Gürcistan masaj salonunda ateş açıldı: Polis, 8 kişinin hayatını kaybettiği 3 silahlı saldırıda 'muhtemel' şüpheliyi tutukladı. İşte bildiklerimiz. – ABD BUGÜN


Salı gecesi Atlanta bölgesindeki masaj salonlarında yapılan üç silahlı çatışmada sekiz kişi öldü ve polis, 21 yaşındaki bir adamı tek başına silahlı olduğundan şüphelenerek tutukladı.

Atlanta polisi, sürmekte olan bir soygun çağrılarına Salı günü saat 18: 00'den önce Atlanta Polis Departmanı Çavuş. John Chafee, Gold Spa'da üç kadını ölü buldu. Hâlâ olay yerindeyken, polis, caddenin karşısındaki başka bir masaj salonuna ateş açılması için çağrılar aldı ve orada başka bir kadının ölümcül bir şekilde vurulduğunu buldu.

Cherokee County Şerif Ofisi sözcüsü Kaptan Jay Baker, yaklaşık bir saat önce, Atlanta'nın 30 mil kuzeyinde başka bir masaj salonunda beş kişinin vurulduğunu söyledi. Kurbanlardan ikisi olay yerinde öldü. Baker, üçünün bir hastaneye nakledildiğini ve bunlardan ikisinin de öldüğünü söyledi.

Chafee, ABD'ye BUGÜN e-postayla gönderdiği açıklamada, görüntülü kanıtların her saldırıda şüphelinin aynı olduğunu "ortaya koyduğunu gösteriyor" dedi.

Chafee, "Birçoğu bu saldırıların Cherokee İlçesindeki silahlı saldırılarla ilgili olup olmadığını sordu" dedi. "Video Entegrasyon Merkezimizden gelen video görüntüleri, Cherokee County şüphelisinin aracını Piedmont Road çekimlerimizin yapıldığı sırada bölgeye yerleştiriyor. Bu, araştırmacılar tarafından görüntülenen video kanıtlarının yanı sıra, şüphelimizin Cherokee County ile aynı olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyor. , gözaltında olan. "

İşte bildiklerimiz:

Çekimler nerede oldu?

Çatışmalardan ikisi, Atlanta'da Gold Spa ve Aromatherapy Spa'da, banliyölerde meydana gelen bir çekimin ardından caddenin karşısındaki caddede meydana geldi.

İlk olay, Atlanta'nın yaklaşık 30 mil kuzeyinde, Acworth'te kırsal bir bölgenin yakınında, 92 numaralı karayolu dışında bir alışveriş merkezinde Young's Asian Massage Parlor'da meydana geldi.

Şüpheli kim?

Baker, Georgia, Woodstock'tan 21 yaşındaki Robert Aaron Long'un Atlanta'nın yaklaşık 150 mil güneyinde, Salı gecesi Crisp County'de gözaltına alındığını söyledi.

Crisp County'deki milletvekilleri, Long'un saat 20.00 civarında siyah bir cip ile güneye seyahat ettiği bilgisini aldı, bir şerif sözcüsü USA TODAY'e söyledi.

Georgia Eyalet Devriye askerleri ve Crisp İlçe milletvekilleri tarafından tespit edildi. Tutuklandı ve İlçe Gözaltı Merkezine nakledildi.

Kurbanlar kimlerdi?

Baker, Atlanta Journal Constitution'a , Acworth saldırısının kurbanlarının iki Asyalı kadın, bir beyaz kadın ve bir beyaz adam olduğunu söyledi. Beşinci kurban, yaralanan ve hastaneye kaldırılan İspanyol bir adamdı.

Atlanta Journal Anayasası'na polisin verdiği bilgiye göre, Atlanta'daki silahlı saldırıların dört kurbanı da Asyalı kadınlar gibi görünüyordu. Polis, kurbanların kimliklerini açıklamadı.

"Bugün Atlanta'da çok sayıda Asyalı Amerikalı kadının öldürüldüğü bildirilemez bir trajedidir – her şeyden önce kurbanların aileleri için, ama aynı zamanda boyunca yüksek düzeyde ırkçı saldırılardan sersemlemiş olan Asyalı Amerikan topluluğu için. Geçen yıl, "Asyalı Amerikalılara ve Pasifik Adalılarına karşı ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı olaylarını izleyen AAPI Nefretini Durdurun" dedi.

"Bu son saldırı, yalnızca Asya Amerikan toplumunun katlanmaya devam ettiği korku ve acıyı şiddetlendirecek."

Sebep nedir?

Polis soruşturma yapıyor ve şüphelinin nedeni hakkında herhangi bir tahminde bulunmadı.

Katkıda Bulunan: Jordan Culver, USA TODAY, Associated Press