Ajans birikmiş iadelerle boğuşurken IRS'nin son başvuru tarihini Mayıs ortasına kadar uzatması bekleniyor – Washington Post

IRS, son günlerde birikmiş iş yükünün tüm kapsamını House Ways and Means Committee ve ajansın dahili gözlemcileriyle paylaştı. Durum daha sonra The Washington Post tarafından gözden geçirildi. Daire ayrıca, karara aşina olan ancak karar hakkında konuşma yetkisi olmayan kişilerden birine göre, son başvuru tarihini kongre ofislerine ayarlama planlarını iletti ve kararın değişebileceği konusunda uyardı.

Yine de, IRS birikiminin etkileri önemli olmuştur: Gecikmeler, bazı Amerikalıların vergi iadelerini aylarca almasına engel olurken, ülke çapındaki bazı nakit sıkıntısı çeken işçilerin ve şirketlerin, Kongre'nin ekonomik etkiyi köreltme yetkisi verdiği birçok ek programdan yararlanmasını engellemiştir. salgın.

IRS'de ücret ve yatırım bölümünün komiseri Ken Corbin, Çarşamba günü yaptığı bir röportajda vergi beyannamesi verme süresindeki olası değişiklikleri tartışmayı reddetti. Ancak durumun, virüs ve operasyonlarını yavaşlatan sert hava da dahil olmak üzere daha yeni engeller nedeniyle ülke ve ajansın karşı karşıya kaldığı "pek çok zorluğu" yansıttığını söyledi.

"IRS her zaman işlenirken geri dönecek," dedi.

Patrick O 'Conor için IRS birikimi maliyetli oldu: Hükümetin, 2019 ve 2020 vergilerinin işlenmesindeki önemli gecikmelerin bir sonucu olarak kendisine vergi iadesi ve teşvik ödemelerinde yaklaşık 16.000 dolar borcu olduğunu tahmin ediyor. Frederick, Md. Bölgesinde ikamet eden kişi, karısının yakın zamanda bir bebek sahibi olması ve geçen yıl bir ev satın alması ve yeni masraflarını karşılamak için paraya ihtiyaçları olması nedeniyle bunun özellikle zor olduğunu söyledi.

"Henüz hiçbir ödemeyi kaçırmadık," dedi, "ama gerçekten çok yaklaştı."

Gecikmeler, Biden yönetiminin geçen hafta yasayla imzalanan 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planının çoğunu yönetmek için ona güvendiği bir zamanda IRS'ye gölge düşürmekle tehdit ediyor. Bu, Çarşamba günü birçok Amerikalının banka hesabına ulaşmaya başlayan büyük bir Demokrat kampanya vaadi olan 1.400 dolarlık teşvik ödemelerinin üçüncü turunu içeriyor.

IRS Komiseri Charles Rettig'in Perşembe günü Temsilcilik Yolları ve Araçları Komitesi önünde ifade verdiği birikimle ilgili zor sorularla karşılaşması bekleniyor. Son haftalarda, panelin Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekilleri IRS'yi 2020'de yaptığı gibi vergi beyannamesi verme süresini Nisan'dan bu yılın sonuna kadar uzatmaya çağırdı.

Panel başkanı Temsilci Richard E. Neal (D-Mass.) IRS birikimine ve bazı teşvik ödemelerini işlemedeki gecikmelere işaret eden bir açıklamada, "IRS bir çukurda ve kazmayı bırakması gerekiyor" dedi. ve vergi mükelleflerinin sorularını derhal yanıtlamadaki lojistik zorlukları.

Açıklamada "Amerikalıların hak ettiği hizmeti sunmak için şimdi ne yapılması gerektiğini değerlendirme zamanı" dedi. "Dosyalama sezonunu uzatmak en iyisi [yararına]."

Bazı milletvekilleri için IRS'nin sorunları hiç de şaşırtıcı değil. Kongre, GOP liderliği altında, ajansın bütçesini milyarlarca dolar kısarak, on binlerce kritik IRS işinin kaybına katkıda bulunurken, bilgisayar sistemlerindeki uzun süredir bilinen eksiklikleri onlarca yıldır ele alınmadan bıraktı.

Pandemi, IRS iş gücünün çoğunu görevlerini evden tamamlamaya zorlayarak ve üç tur teşvik ödemesi dahil olmak üzere kuruma yeni sorumluluklar yükleyerek yeni zorluklar getirdi. Bu ödemelerin çoğu yüz milyonlarca Amerikalıya çok fazla zorluk çekmeden ulaştı ve onları hükümetin en popüler yardım programlarından biri haline getirdi.

Ancak ajans, son birkaç yıldır hem bireylerden hem de işletmelerden vergi beyannamelerini işleme koyma çalışmaları da dahil olmak üzere başka açılardan mücadele etti. Ayrıntılar, IRS'nin Meclis Yolları ve Araçları Komitesine ve ayrıca Demokrat yardımcısının daha sonra The Post ile paylaştığı Vergi İdaresi Genel Hazine Müfettişine sağladığı bilgilerde açığa çıkıyor. Bu hafta bir genel müfettiş sözcüsü rakamları doğruladı, ancak IRS'den elde ettiği bilgileri doğruluk açısından bağımsız olarak denetlemediklerini söyledi.

Veriler, IRS'nin son iki yılda aldığı ve çoğunluğu işletmeler tarafından dosyalanmış 12,3 milyondan fazla kağıt bazlı vergi beyannamesini işlemeye başlamadığını gösteriyor. Demokrat yardımcılar, gecikme süresinin bazı şirketler için büyük sıkıntılar yarattığını ve potansiyel olarak geçmiş teşvik yasalarında uygulanan vergi indirimlerinden tam olarak yararlanmalarını engellediğini söyledi.

