'Tanrım, hayır': Kriz arttıkça GOP göçmenliği müttefikleri ortadan kayboluyor – POLITICO

Ancak Graham'ın ötesinde, kendisinin ve Durbin'in kısa süre önce yeniden uygulamaya koyduğu dar DREAM Yasası bile net değil. Senato'da tek bir Cumhuriyetçi oy alabilirdi – göçmenlik yasasını Perşembe günü Meclis'ten geçiren Demokratlar için büyük bir sorun. Ve bu, Senato ve Başkan Joe Biden'ın gündemi için daha büyük bir sorunun mikro kozmosu: Odanın tıkanıklığını kırmanın bir yolunu arayan iki partili bir grup olsa da, az sayıda Senato Cumhuriyetçisi Biden'a asgari ücretten altyapıya kadar her konuda yardım etmek için atlıyor.

Birkaç GOP senatörü, ülkeye çocukken getirilen belgesiz göçmenlerin Dreamer nüfusuna yardım etmekle ilgilenmeye devam ediyor, ancak bir sınır ötesi göç dalgasının ortasında bunu yapma konusunda giderek daha isteksizler.

Perşembe günü Biden'ın Sağlık ve İnsani Hizmetler adayını destekleyen tek Cumhuriyetçi olan Senatör Susan Collins (R-Maine), "Çoğumuz, çoğunlukla genç göçmenlerden oluşan bu nüfusa vatandaşlığa giden bir yol verilmesini destekliyoruz" dedi. "Ama şimdi sınır o kadar felaket ki, Hayalperestlerle başa çıkmak için nasıl sadece bir fatura yapabileceğinizi anlamıyorum."

Refakatsiz çocuk sayısındaki artışla birlikte yasadışı geçişlerin artması nedeniyle Cumhuriyetçiler coşkusuzluklarını neredeyse yalnızca güney sınırındaki kötüleşen durumdan sorumlu tutuyorlar. Ve Senato'nun çoğu yasa tasarısını geçmek için 60 oyluk bir barajı olduğu sürece, GOP'un Biden'ın politikalarına ilgisizliği, 50-50 Senato'daki göçmenlik reformunu derin bir ürperti haline getirmek için yeterlidir.

Gang of Sekiz olarak bilinen iki partili göç ittifakı 2013'te sahneye çıktığında, Durbin ve Graham'a Sens. Chuck Schumer, Michael Bennet (D-Colo.), Robert Menendez (DN.J.), John McCain ( R-Ariz.), Marco Rubio (R-Fla.) Ve Jeff Flake (R-Ariz.). Vatandaşlığa giden yol üzerinde bir anlaşmayla başladılar, ardından sınır güvenliği konusunda bir anlaşmaya vardılar ve sonunda 14 GOP senatörü de dahil olmak üzere 68 oy aldılar. Böyle bir çete, bu Kongre'nin hiçbir yerinde görünmüyor.

“Bu noktada, her şeye bir taahhütte bulunmaya istekli dört Cumhuriyetçim yok. Ya da her şeyi başarmak için bir yola, ”dedi Menendez. Henüz orada değiliz. Pes etmiyorum."

McCain ve Flake'in artık görevde olmadıklarını ve Rubio'nun Senato'nun geçtiğimiz birkaç yıl süren sonuçsuz müzakerelerinden kaçındığını bir kenara bırakırsak, yeni bir Cumhuriyetçi grubu teorik olarak göç görüşmelerinin karışımında. Sens. Mitt Romney (R-Utah), Thom Tillis (RN.C.), James Lankford (R-Okla.) Ve Mike Rounds (RS.D.) Demokratlar tarafından potansiyel ortaklar olarak bahsediliyor.

Romney, Tillis ve Lankford bu hafta temiz bir RÜYA Yasasının şu anda bir seçenek olmadığını söyledi.

Yargı Komitesine başkanlık eden Durbin, mevcut potansiyel ortaklar listesinin bugünün GOP'unda zayıf olduğunu söyledi. Onun komitesi, bulabileceği her şeye karşı suçlamayı yöneteceği neredeyse kesin olan Sens. Ted Cruz (R-Texas) ve Tom Cotton (R-Ark.) Gibi sert kişilerle dolu.

