Son iki partili çete, Senatoyu kendisinden kurtarmaya çalışıyor – POLITICO

İki partili grup Çarşamba öğleden sonra öğle yemeği için bir araya geldi ve toplantıdan işbirliği potansiyeli konusunda iyimser çıktı ve iki haftada bir toplanma sözü verdi. Anlaşma arayan Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında eşit olarak bölünmüş olan blok, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer'in 50-50 Senatosunda kritik bir güç merkezi haline gelebilir.

Sonuçta, grupta 10 GOP senatörünün olması tesadüf değil: Bu, Schumer'in bir haydutu kırmak için ihtiyaç duyduğu tam sayı. Dolayısıyla 117. Kongre, Demokratların her iki mecliste de dar çoğunluklara sahip olduğu ve kendisini Senato ile uzun süredir devam eden bağları olan bir köprü kurucu olarak şekillendiren Demokratlar ile büyük meselelerde iki taraflılığın hala mümkün olup olmadığı konusunda nihai test örneği olabilir.

Biden'in adaylarının tümü Cumhuriyetçilerden bir miktar destek alırken, Demokratlar, 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketini parti hatlarından geçirmek için sözde bütçe uzlaşma sürecini kullandı. Ancak bu haydut korumasından yalnızca bu yıl bir kez daha yararlanabilecekler. Ve şimdilik Senato kurallarında herhangi bir değişiklik olmadığı için, başka bir şey yapmak için tek seçenekleri GOP ile çalışmaktır.

Senatör Jon Tester (D-Mont.) Grubu yasama suçunu korumak için "oldukça önemli" olarak nitelendirdi ve tartışmalarının "demokrasi için iyi" olduğunu ve "Senato için çok iyi olabileceğini" ekledi. Senatörler, iki partili faturaları doğrudan zemine getirmek için olası kural değişikliklerini, odanın inatçı tıkanıklığını sarsmak için son çabalarını tartıştılar.

Test toplantıdan sonra, "Bir komitede bir yasa tasarısı üzerinde üstün çoğunluk oyu alırsanız, bazı şeyleri yapmakla ilgili ortaya çıkan, doğrudan zemine inen bazı fikirler var," dedi. "Bunlar gerçekten fark yaratabilecek türden şeyler."

Grup, Arizona'dan Sens. Kyrsten Sinema, West Virginia'dan Joe Manchin, Colorado'dan John Hickenlooper, New Hampshire'dan Jeanne Shaheen ve çoğunluk ile parti yapan bağımsız Angus King of Maine gibi Demokratlardan oluşuyor. Test Uzmanı da dahil olmak üzere hepsi, çoğu yasayı Senato'da ileriye taşımak için gerekli olan 60 oy barajının tamamen kaldırılmasına karşı çıkıyor veya isteksizliğini dile getiriyor.

Filibuster reformunu destekleyen Senato Çoğunluk Kırbaç Dick Durbin (D-Ill.) Ve New Hampshire'dan Demokratik Duyarlı Maggie Hassan, Virginia'dan Mark Warner ve Arizona'dan Mark Kelly de grubun bir parçası.

Gruptaki Cumhuriyetçiler Young'a ek olarak, Ohio'dan Sens. Rob Portman, Utah'dan Mitt Romney, Kuzey Carolina'dan Thom Tillis, Güney Dakota'dan Mike Rounds, Maine'den Susan Collins, Alaska'dan Lisa Murkowski, West Virginia'dan Shelley Moore Capito'dur. , Louisiana'dan Bill Cassidy ve Kansas'tan Jerry Moran.

Karışık bir ekip, ama aslında Biden'ın başkanlığına iki ay kala şehirdeki tek iki partili oyun. Problem Çözücüler Grubu'na liderlik eden iki Meclis üyesi Tom Reed (RN.Y.) ve Josh Gottheimer (DN.J.) de Çarşamba günkü toplantıya katıldı.

Portman, "Grubun yapmak istediği şey, Senato'nun iki partili bir şekilde daha iyi çalışmasını sağlamaktır" dedi. "Bu yıl 50 [kabul] ve 50 [kabul] Covid tasarısı dışında hiçbir şey yapmadık."

Shaheen, senatörlerin partizan kutuplaşmasının gerçekleşmesinden önceki yasaların ve değişikliklerin söz konusu olduğu günlere geri dönmesini beklediklerini de sözlerine ekledi: “Senato, Cumhuriyetçi ve Demokratlardan tanıdığım herkes oraya geri dönmek istiyor. . "

Ancak Senato'yu, yeni ve acı dipleri çeken bir siyasi ortamda yasama hayatına döndürmek kolay olmayacak. Grubun bazı üyeleri, büyük atılımların köşede olduğundan özel olarak şüpheli. Aktivistler, polis reformunu yürürlüğe koymak ve oy kullanma haklarını genişletmek için yasalar da dahil olmak üzere Senato'da engellenen Meclis'ten geçmiş yasa tasarılarının giderek artan bir listesinden alıntı yaptıkları için, haydutları yeniden teçhiz etmek için çığ gibi yükselen enerjiye karşı çalışıyorlar. onların partisi.

Önceden iki partili politika fikirlerinin yakında duvara çarpabileceğine dair işaretler zaten var. Her iki partinin üyeleri, özellikle sınırdaki mevcut göçmen artışı göz önüne alındığında, göç gibi konularda anlaşmaların kesilebileceğini söylüyorlar, ancak Senato'da şimdiye kadar konuya özgü iki partili ittifaklar ortaya çıkmadı.

Ve her iki taraf da uzun zamandır altyapıyı potansiyel bir işbirliği alanı olarak iddia etse de, bazı Demokratlar uzlaşmayı parti hatları boyunca bir paket aracılığıyla güç sağlamak için kullanmak istediklerinin sinyalini veriyorlar.

G-20 üyeleri, özellikle haydutları korumaya odaklanmadıkları konusunda ısrar ediyor. Ancak, Senato'nun nasıl işlediğini belirleme konusunda önemli bir etkiye sahip iki partili bir grubun emsali var. 2005 yılında, sözde "14 Çetesi", Demokratların yargı adaylarını aldatmamayı ve Cumhuriyetçilerin 60 oyluk barajı aşmak için "nükleer seçeneği" kullanmayacaklarını kabul ettiği bir uzlaşmaya aracılık etti.

On altı yıl sonra, adaylar için haydutluk çoktan gitti ve bu feshedilmiş gruptan yalnızca iki senatör görevde kaldı: Senatör Lindsey Graham (RS.C.) ve Collins.

Collins Çarşamba günkü toplantıdan sonra, "Bir araya gelmek bizim için çok değerliydi" dedi. “Ve herkes bir dizi konuda birlikte çalışmaya son derece bağlıdır. Size dünyanın tüm sorunlarını çözdüğümüzü ve Kongre'yi düzelttiğimizi söyleyebilirim. Ancak bu abartılı bir ifade olur. "