Bu birikim ortalama Amerikan ailelerine de zarar verdi: Kurumun 15 Mart'a kadarki çalışmalarını yansıtan federal verilere göre IRS, 2019 vergi yılından itibaren en az 2,4 milyon kağıt bazlı vergi beyannamesi işlemeye başlamadı. Sonuç olarak, teşvik kanunu çeklere uygunluklarını 2019 vergi beyannamelerine bağladığından, bu Amerikalılar Aralık ayında kabul edilen yardım tasarısı Kongresi kapsamında teşvik ödemeleri almamış olabilirler.

IRS, bu gruptaki her bireyin yardımı almaya uygun olmayabileceği konusunda uyardı ve daha önceki teşvik ödemelerini bekleyen Amerikalıların sayısı hakkında istatistiklere sahip olmadığını ekledi. Ancak üst düzey bir ajans yetkilisi olan Corbin, ajansın teşvik ödemeleri alma çalışmalarını savundu ve gönderilen çek sayısının "uygun nüfus olacağı öngörülenle" eşleştiğini söyledi.

Bu 2,4 milyon Amerikalı, uygun olmaları durumunda, 2020 getirilerinin bir parçası olarak önceki teşvik ödemelerini toplayacak. Ancak başka bir uzun bekleyişle karşı karşıya kalabilirler. IRS, hükümet rakamlarına göre, işlemeye başladığı ancak daha derin bir inceleme için askıya alındığı 2020 vergi yılından itibaren çoğunlukla bireyler tarafından hem elektronik olarak hem de kağıt dosyalarda dosyalanan 12,4 milyonluk ek birikim biriktirdi.

Çetele, IRS'nin "hata çözümü" için belirlediği yaklaşık 7 milyon iadeyi içeriyor, yani tamamlanması aylar süren manuel inceleme gerektirecek. Gönderi ilk olarak geçen hafta bu rakamları bildirdi . Ancak IRS'nin, muazzam iş yüküne katkıda bulunan kimlik hırsızlığı gibi konularla ilgili soruşturmalara dahil olanlar da dahil olmak üzere gözden geçirilmesi gereken milyonlarca ek vergi beyannamesi var.

Sorunları kabul eden Hazine Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, birikimin "kalıtsal sorunlar ve azalan kapasiteden kaynaklanan ciddi zorlukları" yansıttığını söyledi. Bir ajans sözcüsü, IRS'nin şu ana kadar Amerikan Kurtarma Planı kapsamında 90 milyon teşvik ödemesi gönderdiğini söyledi. Departman, "Miras aldığımız bu zorlukların üstesinden gelmek zaman alacak, ancak bu yatırım bu zorluklarla doğrudan başa çıkmamıza yardımcı olacak" dedi.

Teşkilatın mücadeleleri, geçtiğimiz birkaç ay içinde Capitol Hill'de iki partili endişeleri tetikledi. Örneğin Şubat ayında, Temsilciler Meclisi Yolları ve Araçları Komitesindeki Cumhuriyetçiler – gözetim panelinin bir üyesi olan Temsilci Mike Kelly de dahil olmak üzere – eksik iadeleri bulmaya çalışan milletvekillerinin bürolarıyla temasa geçen seçmenler adına IRS'yi yazdı.

Kelly, "Milyonlarca çalışkan Amerikalı ve küçük işletme sahibinin borçlu oldukları parayı almak için bir yıla kadar beklemesine izin veremeyiz ve bunun üzerine federal hükümet milyarlarca dolar faiz ödüyor" dedi ve ofisinin sözlerine ekledi. önceki mektuba hiç bir yanıt almadım. "Bunun düzeltilmesi gerekiyor."

Bu arada demokratlar, durumun IRS'de ek değişiklik yapılması gerektiğine işaret ettiğini söylediler. Yakın zamanda kabul edilen 1,9 trilyon dolarlık teşvik, teşkilatın modernize edilmesine yardımcı olacak milyarlarca doları içeriyor, ancak parti milletvekilleri, gelecekte benzer birikimlerin önlenmesi için daha kalıcı bir düzeltmenin gerekli olduğunu söylüyor.

Senato Finans Komitesi Başkanı Senatör Ron Wyden (D-Ore.) Yaptığı açıklamada, "IRS'nin uçağı uçururken inşa etmesi çok daha zor" dedi. "IRS'nin bu sistemleri uzun vadede kurup sürdürebilmesi için sürekli finansmana ihtiyacımız var."

İş yığını, bu yılın başlarında geri ödemeleri izlemek için çevrimiçi portalını devre dışı bırakan teknik aksaklıklar ve zor bir yılda vergi mükelleflerinin sorularını yanıtlama kabiliyetini etkiliyor gibi görünen kalıcı personel eksiklikleri de dahil olmak üzere IRS'deki diğer sorunları daha da artırdı. Cevap oranıyla ilgili endişelerini dile getiren milletvekilleri ile paylaşılan ajans verilerine göre, IRS'yi arayanların yalnızca dörtte biri birisiyle konuşuyor.

Hayal kırıklığına uğramışların safları arasında, 2019 vergi beyannamesini geç teslim eden ancak beş ay sonra ajanstan pek bir şey duymayan bir Kansas City bölgesi sakini olan Neava Ford yer alıyor. O da bir teşvik kontrolü almadı, ancak Ford, IRS'yi aramaya zahmet etmediğini çünkü kimseye ulaşamayacağını biliyor.

"Olup biten her şeyin anlamsız olacağını biliyordum," dedi.

düzeltme

2020 vergi beyannamesi verme tarihi bir ay geriye, Mayıs ortasına ertelendi. Bu hikayenin önceki bir sürümü, yeni dosyalama son tarihi için yanlış bir tarih bildirdi.