Kurum, 24 milyon işlenmemiş vergi beyannamesi birikimiyle boğuşurken IRS'nin son başvuru tarihini 15 Mayıs'a ertelemesi bekleniyor – The Washington Post

IRS, son günlerde birikmiş iş yükünün tüm kapsamını House Ways and Means Committee ve ajansın daha sonra Washington Post tarafından gözden geçirilen dahili gözlemcileriyle paylaştı. Daire ayrıca, karara aşina olan ancak karar hakkında konuşma yetkisi olmayan kişilerden birine göre, son başvuru tarihini kongre ofislerine erteleme planlarını iletti ve kararın değişebileceği konusunda uyardı.

Yine de, IRS'nin birikmiş birikimlerinin etkileri zaten çok büyüktü: Gecikmeler, bazı Amerikalıların vergi iadelerini aylarca almasına engel olurken, ülke çapındaki bazı nakit sıkıntısı çeken işçilerin ve şirketlerin Kongre'nin yetkilendirdiği çok çeşitli ek programlardan yararlanmasını engelliyor. pandeminin ekonomik etkisini köreltmek için.

IRS'de ücret ve yatırım bölümünün komiseri Ken Corbin, Çarşamba günü yaptığı bir röportajda vergi beyannamesi verme süresindeki olası değişiklikleri tartışmayı reddetti. Ancak durumun, koronavirüs ve operasyonlarını yavaşlatan sert hava da dahil olmak üzere daha yeni engellerin bir sonucu olarak ülke ve ajansın karşı karşıya kaldığı "pek çok zorluğu" yansıttığını söyledi.

"IRS her zaman işlenirken geri dönecek," dedi.

Ancak Patrick O 'Conor için IRS birikiminin maliyetli olduğu kanıtlandı: Hükümetin, 2019 ve 2020 vergilerinin işlenmesindeki önemli gecikmelerin bir sonucu olarak eksik vergi iadeleri ve teşvik ödemeleri için kendisine yaklaşık 16.000 dolar borçlu olduğunu tahmin ediyor. Maryland bölgesinde ikamet eden Frederick, karısının yakın zamanda bir bebek sahibi olması ve geçen yıl bir ev satın alması ve birçok yeni masraflarını karşılamak için paraya ihtiyaç duyması nedeniyle özellikle zor olduğunu söylüyor.

"Henüz hiçbir ödemeyi kaçırmadık," dedi, "ama gerçekten çok yaklaştı."

Gecikmeler, Biden yönetiminin geçen hafta yasayla imzalanan 1.9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planının geniş alanlarını yönetmek için ona güvendiği bir zamanda IRS'ye uzun bir gölge düşürme tehdidinde bulunuyor. Bu, Çarşamba günü birçok Amerikalının banka hesabına ulaşmaya başlayan büyük bir Demokrat kampanya vaadi olan 1.400 dolarlık teşvik ödemelerinin üçüncü turunu içeriyor.

IRS Komiseri Charles Rettig'in de Perşembe günü House Ways and Means Committee önünde ifade verdiği birikimle ilgili zor sorularla karşılaşması bekleniyor. Son haftalarda, panelin Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekilleri IRS'yi vergi beyannamesi verme süresini 2020'de olduğu gibi Nisan'dan bu yılın sonuna kadar uzatmaya çağırdı.

Panel başkanı Temsilci Richard Neal (D-Mass.) IRS birikimine, bazı teşvik ödemelerini işleme koymadaki gecikmelere işaret eden bir açıklamada, "IRS bir çukurda ve kazmayı bırakması gerekiyor," dedi. vergi mükelleflerinin sorularını derhal yanıtlamada karşılaşılan lojistik zorluklar.

"Amerikalıların hak ettiği hizmeti sunmak için şimdi ne yapılması gerektiğini değerlendirme zamanı," diye devam etti bir açıklamasında. "Dosyalama sezonunu uzatmak en iyisidir."

