GOP Colorado Temsilcisi Boebert, Biden’ı Boulder saldırısını siyasileştirmekle suçladı – Fox News

Temsilci Lauren Boebert , R-Colo., Salı günü Başkan Biden’ı, saldırı silahlarının ülke çapında yasaklanması çağrısında bulunduktan sonra 10 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Boulder, Colorado’daki bir bakkal dükkanına yapılan kitlesel ateşi “politikleştirmek” ile suçladı.

Biden, ülkenin bir hafta içinde ikinci kez toplu olarak vurulmasının ardından, Kongre’yi saldırı silahlarının yasaklanması, yüksek kapasiteli mühimmat dergilerinin yasaklanması ve daha sıkı geçmiş kontrolü gereksinimleri de dahil olmak üzere çeşitli silah kontrol önlemlerini geçirmeye çağırdı. Açık sözlü bir silah hakları savunucusu olan Boebert, Biden’in tekliflerinin ikinci değişiklikle çeliştiğini savundu.

Boebert, “Joe Biden, saldırı silahları yasağı ve İkinci Değişikliğimizle ilgili diğer ihlaller çağrısında bulunarak dün Boulder’daki saldırıyı siyasallaştırarak zaman kaybetmedi” dedi.

PSAKI, SİLAH KONTROLÜ ÜZERİNE YÖNETİCİ EYLEMİ DÜŞÜNEREK DİYOR

Boebert, Colorado’nun Boulder’ı içermeyen 3. kongre bölgesinden birinci dönem kongre üyesi. Ev katında bir ateşli silah taşıma sözü verdikten sonra son aylarda incelemeye alındı. Şubat ayında, Demokrat milletvekilleri, sanal bir Meclis komitesi duruşması sırasında arka planda çok sayıda uzun silah sergiledikten sonra Boebert’i eleştirdiler.

Senato milletvekilleri Salı günü, Boulder’ın vurulmasının üzerinden 24 saatten kısa bir süre sonra, daha fazla silahlı şiddeti önlemek için olası önlemleri tartışmak için bir duruşma düzenlediler.

Biden, “Partizan bir mesele olmamalı,” dedi. “Bu bir Amerikan meselesi. Hayat kurtaracak, Amerikan hayatını kurtaracak.”

Senato’nun 50’ye 50 bölünmesiyle Demokratlar, saldırı silahlarının yasaklanması gibi kapsamlı silah kontrol yasalarını geçmek için çetin bir savaşla karşı karşıya kalacaktı. Beyaz Saray Basın Sekreteri Jen Psaki, daha sıkı silah yasalarını takip etmek için olası önlemler sorulduğunda, yürütme eylemi olasılığını dışlamadı.

Psaki gazetecilere verdiği demeçte, “Yürütme eylemi de dahil olmak üzere yasalar üzerinde çalışmak da dahil olmak üzere bir dizi aracı düşünüyoruz.” Dedi. “Bu tartışılıyor ve tartışılmaya devam edecek.”

Polis, 21 yaşındaki Colorado sakini Ahmad Al Aliwi Alissa’yı Boulder saldırısıyla ilgili olarak tutukladı. Yetkililer, Alissa’nın vurulmadan sadece günler önce bir Ruger AR-556 tüfeği satın aldığını söylediler. O, 10 birinci dereceden suçlandı.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Boebert Salı günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, vurulma olayının kurbanlarının ailelerine başsağlığı diledi. Aynı zamanda, daha sıkı silah yasaları için bastıran milletvekillerini de parçaladı.

Boebert, “Bazı seçilmiş yetkililer bu çekimi siyasi bir gündemi ilerletmek için kullanmaya başlamış olsa da, bunu reddediyorum.” Dedi. “Tek bir kişinin hastalıklı eylemleri için toplumu genel olarak suçlamayacağım ve kanunlara uymayan vatandaşların haklarını dikte etmesine izin vermeyeceğim.”