IRS, 15 Nisan ABD vergi son tarihini 17 Mayıs'a erteledi – CNBC

Washington, DC'deki İç Gelir Hizmetleri ofisleri

Adam Jeffery | CNBC

IRS ve Hazine Bakanlığı, 15 Nisan vergi beyannamesi verme süresini 17 Mayıs'a erteleyeceklerini açıkladılar.

IRS Komiseri Chuck Rettig, "Bu, birçok insan için zor bir zaman olmaya devam ediyor ve IRS, vergi mükelleflerinin pandemiyle ilgili olağandışı durumların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yapmaya devam etmek istiyor ve aynı zamanda önemli vergi idaresi sorumlulukları üzerinde çalışıyor," dedi. Bir deyim.

Buna ek olarak, vergi mükellefleri ayrıca IRS'ye borçlu olunan herhangi bir paranın ödemesini 17 Mayıs'a kadar erteleyebilirler. Ödeyenler, beyannamelerini göndermek için hala daha fazla zamana ihtiyaç duyarlarsa, Form 4868'i doldurarak 15 Ekim'e kadar bir uzatma (ancak borçlu olunan vergiler hariç) talep edebilirler.

Uzatılmış son tarih yalnızca federal gelir beyannameleri ve vergiler için geçerlidir, yani vergi mükelleflerinin eyalet vergilerinin vade tarihlerinin değiştirilip değiştirilmediğini kontrol etmesi gerekecek. Tüm eyaletler federal hükümetle aynı son başvuru tarihini takip etmez.

Tahmini üç aylık ödemelerin hala 15 Nisan'da yapılması gerekiyor.

Vergi tahsildarı, IRS'nin önümüzdeki günlerde uzatılmış dosyalama sezonu hakkında daha fazla rehberlik sağlayacağını söyledi.

Bugünkü hamle, 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı'nın kabul edilmesinin ardından artan vergi sezonunu uzatma çağrılarının ardından geldi; bu, ajansın aynı zamanda vergi iadeleri ve iadeleri işlerken aynı zamanda başka bir teşvik ödemesi turu göndermekle görevlendirildiği anlamına geliyordu.

Kişisel Finans'tan daha fazlası:
İşte 10.200 dolarlık işsizlik vergisi indiriminin nasıl işlediği
İşte teşvik kontrollerinin doğrudan yatırılmasının ne zaman mümkün olacağı
IRS, işsizlik vergisi indirimi almak için değiştirilmiş vergi beyannamesi sunmayın, diyor

House Ways and Means Gözetim Alt Komitesi Başkanı Bill Pascrell Jr., DN.J. ve House Ways and Means Başkanı Richard Neal, D-Mass, "Bu uzantı, Amerikalılara benzeri görülmemiş bir kriz zamanında ihtiyaç duyulan esnekliği sağlamak için kesinlikle gereklidir" dedi. ., Çarşamba açıklamasında . "Büyük stres ve gerginlik altında, Amerikalı vergi mükellefleri ve vergi hazırlayıcıları vergi beyannamelerini doldurmak için daha fazla zamana sahip olmalıdır."

11 Mart'ta Başkan Joe Biden tarafından vergi sezonunun ortasında imzalanan en son koronavirüs yardım tasarısı, birçok kişi için zaten karmaşık olan dosyalama yılına eklenen bir dizi değişiklik yaptı.

Tasarı, ilk 10.200 $ 'lık işsizlik gelirini veya ortaklaşa başvuran evli çiftler için 20.400 $' ı , 2020 düzeltilmiş brüt geliri 150.000 $ 'dan az olan (hem bekarlar hem de çiftler için) dosyacılar için vergiden muaf yaptı.

Ayrıca, çocuk vergisi kredisi 6 ila 17 yaş arası çocuklar için yıllık 3.000 $ ve 6 yaşın altındakiler için 3.600 $ 'a çıkardı. Ebeveynler bu yaz en kısa sürede kredinin aylık bir kısmını almaya başlayabilirler.

Florida, Leesburg'da Howard L Markowitz PA CPA'ya kayıtlı bir ajan olan Adam Markowitz, "17 Mayıs, 15 Nisan'dan çok daha iyi," dedi. "Yine de tüm sorunları çözdüğünü sanmıyorum."

Muhasebeciler, bu vergi dönemini etkileyen birkaç maddeyle ilgili olarak IRS'den hala rehberlik bekliyorlar. Perşembe günü, IRS Komiseri Charles Rettig, House Ways and Means Oversight Alt Komitesi tarafından toplanan 2021 vergi beyannamesi sezonuyla ilgili bir duruşmada ifade verecek.

En son Covid faturasında yapılan vergi değişikliklerinin ötesinde, bu yıl bir vergi iadesi başvurusunda bulunmak çok önemli çünkü alabileceğiniz ve almadığınız teşvik ödemelerini telafi etmenin tek yolu bu.

Koşullarınız değiştiyse veya dosyalama yapmıyorsanız, IRS'ye bir vergi beyannamesi vermeniz ve borçlu olduğunuz ekonomik etki ödemelerini almak için kurtarma iadesi kredisini talep etmeniz ve ajansın bilgilerinizin dosyada bulunduğundan emin olmanız gerekir. gelecekteki ödemeler.

Rettig yaptığı açıklamada, "Yeni son tarihle bile, vergi mükelleflerini, özellikle de geri ödeme borcu olanları, mümkün olan en kısa sürede başvuruda bulunmaya çağırıyoruz." Dedi. "Doğrudan depozito ile elektronik olarak dosyalama, geri ödeme almanın en hızlı yoludur ve bazı vergi mükelleflerinin hak edebilecekleri kalan teşvik ödemelerini daha hızlı almalarına yardımcı olabilir."

IRS, Ocak ayında vergi sezonunun başlangıcını 12 Şubat'a geri çekti. Bu, ajansa, ajansın teslim etmekle suçlandığı, Amerikalılara ikinci tur teşvik kontrollerini içeren Aralık'ta Covid yardım tasarısının ardından hazırlanmak için daha fazla zaman verdi.

O zamanlar, vergi tahsildarı, normal dosyalama sezonundan daha kısa bir süre anlamına gelse de , tipik 15 Nisan son başvuru tarihini korudu.

Şubat ayında, ajans , Teksas'taki ve diğer eyaletlerdeki bireyler ve işletmeler için vergi beyannamesi verme süresini 15 Haziran'a kadar uzattı; bunlar, kış fırtınalarının birçok sakini güçsüz bırakmasının ardından Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı tarafından afet bölgesi ilan edildi.

CNBC'den Ylan Mui bu rapora katkıda bulundu.

(Düzeltme: IRS, vergi beyannamesi verme tarihini 17 Mayıs'a kadar uzatmayı planlıyor. Bu girişin daha önceki bir versiyonu tarihi yanlış beyan etmişti.)