Bazı milletvekilleri için IRS'nin yanlış adımları şaşırtıcı değil. Kongre, GOP liderliği altında, vergi dairesinin bütçesini milyarlarca dolar kısarak, on binlerce kritik IRS işinin kaybına katkıda bulunurken, bilgisayar sistemlerindeki uzun yıllardır bilinen eksiklikleri on yıllardır ele alınmadan bıraktı.

Koronavirüs salgını da yeni zorluklar ortaya çıkardı ve IRS iş gücünün çoğunu görevlerini evden tamamlamaya zorlarken, kuruma bir seferlik üç tur teşvik ödemesi de dahil olmak üzere önemli yeni sorumluluklar yükledi. Bu ödemelerin çoğu yüz milyonlarca Amerikalıya çok fazla zorluk çekmeden ulaştı ve onları hükümetin en popüler yardım programlarından biri haline getirdi.

Ancak ajans, son birkaç yıldır hem işçilerden hem de işletmelerden vergi iadelerini işleme koyma çalışmaları da dahil olmak üzere başka açılardan da mücadele etti. Ayrıntılar, IRS'nin Meclis Yolları ve Araçları Komitesine ve ayrıca Demokrat yardımcısının daha sonra The Post ile paylaştığı Vergi İdaresi Genel Hazine Müfettişine sağladığı bilgilerde açığa çıkıyor. Bu hafta bir TIGTA sözcüsü rakamları doğruladı, ancak IRS'den elde edilen bilgileri doğruluk açısından bağımsız olarak denetlemediklerini söyledi.

Veriler, IRS'nin son iki yılda aldığı ve çoğunluğu işletmeler tarafından dosyalanmış olan 12,3 milyondan fazla kağıt bazlı vergi beyannamesini işlemeye bile başlamadığını gösteriyor. Demokrat yardımcıları, gecikme süresinin bazı şirketler için büyük sıkıntılar yarattığını ve potansiyel olarak geçmiş teşvik yasalarında uygulanan yeni vergi indirimlerinden tam olarak yararlanmalarını engellediğini söyledi.

Bu birikim ortalama Amerikan ailelerine de zarar verdi: Kurumun 15 Mart'a kadarki çalışmalarını yansıtan federal verilere göre IRS, 2019 vergi yılından itibaren en az 2,4 milyon kağıt bazlı vergi beyannamesi işlemeye bile başlamadı. Sonuç olarak, teşvik kanunu çeklere uygunluklarını 2019 vergi beyannamelerine bağladığından, bu Amerikalılar Aralık ayında kabul edilen yardım tasarısı Kongresi kapsamında teşvik ödemeleri almamış olabilirler.

IRS, bu gruptaki her bireyin yardımı almaya uygun olmayabileceği konusunda uyardı ve daha önceki teşvik ödemelerini bekleyen Amerikalıların sayısı hakkında istatistiklere sahip olmadığını ekledi. Ancak üst düzey bir ajans yetkilisi olan Cole, ajansın teşvik ödemeleri alma çalışmalarını hala savundu, gönderilen toplam çek sayısının "uygun nüfus olacağı öngörülen" eşleşmelerle eşleştiğini söyledi.

Bu 2,4 milyon Amerikalı, uygun olmaları durumunda Nisan ayında yapılması gereken 2020 getirilerinin bir parçası olarak önceki teşvik ödemelerini toplayacak. Ancak başka bir uzun bekleyişle karşı karşıya kalabilirler. IRS, hükümet rakamlarına göre, işlemeye başladığı ancak daha derin bir inceleme için askıya alındığı 2020 vergi yılından itibaren çoğunlukla bireyler tarafından hem çevrimiçi hem de kağıt dosyalarda dosyalanan 12,4 milyon geri dönüşün ek bir birikimine sahip oldu.

