John Kerry uçuşta maskesiz yakalandı, American Airlines bariz COVID ihlalini 'araştırıyor' – Fox News

İklim çarı John Kerry, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) uçuşlarda maske gerektiren yetkisine rağmen, bir Amerikan Havayolları uçuşunda kitap okurken maskesini takmadığı halde yakalandı.

İlk olarak muhafazakar çıkış yapan Tennessee Star tarafından yayınlanan fotoğraf, eski dışişleri bakanının birinci sınıfta kitap okurken bir kulağından sarkan maskesini taktığını gösteriyor.

Fox News, isimsiz kalmak isteyen yolcu ile fotoğrafın gerçekliğini doğruladı. Yolcu, uçuşta olduğunu doğrulamak için biniş kartının bir fotoğrafını Fox News ile paylaştı.

Yolcu, başkanın iklim elçisinin biniş kapısında maskesini taktığını gördüğünü, ancak diğer yolcuların önünde uçağa bindikten kısa bir süre sonra çıkardığını söyledi.

FAA KAYITLARINA GÖRE İKLİM MÜCADELESİNİ BAŞLATAN JOHN KERRY'NİN AİLESİ HALA ÖZEL JET SAHİBİ OLDU

Yolcu, "İklim için Çok Özel Başkanlık Elçimizi özel olarak uçmadığı için bunun yerine geri kalanımızla birlikte birinci sınıf reklamı uçurduğu için selamlıyorum," dedi. "Ve kendi partisinin maske kısıtlamalarına uymasa da, onu biraz rahat bırakmalıyız."

"Seçkin bir ikiyüzlü olmak zor bir iştir!" yolcu eklendi. Yolcu, uçağın çoğunlukla dolu olduğunu söyledi.

Yolcu, Fox News'e, Kerry'ye maskesini takması talimatını veren uçuş görevlilerinin hiçbirini görmediklerini söyledi, ancak Kerry'nin daha sonra uçuşun çoğunda onu taktığını belirtti.

American Airlines, Twitter'da yaptığı açıklamada, Fox News'e yaptığı açıklamada, şirketin olayı "araştıracağını" ve uçaklarında herkes için "maske gerektiğini" yineledi.

Kerry, Twitter'da maske kaymasının "anlık" olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Kerry, "Twitter'da Aziz Patrick günü 'malarkey' varmış gibi geliyor," diye yazdı. "Açık olalım: Uçuş sırasında maskemi tek kulağıma düşürürsem, anlıktı. Maskemi takarım çünkü hayatları kurtarır ve yayılmayı durdurur. Bilim bize bunu yapmamızı söyler."

Yolcu, Kerry'nin açıklamasına yanıt olarak Fox News'e "Maskesi beş dakikalığına kapalıydı" dedi. "Beş dakika 'anlık' ise, haklıdır. Beş dakika boyunca maskesiz bir uçakta olmanın mazur görüleceğinden emin değilim."

CDC, geçtiğimiz ayın başında yürürlüğe giren ve bireylerin toplu taşıma ile seyahat ederken ve bir "ulaşım merkezindeyken" hem ağzı hem de burnu kapatan maskeler takması gerektiğini " belirten bir vekaletname çıkardı.

American Airlines sözcüsü daha sonra Fox News'e şunları söyledi: "Uçağımızda maskeler gereklidir. Ekibimiz, müşterilerimizin bizimle seyahat ederken uygun şekilde maske taktığından ve uçuş görevlilerinin uçuş sırasında birkaç kez kabinden geçtiklerinden emin olmak için özenle çalışmaktadır. Mürettebat, Sekreter Kerry'yi maske olmadan gözlemlemedi ve diğer müşteriler tarafından bir uyumsuzluk sorunu konusunda uyarılmadı. Konuyu incelemeye devam ediyoruz ve tüm müşterilerin beklendiğinin altını çizmek için Sekreter Kerry'ye ulaşıyoruz. seyahatleri boyunca maske takarlar. "

Kerry, Başkan Joe Biden'ın iklim elçisi olarak görev yaptığı süre boyunca hava yolculuğu ile ilginç bir ilişki yaşadı.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Kerry, ailesinin özel bir jet sahibi olduğu konusunda incelemeye alındı. Fox News, Şubat ayında yaptığı açıklamaya göre , eski dışişleri bakanı, 2019'da İzlanda'da çevre ödülü almak için özel bir jet aldı.

Kerry, İzlanda'da bu konuyla ilgili sorulduğunda özel uçma kararını savundu: "Karbonunu dengelersen – bu, benim gibi dünyayı dolaşan birinin bu savaşı kazanması için tek seçenektir."

Özel jetlerin, ticari bir uçuştan 40 kat daha fazla karbon emisyonu pompaladığı tahmin ediliyor.

Şubat 2020'den Ocak 2021'e kadar 116 metrik ton karbon saldığı tahmin edilen Federal Havacılık İdaresi (FAA) kayıtlarına göre Kerry'nin ailesi hala jetin sahibi.

Fox News'den Peter Doocy ve Samuel Dorman haberciliğe katkıda bulundu.