IRS, 15 Nisan ABD vergi son tarihini 17 Mayıs'a kadar uzatmayı planlıyor – CNBC

Washington, DC'deki İç Gelir Hizmetleri ofisleri

Adam Jeffery | CNBC

Mükelleflerin bu yıl vergilerini sırayla almak için daha fazla zamanları olacak.

CNBC, IRS'nin vergi beyannamesi verme süresini yaklaşık bir ay ertelemeyi planladığını, başlangıçta 15 Mayıs olarak düşünüldüğünü, her zamanki 15 Nisan'dan itibaren geri çekmeyi planladığını doğruladı. Ancak 15 Mayıs Cumartesi gününe denk geldiğinden, başvurular için son tarih büyük olasılıkla bir sonraki 17 Mayıs Pazartesi'dir. IRS ve Hazine, uzatma veya kesin tarihle ilgili bir yorum talebine yanıt vermedi.

Bu, vergi mükelleflerine 2020 vergi beyannamelerini doldurmaları ve IRS'ye borçlu olunan tutarları ödemeleri için ek süre verecektir.

IRS ve Hazine Departmanından gelen hareket, 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planının kabul edilmesinin ardından artan vergi sezonunu uzatma çağrılarının ardından geldi; bu, ajansın vergi iadeleri ve iadeleri işlerken başka bir teşvik ödemesi turu göndermekle görevlendirildiği anlamına geliyordu.

Kişisel Finans'tan daha fazlası:
İşte 10.200 dolarlık işsizlik vergisi indiriminin nasıl işlediği
İşte teşvik kontrollerinin doğrudan yatırılmasının ne zaman mümkün olacağı
IRS, işsizlik vergisi indirimi almak için değiştirilmiş vergi beyannamesi sunmayın, diyor

House Ways and Means Gözetim Alt Komitesi Başkanı Bill Pascrell Jr., DN.J. ve House Ways and Means Başkanı Richard Neal, D-Mass, "Bu uzantı, Amerikalılara benzeri görülmemiş bir kriz zamanında ihtiyaç duyulan esnekliği sağlamak için kesinlikle gereklidir" dedi. ., Çarşamba günü uzatma tarihinin 17 Mayıs olduğunu belirten bir açıklamada, "Büyük stres ve gerginlik altında, Amerikalı vergi mükelleflerinin ve vergi hazırlayıcılarının vergi beyannamelerini doldurmak için daha fazla zamanları olması gerekiyor.

11 Mart'ta Başkan Joe Biden tarafından vergi sezonunun ortasında imzalanan en son koronavirüs yardım tasarısı, birçok kişi için zaten karmaşık olan dosyalama yılına eklenen bir dizi değişiklik yaptı.

Tasarı, ilk 10.200 $ 'lık işsizlik gelirini veya ortaklaşa başvuran evli çiftler için 20.400 $' ı , 2020 düzeltilmiş brüt geliri 150.000 $ 'dan az olan (hem bekarlar hem de çiftler için) dosyacılar için vergiden muaf yaptı.

Ayrıca, çocuk vergisi kredisi 6 ila 17 yaş arası çocuklar için yıllık 3.000 $ ve 6 yaşın altındakiler için 3.600 $ 'a çıkardı. Ebeveynler bu yaz en kısa sürede kredinin aylık bir kısmını almaya başlayabilirler.

En son Covid faturasının yaptığı vergi değişikliklerinin ötesinde, bu yıl bir vergi beyannamesi doldurmak çok önemli çünkü uygun olduğunuz ve almadığınız teşvik ödemelerini telafi etmenin tek yolu bu.

Koşullarınız değiştiyse veya dosyalama yapmıyorsanız, IRS'ye bir vergi beyannamesi vermeniz ve borçlu olduğunuz ekonomik etki ödemelerini almak için kurtarma iadesi kredisini talep etmeniz ve ajansın bilgilerinizin dosyada bulunduğundan emin olmanız gerekir. gelecekteki ödemeler.

IRS, Ocak ayında vergi sezonunun başlangıcını 12 Şubat'a geri çekti. Bu, ajansa, ajansın teslim etmekle suçlandığı, Amerikalılara ikinci tur teşvik kontrollerini içeren Aralık'ta Covid yardım tasarısının ardından hazırlanmak için daha fazla zaman verdi.