“Oturup gemiye gelebilecek potansiyel Cumhuriyetçilerin listesini hazırladığınızda, bu zorlayıcıdır. 20'ye sahip değiliz ve keşke ilk 10'u aldık. ”Dedi Durbin, bağımsız bir oylama için her ortaya çıktığında DREAM Yasası'nın ortaya çıktığından yakınarak. Trump gerçekten sahneyi hazırladı ve 'Göçmenlik Cumhuriyetçi Parti'nin geleceği için bir sorun olacak. Ve biz buna karşıyız. '"

Graham, sınır güvenliğini artırmada ısrar ederken daha önce desteklediği göçmenlik mevzuatını reddeden yalnız değil. Tillis bir keresinde ülkeye yasadışı yollardan giren gençlere vatandaşlık için 15 yıllık bir yol önerdi, ancak şu anda Cumhuriyetçi öneriyi destekleyemeyeceğini söyledi.

DREAM Yasası'nın muhafazakar alternatifine atıfta bulunan Tillis, "[Hayalperestler] için vatandaşlığa giden bir yol olan BAŞARILI Yasası dediğimiz şeyi bile destekleyemeyeceğim hiçbir senaryo yok." Dedi. onaylamıştı.

Bu, Sekiz Çete tasarısının 2013'te kabul edilmesinden ve Cumhuriyetçi Meclis çoğunluğu tarafından görmezden gelinmesinden bu yana Senatoyu şaşkına çeviren bataklığa bir dönüş. 2018'de oda, Trump'ın yoğun muhalefeti altında Rounds ve Senatör Angus King (I-Maine) tarafından yazılan, genç göçmenler için bir vatandaşlık yolu ile sınır güvenliğini eşleştiren bir tasarıyı reddetti.

Sınır güvenliği finansmanı ve sempatik Hayalperest nüfusu için yardımın evliliği basit görünse de, bu takas kaçınılmaz olarak daha büyük bir müzakereye dönüşüyor. Yeterince kartopu yaptığında, Senato görüşmeleri artık temiz bir anlaşmaya benzemiyor, bunun yerine kapsamlı göçmenlik mevzuatı sınırına giriyor.

2022'de emekliye ayrılan Sen. Rob Portman (R-Ohio), "Kapsamlı" kelimesinin kendisinin göç politikasında "kirli bir kelime" haline geldiğini söyledi. 2013'teki kapsamlı yasa tasarısına karşı çıktı, ancak odadan ayrılmadan önce bir şeyler yapmak istiyor. ve bir anlaşma potansiyelini görmeye gelince GOP'un ender iyimseridir: "Yapıyorum. Ama başka kimse yapmıyor. "

Romney, Collins, Portman, Tillis ve Rounds, liberaller GOP muhalefetini önceliklerine muhalefet eden liberaller gözünü oysa bile, Senato'nun iki partili bir ekip olarak adlandırılan 20 Kişilik Grubunun bir parçasıdır. – DREAM Yasası gibi. Bu grup bir göçmenlik anlaşmasını şekillendirme yeri olabilir, ancak görüşmeleri yalnızca ilk aşamalarda ve bir dizi alana yayılıyor.

Senatör Shelley Moore Capito (RW.Va.), "İki partili bir grubun içindeyim, ancak buna dokunmadık" dedi. "Düzeltilmesi gereken bir sorun var, ancak şu anda ona adım atabileceğimizi sanmıyorum."

Sınırdaki mevcut bombardıman azalırsa çözülme umudu var. İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas bu hafta geçişlerin 20 yılın en yüksek seviyesine ulaşabileceğini söyledi, ancak Demokratlar ABD'ye göçün tipik olarak zirve yaptığı ilkbahardan sonra mevcut artışın azalabileceğine inanıyor.

Buna ek olarak, Meclis Perşembe günü DREAM Yasası ile birlikte başarılı olabilecek ikinci bir yasa tasarısını kabul etti, bu yasa yaklaşık 1 milyon tarım işçisine yasal statüye giden bir yol sağlayan bir yasa tasarısı. Bennet ve Senatör Mike Crapo (R-Idaho) daha sonra bu tasarıya bir eşlik edeceklerini açıkladılar ve birkaç Senato Cumhuriyetçisi bunu olası bir öncelik olarak belirtti. Hayalperestler ölçüsü dokuz House GOP oyu kazanırken, çiftlik işçileri tasarısı 30 House GOP oyu aldı.

Ancak diğer Cumhuriyetçiler, harekete geçmeye hazır olana kadar Senato'da ivme kazanmaları gerektiğini bile düşünmüyorlar. Lankford, başka bir titreme turunun, yalnızca ulusun göçmenlik bataklığını derinleştireceğini söyledi.

Lankford, "Sorun şu ki, bir şeyi tartışmaya başlar başlamaz, bir ani artış yaşayacaksın," dedi Lankford. Yani gerçekten yapmaya hazır değilseniz, onunla oynamamalısınız. Bunu yapmaya hazır olduğumuzu duymuyorum. "