Canlı Güncellemeler: Boulder kitle çekiminde neden hala belirsiz – CBS News

Yetkililer, Pazartesi günkü Boulder, Colorado’daki bir markette 10 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan olası bir sebep hakkında henüz herhangi bir bilgi yayınlamadılar. 21 yaşındaki zanlı 10 adet birinci derece cinayetle suçlandı.

Denver’ın bir banliyösünden olan Ahmad Al Aliwi Alissa, Salı günü cinayet suçlamasıyla hapse atıldı ve Perşembe günü ilk mahkemeye çıkması bekleniyordu.

Öldürmekle suçlanan kurbanlar 20 ila 65 yaşları arasındaydı. Aralarında bir Boulder polis memuru, 51 yaşındaki Eric Talley , vurulmaya yanıt veren yedi çocuk babasıydı.

Diğer kurbanlar ise Tralona Bartkowiak, 49; Suzanne Çeşmesi, 59; Teri Leiker, 51; Kevin Mahoney, yaş 61; Lynn Murray, 62; Rikki Olds, 25; Neven Stanisiç, 23; Denny Stong, 20; ve Jody Waters, 65.

Beyaz Saray’da Başkan Biden, başka bir şehrin ” silah şiddeti nedeniyle yaralandığını” söyledi ve Kongre’yi silah kontrol önlemleri almaya çağırdı. “Ailelerin, gelecekleri onlardan, ailelerinden, sevdiklerinden çalınan ve şimdi devam etmek için mücadele etmek ve olanları anlamaya çalışmak zorunda olan kurbanların nasıl hissettiğini hayal edemiyorum.” Biden dedi.

Süpermarket Çekimi
Yas tutanlar, 23 Mart 2021’de, Colorado, Boulder’daki bir King Soopers marketinde bir gün önce kitlesel bir silahlı çatışmanın yapıldığı otoparkın etrafına kurulan bir çit boyunca kucaklaşıyor. David Zalubowski / AP

Katkıda Bulunan: Associated Press