bir asker, arabanın "kontrolden çıkmasına neden olan taktik bir" PIT "manevrası veya takip müdahalesi tekniği uyguladı. Crisp County Şerifi Billy Hancock, "dedi.

Uzun "olaysız" hapse atıldı, dedi Hancock ve ofisi bilgileri Cherokee Şerif Ofisi ve FBI'a iletti.