Çetele, IRS'nin "hata çözümü" için belirlediği yaklaşık 7 milyon iadeyi içeriyor, yani tamamlanması aylar süren manuel inceleme gerektirecek. Gönderi ilk olarak geçen hafta bu rakamları bildirdi . Ancak IRS'nin, muazzam iş yüküne katkıda bulunan kimlik hırsızlığı dahil şüpheli konularla ilgili soruşturmalara dahil olanlar da dahil olmak üzere gözden geçirilmesi gereken milyonlarca ek vergi beyannamesi de var.

Sorunları kabul eden Hazine Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, birikimin "kalıtsal sorunlar ve azalan kapasiteden kaynaklanan ciddi zorlukları" yansıttığını söyledi. Bir ajans sözcüsü, IRS'nin şu ana kadar Amerikan Kurtarma Planı kapsamında 90 milyon teşvik ödemesi gönderdiğini söyledi. Departman, "Miras aldığımız bu zorlukların üstesinden gelmek zaman alacak, ancak bu yatırım bu zorluklarla doğrudan başa çıkmamıza yardımcı olacak" dedi.

Teşkilatın mücadeleleri, geçtiğimiz birkaç ay içinde Capitol Hill'de iki partili endişeleri de tetikledi. Örneğin Şubat ayında, Temsilciler Meclisi Yolları ve Araçları Komitesindeki Cumhuriyetçiler – gözetim panelinin en üst düzey üyesi olan Temsilci Mike Kelly de dahil olmak üzere – milletvekillerinin ofislerini karartan ve kayıpların izini sürmeye çalışan seçmenler adına IRS'yi yazdı. geri ödemeler.

Kelly, "Milyonlarca çalışkan Amerikalı ve küçük işletme sahibinin borçlu oldukları parayı almak için bir yıla kadar beklemesine izin veremeyiz ve bunun üzerine federal hükümet milyarlarca dolar faiz ödüyor" dedi ve ofisini hiçbir zaman sözlerine ekledi. önceki mektuba bir yanıt aldı. "Bunun düzeltilmesi gerekiyor."

Bu arada demokratlar, durumun IRS'de daha geniş reformlar yapılması gerektiğine işaret ettiğini söylediler. Yakın zamanda kabul edilen 1,9 trilyon dolarlık teşvik, kurumun modernize edilmesine yardımcı olacak milyarlarca doları içeriyor, ancak parti milletvekilleri, benzer birikmiş işlerin gelecekte birikmesini önlemek için daha kalıcı bir düzeltmenin gerekli olduğunu söylüyor.

Senato Finans Komitesi Başkanı Senatör Ron Wyden (D-Ore.) Yaptığı açıklamada, "IRS'nin uçağı uçururken inşa etmesi çok daha zor" dedi. "IRS'nin bu sistemleri uzun vadede kurup sürdürebilmesi için sürekli finansmana ihtiyacımız var."

İş yığını, bu yılın başlarında geri ödemeleri izlemek için web portalını devre dışı bırakan teknik aksaklıklar ve zor bir yılda vergi mükelleflerinin sorularını yanıtlama yeteneğini etkiliyor gibi görünen kalıcı personel sıkıntısı da dahil olmak üzere IRS'deki diğer sorunları daha da artırdı. Cevap oranıyla ilgili endişelerini dile getiren milletvekilleri ile paylaşılan ajans verilerine göre, IRS'yi arayanların yalnızca dörtte biri aslında biriyle konuşmaya başladı.

Hayal kırıklığına uğramışların safları arasında, 2019 vergi beyannamesini geç teslim eden ancak beş ay sonra ajanstan pek bir şey duymayan bir Kansas City bölgesi sakini olan Neava Ford yer alıyor. O da bir teşvik kontrolü almadı, ancak Ford, IRS'yi aramaya zahmet etmediğini çünkü kimseyle konuşamayacağını biliyor.

"Olup biten her şeyin anlamsız olacağını biliyordum," dedi.