Yüzlerce Göçmen Çocuk 10 Günden Fazla Sınırda Gözaltında Tutuldu – NPR

Bu dosya fotoğrafında, yüzleri gösterilemeyen genç göçmenler Arizona, Tucson'daki bir ABD Gümrük ve Sınır Koruma Tesisinde oturuyorlar. Getty Images aracılığıyla Mandel Ngan / AFP, açıklamayı gizle

başlığı değiştir

Getty Images aracılığıyla Mandel Ngan / AFP

Bu dosya fotoğrafında, yüzleri gösterilemeyen genç göçmenler Arizona, Tucson'daki bir ABD Gümrük ve Sınır Koruma Tesisinde oturuyorlar.

Getty Images aracılığıyla Mandel Ngan / AFP

NPR tarafından elde edilen bir DHS belgesine göre, ebeveynleri olmadan seyahat eden yüzlerce göçmen çocuk ve genç 10 gün ve daha uzun süredir sınırdaki hapishane benzeri gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

Yasaya göre, küçüklerin Gümrük ve Sınır Koruması tarafından yönetilen gözaltı merkezlerinde yalnızca 72 saat geçirmelerine izin verilmektedir.

Ancak DHS belgelerine göre Perşembe günü itibarıyla 500'den fazla genç göçmen sınır tesislerinde 240 saatten fazla zaman geçirdi.

CBP ve DHS Sözcüleri Perşembe günü geç saatlerde yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Biden yönetimi, sınıra gelen ve hızla artan refakatsiz küçüklerin sayısını ele almak için mücadele ediyor. Biden yönetimi yetkilileri meydan okumayı kabul ettiler, ancak Perşembe günü erken saatlerde gazetecilere, önceki yönetim tarafından "kendilerine verilen el ile uğraştıklarını" söyledi.

Bir Biden yönetim yetkilisi brifing çağrısında gazetecilere verdiği demeçte, "Başkan, dört yıl ve tüm göç sistemini zayıflatma ve zayıflatma niyetine sahip bin politikanın sonucu olan bir karmaşayı miras aldı."

Perşembe günü itibariyle, CBP tesislerinde 4.600 çocuk tutuluyordu – sadece bir haftada% 30 artış ve gözaltı merkezleri için bir rekor.

Yetkililer, idarenin çocuklara ev sahipliği yapmak için bu hafta iki acil durum bölgesi açtığını söyledi: biri Midland, Texas'ta; diğeri Dallas'taki bir kongre merkezinde. İki site 2.000 çocuğu barındırabilir.

İdare yetkilileri gazetecilere verdiği demeçte, Şubat ayı sonu itibarıyla yaklaşık 29 bin refakatsiz göçmen çocuğun Ekim ayında başlayan mali yıl için sınıra ulaştığını söyledi. Yetkililer, toplam 9.562 kişinin ortalama 34 gün geçirdikleri Sağlık ve İnsan Hizmetleri nezaretinde olduğunu söyledi.

Biden yönetimi yetkilileri, ABD sınır devriyesi yetkililerinin, Şubat ayında ABD'nin güneybatı sınırını geçmeye çalışan yaklaşık 120.000 kişiyle karşılaştığını ve Biden yönetimi yetkilileri, bir önceki aya göre% 28'lik bir artışla karşılaştıklarını söyledi. Çoğu geri çevrildi, ancak bazı ailelerin sığınma taleplerinin değerlendirilmesini beklerken ülkeye girmelerine izin verildi.

Bir yetkili Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, "Yani dört yıl sekiz haftada geri alınamaz, ancak her gün ilerleme kaydediyoruz."