Atlanta'da öldürülen Hyun Jung Grant, oğulları için yaşayan 'sevgi dolu' bekar bir anneydi – USA TODAY


DULUTH, Georgia – 22 yaşındaki Randy Park, polisin ona annesinin cesedini vermesini bekliyor. Sonra cenazesini planlayacak ve onu gömecek.

Park, ölümünden beri ailesinin reisi oldu. Kendisine ve küçük erkek kardeşine bakıldığından emin olmalı. Bir evleri olduğunu. Yemek yemek.

Annesi öldürüldüğünden ve ulusal haber haline geldiğinden beri yas tutacak zaman olmadı. Sadece bundan sonra gelecek olan var.

Park'ın annesi Hyun Jung Grant veya 현정, 51, Salı günü bir silahlı saldırganın Atlanta bölgesinde üç Asya kaplıcasına saldırarak sekizini öldürmesi ve birini yaralaması sonucu öldürüldü. Kurbanların altısı Asyalı kadındı.

Grant, Park ve 21 yaşındaki erkek kardeşi Eric Park'ın bekar bir annesiydi ve Gold Spa'da uzun saatler boyunca çalışıyordu, bu da onun günlerce veya haftalarca evden uzak durmasını gerektiren bir işti.

Oğullarının yanındayken her zaman yemek, müzik, dans için zaman ayırırdı. Gürcistan'da Koreatown olarak bilinen ve çok sayıda Koreli işletmesi ve restoranıyla Duluth'ta yaşıyorlar.

Park'a göre, restoranlardan hiçbiri annesinin ev yapımı yemeklerine yakın durmuyordu. En sevdiği yemek, 김치 찌개 veya kimchi jjigae olarak bilinen bir Kore güveciydi.

Her gün üç kase gibi yerim. Görünüşe göre bu sağlıksız bir miktar ”dedi Park. Herkes annesinin yemekleri hakkında bunu söylüyor. Başka hiçbir yerde daha iyi kimchi jjigae'ye sahip olacağımı sanmıyorum. Kore'de bile değil. "

22 yaşındaki Randy Park, annesi Hyun Jung Grant'in Atlanta bölgesindeki Asya kaplıcalarında bir dizi silahlı çatışmada ölmesinin ardından 19 Mart 2021 Cuma günü telefonda konuşuyor.

Park, annesinin kalbinde genç olduğunu söyledi. Arkadaşlarıyla takılmayı, dans etmeyi, Hollandalı DJ Tiësto dinlemeyi ve karaoke söylemeyi severdi. Harika bir şarkıcıydı, dedi.

“Tüm hayatını bizi yetiştirmeye adadı ve o zaman bile arkadaşlarıyla eğlenmek için zaman buldu” dedi.

Park için Grant, "anne" den daha fazlasıydı. En iyi arkadaşlarından biriydi. Yüzünden kişiliğine nezaket ve anlayışla dolu annesinin oğlu olduğunu söyledi.

"Onun için aklıma gelen her kelimeyi söyleyebilirim, ama bizim için ne ifade ettiğinin bir kısmını kapsamıyor," dedi. "Onun ne olduğunu veya bizim için ne ifade ettiğini hiçbir şekilde açıklayamam veya ifade edemem."

Park, vurulmadan kısa bir süre sonra Salı günü annesinin öldüğünü öğrendi. Kardeşini yakaladı ve 30 dakikayı Gold Spa'ya götürdü. Nerede çalıştığını hiç görmemişti.

"Sadece oraya ilk elden gitmek, olanlarla ilgili her şeyi görmek ve duymak istedim," dedi.

Park, annesinin oğullarını hayatlarının çoğunu çalıştığı yerden koruduğunu söyledi. Grant başlangıçta onlara, Park öğrenip onunla yüzleşmeden önce arkadaşlarıyla bir makyaj salonunda çalıştığını söyledi. Ayrıntıları sormadığını, çünkü bunu bir mahremiyet ihlali olarak gördüğünü söyledi.

Park, ona "İyi niyetle olduğu sürece bizim için ne yaptığınız veya bizim için ne yapacağınızla ilgili bir sorunum yok. O halde başka hiçbir şeyin önemi yok" dedi.

Hyun Jung Grant, bu tarihsiz aile fotoğrafında oğulları Randy Park, merkez ve Eric Park ile birlikte duruyor.

Hyun Jung Grant Soon C. Park, Suncha Kim, Daoyou Feng, Yong A. Yue, Delaina Ashley Yaun, Paul Andre Michels ve Xiaojie Tan dahil olmak üzere öldürülen sekiz kişiden biriydi.

Tan bir işletme sahibiydi ve bu hafta 50 yaşına girecekti. Yaun, 13 yaşında bir oğlunun annesi ve 8 aylık bir kız çocuğuydu.

Park için bir GoFundMe ve kardeşi , kirayı ve diğer aylık faturaları karşılamaya yardımcı olmak için 1,5 milyon dolardan fazla para topladı. Gönderide, "Onu kaybetmek, dünyamızda var olan nefret miktarına gözlerime yeni bir mercek kazandırdı" diye yazdı.

Park, vurulmalardan bu yana ailesinin gördüğü yardımlardan dolayı minnettarlığını ifade etmekte zorlandığını söyledi. GoFundMe'sinde şöyle yazdı: "Açıkça söylemek gerekirse, sizlerin var olduğuna inanamıyorum. Muhtemelen asla tanışmayacağım, duymayacağım ve onlara teşekkür edemeyeceğim. Bu sadece hayatımda bir değişiklik. Yapmıyorum. hatta bunun ne kadar olduğunu doğru bir şekilde anladığımı düşünüyorum. "

Park, ana odak noktasının annesini dinlenmek olduğunu söyledi. Yetkililer, yasal sorunlar nedeniyle cesedini henüz serbest bırakmadı. Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle Kore'deki teyzesi gelip yardım edemiyor.

" Tüm bu süreç tamamlanana kadar başka bir şey yapmayacağım" dedi. "O zamana kadar hiçbir şey üzerinde verimli bir şekilde çalışamam."

Park, spot ışığından etkilendiğini söyledi: muhabirler kapısını çalıyor, topluluk üyeleri arıyor ve mesaj atıyor, Başkan Joe Biden'ın onunla konuşmak istediğini iddia eden birinden gelen telefon mesajları.

Utangaç annesinin ilgiden utanacağını söyledi.