Fishersville adamı, 6 Ocak'ta ABD Kongre Binası'nda memurlara saldırmakla suçlandı – WHSV

HARRISONBURG, Va. (WHSV) – Emekli bir ABD Ordusu Özel Kuvvetleri askeri olarak tanımlanan Augusta İlçesinden bir adam, 6 Ocak'ta ABD Kongre Binası'nda dört polis memuruna saldırmakla suçlanıyor.

Bir FBI araştırmacısı tarafından yazılan mühürsüz belgelere göre, Fishersville'den Jeffrey McKellop, bir memurun gözüne bir yaraya yol açan bir bayrak direği atmak da dahil olmak üzere, Metropolitan Polis Departmanında dört polis memuruna fiziksel olarak saldırmakla suçlanıyor.

McKellop, memurlara yaklaşmak ve memurları geri püskürtmek için ellerini kullanmakla suçlanıyor.

Bir noktada, McKellop'un ABD Kongre Binası'ndaki iskelenin dibine yakın subay hattını ihlal ettiği iddia edildi. Müfettişler, McKellop'un memurları yolundan uzaklaştırdığını ve sonunda bir memurla çatışmaya girdiğini söyledi.

Çatışmada, FBI araştırmacısı, gaz maskesi takan McKellop yerden bir bayrak direği alıp yüzüne ittiğinde, memurun McKellop ve kalabalığı hedef alan isyan kontrol spreyiyle kendisini konumlandırdığını söyledi. memur, daha sonra mızrak fırlatmaya benzer bir şekilde bayrak direğini fırlatıyor.

Şubat ayında FBI, FBI'ın web sitesinde yayınlanan fotoğraflar nedeniyle McKellop'u teşhis etti.

Ücretlendirme belgelerine göre FBI, McKellop'u tanımlayan iki çevrimiçi ipucu aldı. Bir ihbarcı, McKellop'u yaklaşık altı yıldır tanıdıklarını söyledi ve onu emekli bir ABD Ordusu Özel Kuvvetleri askeri ve yurtdışında çalışan bir askeri müteahhit olarak tanımladı.

Başka bir ihbarcı, McKellop'un şahsındaki “kiti” fark etti ve McKellop'un yurtdışında kullandığına benzer olduğunu söyledi.

Tutuklama emri, McKellop'un balistik zırh, Gürcistan ülkesinin ulusal bayrağı olarak tanımlanan bir yama ve araştırmacıların gaz ve / veya kimyasal koruyucu maske tutmak için kullanılan ABD askeri tipi bir taşıma çantası olduğunu söylediği yeşil bir çanta giydiğini söyledi. kullanıcıyı zararlı kimyasal kısıtlamalardan korumak için.

McKellop'un görüntüleri sosyal medya platformlarındaki görüntülerden kaydedildi.

Bazı resimlerde, McKellop en az iki farklı bayrak eklenmiş bir bayrak direği taşıyor: bir Mavi Hat Ulusal Bayrağı ve 'Trump' yazan 13 yıldızlı bir Betsy Ross bayrağı. Üzerinde Amerika'yı Büyük Tutun 'yazsın.

Ayrıca, ABD Kongre Binası güvenlik kameralarından gelen görüntüler, Fishersville adamını Kongre Binası'nın dışında, kalabalığın içinde gösteriyor gibi görünüyor.

McKellop'un avukatı, WHSV'ye müvekkilinin tutuklandığını ve Washington DC'de bir hapishanede olduğunu söyledi.

Tam FBI yeminli ifadeyi okuyabilir burada .

Telif hakkı 2021 WHSV. Her hakkı saklıdır.