Gürcistan şerifinin yetkilisi, kaplıca saldırılarıyla ilgili açıklamalar için ateş altında, Asya karşıtı Facebook gönderisi – NBC News

Bir Georgia şerifinin sözcüsü, altı Asyalı kadın da dahil olmak üzere sekiz kişinin hayatını kaybettiği Atlanta bölgesindeki spa çatışmalarında şüpheli hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle Çarşamba günü ateşe giren bir Gürcistanlı şerif sözcüsü, daha önce Facebook'ta Asya karşıtı bir paylaşım paylaştı.

Cherokee İlçesi Şerif Bürosu'ndan Yüzbaşı Jay Baker, 17 Mart 2021'de Atlanta'daki Atlanta Polis Departmanı merkezinde düzenlenen bir basın toplantısı sırasında Robert Aaron Long'un tutuklanmasından bahseder. Alyssa Pointer / Atlanta Journal-Constitution AP aracılığıyla

Cherokee İlçesi Şerif Bürosu sözcüsü Yüzbaşı Jay Baker, Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, sekiz cinayetle suçlanan Robert Aaron Long'un, "işinin sonunda oldukça bıkmış ve bir nebze de olsa bıktığını" söyledi. ip "ve o Salı" onun için gerçekten kötü bir gündü ve yaptığı da buydu. "

Yorumlar uygunsuz ve mağdurlara karşı duyarsız olmakla eleştirildi.

Baker, Long'un araştırmacılara saldırıların ırksal nedenlerle yapılmadığını söylediğini söyledi. Baker gazetecilere verdiği demeçte, "Görünüşe göre seks bağımlılığı olarak gördüğü bir sorunu var ve bu yerleri bu yerlere gitmesine izin veren bir şey olarak görüyor ve bu onun ortadan kaldırmak istediği bir cazibe" dedi.

Sözlerin ardından, Baker'ın Asya karşıtı tişörtleri tanıtan Mart 2020 Facebook gönderisinden ekran görüntüleri ortaya çıktı.

Baker, "CHY-NA'DAN Covid 19 İTHAL VİRÜS" yazan iki tişörtün fotoğrafının üzerine "Siparişinizi en son verdiklerinde verin" diye yazdı.

Baker Çarşamba günü yorum taleplerine hemen yanıt vermedi ve Facebook sayfası artık kullanılamıyor gibi görünüyor.

Salı günü yayınlanan veriler , geçen yıl yaklaşık 3.800 Asya karşıtı nefret olayının rapor edildiğini bildirdi. Kadınlar raporlama forumu tarafından yapılan araştırmaya göre, erkeklere oranla 2.3 kat daha fazla nefret olaylarını rapor Dur AAPI Nefret .

Atlanta Polis Departmanı Çarşamba akşamı yaptığı açıklamada, "Sahnelerden delil işlemenin ötesinde, soruşturmacılar tetikçiyi neyin motive ettiğini iyice inceliyorlar. Araştırmamız henüz bitmedi ve hiçbir şeyi göz ardı etmedik," dedi.

Yetkililer, vurulma olaylarının ırksal nedenlerle yapılmamış olabileceğini ve şüphelinin araştırmacılara cinsel bağımlılığı olduğunu ve geçmişte bazı mekanlara uğramış olabileceğini söylediğini söylediler.

İşletmelerden herhangi birinin seks işçiliğiyle bağlantısı olup olmadığı belirsizdi.