IRS vergi beyannamesi verme tarihini 17 Mayıs'a erteledi – CBS News

IRS, alışılagelmiş 15 Nisan vergi beyannamesi verme tarihini 17 Mayıs'a kadar ertelemeyi planlıyor ve vergi mükelleflerine alışılmadık derecede kaotik bir dosyalama sezonunda biraz nefes alma alanı tanıyor.

Muhasebeciler, vergi mükellefleri için koronavirüs salgınının devam eden zorlukları ve geçen yıla ait vergi beyannamesi birikimiyle hala uğraşan IRS nedeniyle vergi dairesinden son tarihi ertelemesini istemişti. Vergi süresindeki gecikme ilk olarak Bloomberg News tarafından bildirildi.

Hazine ve IRS Çarşamba günü geç saatlerde vergi beyannamesi verme süresinin 17 Mayıs'a kadar durdurulacağını doğruladı. Üç aylık serbest meslek vergileri veya eksik ödenen vergi tutarları gibi vergi ödemeleri için son tarih de 17 Mayıs'a kadar ertelenecek.

Amerikan CPA Enstitüsü, bu hafta IRS'yi, salgının ABD vergi mükellefleri üzerindeki etkisinin yanı sıra vergi dairesinin kendisi üzerindeki etkisine atıfta bulunarak, son vergiden elde edilen getirilerin birikiminden çıkarmaya çalışan IRS'yi son başvuru tarihini ertelemeye çağırdı. dosyalama sezonu. Milletvekilleri Çarşamba günü vergi dairesini "kesinlikle gerekli" olarak nitelendirerek uzatma için alkışladılar.

Milyonlarca aile çocuk vergi alacaklısı alacak … 05:37

Muhasebe firması Kaufman Rossin'de vergi müdürü Meredith Tucker, "Uygulayıcılar 'Biz buradayız, ancak gün içinde önümüze konan her şeyi halletmek için yeterli saat yok' diyorlardı," dedi. "Bir ay daha vergi döneminde kalacağımızı düşünmek zor, ancak daha fazla zamana ihtiyacımız var."

Vergi hazırlayıcıları, geçtiğimiz haftaki 1.9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı da dahil olmak üzere, işsizlik yardımı vergilerinden Çocuk Vergi Kredisine ve ayrıca Maaş Çeki Koruma Programından alınan kredilere kadar çeşitli konuları etkileyecek olan, vergi kanunundaki değişiklikleri değerlendiriyorlar.

IRS, ekstra sürenin tek mal sahipleri ve gig-ekonomi çalışanları gibi serbest meslek vergileri ödeyenler de dahil olmak üzere bireysel vergi mükellefleri için geçerli olduğunu söyledi. Bireysel vergi mükelleflerinin 17 Mayıs son tarihine hak kazanmak için herhangi bir form doldurmaları veya IRS'yi aramaları gerekmediğini de ekledi.

TaxAct başkanı Curtis Campbell, önceki vergi dönemleri göz önüne alındığında, vergi mükelleflerinin yarısının henüz beyannamelerini vermemiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Ekstra nefes alma odası olsa bile, vergi mükelleflerinin getirilerini bir an önce IRS'ye almayı planlamaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

Campbell, "İnsanlara, özellikle de vergi iadelerine ihtiyaçları varsa, mümkün olan en kısa sürede dosyalamalarını tavsiye ederim," dedi. "IRS, tüketicilere hızlı bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor ve onlara en son güncellenmiş bilgileri almak, vergi mükelleflerinin getirilerini ve gelecekteki diğer ekonomik ödemeleri daha hızlı almalarına yardımcı olabilir."

Milletvekilleri, IRS'nin süreyi erteleme kararını alkışladılar.

New Jersey'den bir Demokrat olan ve House Ways and Means Alt Komitesi Başkanı olan Temsilciler Bill Pascrell, Jr. ve Richard Neal, "Bu uzantı, Amerikalılara benzeri görülmemiş bir kriz zamanında ihtiyaç duyulan esnekliği sağlamak için kesinlikle gereklidir" dedi. Massachusetts'li bir demokrat ortak bir açıklamada. "Büyük stres ve gerginlik altında, Amerikalı vergi mükellefleri ve vergi hazırlayıcıları vergi beyannamelerini doldurmak için daha fazla zamana sahip olmalıdır."

Aynı zamanda, IRS, birikmiş geri dönüşleri işlemenin yanı sıra milyonlarca federal teşvik ödemesini dağıtmakla da görevlidir. Geçen yıl, ajans salgın nedeniyle uzaktan çalışmaya geçti ve bu da kağıt vergi beyannamelerini kendilerine ulaşana kadar römorklarda saklamalarına neden oldu.

AICPA, "Önemli bir posta işleme birikimi, 2021 vergi sezonunun gecikmiş başlangıcı, sular altında kalmış telefon hatları ve yeni bir COVID-19 yardım ödemesi turu ile karşı karşıya kalan IRS bile boğulmuş durumda," dedi.