GOP Temsilcisi Tom Reed özür diler, görevi kötüye kullanma iddiaları üzerine emekliliğini duyurdu – NBC News

Geçen hafta 2017'de bir kadın lobicinin sırtını ovuşturmak ve onun rızası olmadan sütyenini çıkarmakla suçlanan Batı New York'lu bir Cumhuriyetçi olan ABD Temsilcisi Tom Reed, Pazar günü kadından özür diledi ve gelecek yıl yeniden seçime aday olmayacağını duyurdu. .

49 yaşındaki Reed, o zamanlar lobici olan Nicolette Davis'in karıştığı olayın "hayatımda mücadele ettiğim bir zamanda" meydana geldiğini söyledi. O yıl tedaviye girdiğini ve “alkole karşı güçsüz” olduğunu fark ettiğini söyledi.

Reed karısından, çocuklarından ve Davis'ten özür diledi ve "zamanımı ve dikkatimi geçmiş eylemlerimi telafi etmeye adamayı" planladığını söyledi.

Kongreye ilk kez 2010 yılında seçilen Reed, cinsel taciz iddiaları nedeniyle Demokratik Vali Andrew Cuomo'nun istifasını isteyen Kongre üyeleri arasında yer almıştı. Reed, Şubat ayının sonlarında, Demokrat'ın gelecek yıl dördüncü dönem için Cuomo'ya aday olmayı ciddi ciddi düşündüğünü söyledi.

Reed, Pazar günü yaptığı açıklamada, 2022'de herhangi bir seçmeli ofis aramayacağını söyledi.

Duyuru, Washington Post'un 25 yaşındaki ve sigortacı Aflac için lobici olan Davis'in Minneapolis barında yanına oturan Reed'in sütyenini bluzunun dışından kancasını çıkardığını söylediğinde iddialarını bildirmesinden iki gün sonra geldi. onun uyluk.

O akşam Aflac'ta bir meslektaşına "Sarhoş bir kongre üyesi sırtımı ovuyor," diye mesaj attı ve daha sonra "YARDIM YARDIM" diye ekledi.

Reed, Cuma günü "Eylemlerimin bu açıklaması doğru değil" şeklinde bir açıklama yaptı.

Pazar günü yaptığı açıklamada, “Düşünce olarak, bu olayla ilgili kişisel tasvirim alakasız. Basitçe söylemek gerekirse, davranışım ona acı veriyordu, saygısızlığını gösteriyordu ve profesyonelce değildi. Hatalıydım, üzgünüm ve tüm sorumluluğu alıyorum. "

New York, Corning'in eski belediye başkanı Reed, Temsilciler Meclisi'nin iki partili Problem Çözücüler Grubu'nun eş başkanıdır.

Ocak ayında eski Başkan Donald Trump'ın suçlanmasına karşı oy kullandı, ancak 2020 Demokrat Joe Biden seçiminin onaylanması lehinde oy kullandı.