IRS, vergi son tarihini Mayıs ortasına ertelemeyi planlıyor – Los Angeles Times

Amerikalılar vergilerini hazırlamak için fazladan zaman alacaklar. İç Gelir İdaresi, geleneksel vergi beyannamesi verme tarihini 15 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar ertelediğini söylüyor.

IRS kararı Çarşamba günü açıkladı ve önümüzdeki günlerde daha fazla rehberlik sağlayacağını söyledi. Bu hareket, hem vergi mükellefleri hem de IRS için pandeminin getirdiği değişikliklerle başa çıkmak için daha fazla nefes alma alanı sağlıyor.

IRS Komiseri Chuck Rettig yaptığı açıklamada, "IRS, vergi mükelleflerinin pandemiyle ilgili olağandışı koşullarda gezinmelerine yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yapmaya devam etmek istiyor ve aynı zamanda önemli vergi idaresi sorumlulukları üzerinde çalışıyor," dedi.

Karar, mükelleflerin beyannamelerini sunmaları gerektiğinde ve ödemelerinin vadesi geldiğinde ertelenir. IRS, borcu olan vergi mükelleflerinin 17 Mayıs'a kadar ödeme yapmaları halinde daha fazla ceza veya faizle karşılaşmayacağını söyledi. Yeni son tarih, serbest meslek vergisi ödeyen kişiler için de geçerli.

İlan

Vergi mükelleflerinin yeni son teslim tarihinden yararlanmak için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. 17 Mayıs'tan sonra daha fazla zamana ihtiyaç duyanlar 15 Ekim'e uzatma talep edebilirler.

Yeni son tarih, 15 Nisan'da ödenmesi gereken tahmini vergi ödemeleri için geçerli değildir.

Son teslim tarihini uzatma kararı, kronik olarak yetersiz finanse edilen IRS için yoğun bir yılın ardından geliyor. Salgın, geçen yılın vergi beyannamesi verme sezonunun ortasında meydana geldi ve ajansı işleme koyma konusunda geri çekti. IRS, aynı zamanda, devlet yardım ödemelerinin dağıtılmasında önemli bir rol oynadı ve şu anda mevcut vergi beyannamesi sezonunun ortasında üçüncü tur ödemelerin gönderilmesine yardımcı oluyor.

Ek olarak, uzantı IRS'ye son vergi yasası değişiklikleri hakkında rehberlik yapması için zaman verir. Amerikan Kurtarma Planı, 150.000 $ 'dan az kazananlar için federal vergilerden ilk 10.200 $' lık işsizlik yardımını hariç tutuyor.

İlan

Notre Dame Hukuk Fakültesi Vergi Kliniği müdürü Patrick Thomas yaptığı açıklamada, "Vergi dosyalama döneminin ortasında yasa daha önce hiç bu kadar önemli ölçüde değişmemişti" dedi.

IRS, vergi mükellefleri ve vergi hazırlayıcıları için rehberlik etmelidir, çünkü halihazırda dosyalanmış milyonlarca beyanname muhtemelen bu değişikliği hesaba katmaz.

Vergi camiasından bir dizi milletvekili ve uzman, bu baskılara uyum sağlamak için vergi beyannamesi verme döneminin uzatılması çağrısında bulundu. Ev Yolları ve Araçları Komitesi hareketi alkışladı.

Başkan Richard E. Neal (D-Mass.) Ve Başkanı Bill Pascrell Jr. (DN.J.), "Bu uzantı, Amerikalılara benzeri görülmemiş bir kriz zamanında ihtiyaç duyulan esnekliği sağlamak için kesinlikle gereklidir" dedi. panelin gözetim alt komitesi.

İlan

Rettig'in Perşembe günü IRS'nin bu dosyalama sezonunu nasıl yönettiği ve bu uzatmaya duyulan ihtiyaç hakkında komiteyle görüşmesi bekleniyor.

IRS, insanları, özellikle de geri ödeme borcu olanları mümkün olan en kısa sürede başvurmaya çağırmaya devam ediyor. Bazı durumlarda başvuruda bulunmak, vergi mükelleflerinin hak ettikleri kalan yardım ödemelerini daha hızlı almalarına yardımcı olacaktır.