DeSantis: Florida'nın COVID deneyimi 'kilitleme yaklaşımı başarısız bir yaklaşımdır' – Fox News

Cumhuriyetçi Vali Ron DeSantis Perşembe günü "The Ingraham Angle " a verdiği demeçte Florida'nın koronavirüs salgını deneyimi "kilitleme yaklaşımının başarısız bir yaklaşım olduğunu" doğruladı.

DeSantis ev sahibi Laura Ingraham'a verdiği demeçte, "Sadece [uygulayan] toplumlar için kesinlikle yıkıcı olmakla kalmadı," kişi başına COVID sonuçları New York, New Jersey ve Pennsylvania gibi yerlerde daha kötüydü. "

Vali kısa süre önce , virüsle mücadele için "odaklanmış koruma " stratejisi öneren küçük bir epidemiyolog konsorsiyumu olan Büyük Barrington Deklarasyonu'nun yazarlarıyla bir araya geldi ve bu genellikle Demokrat valilerin ve bazı federal sağlık yetkililerinin fermanlarıyla çelişti.

Vali, "Bunlar, Florida'nın yaklaşımının doğru yaklaşım olduğunu doğrulayabilen [dünyadaki] en iyi uzmanlardan bazıları." Dedi.

DESANTIS KRİTİK YARIŞ TEORİSİNİ KABUL EDİYOR, FLORIDA SINIFLARINDA ÖĞRETİLMEYECEĞİNİ DİYOR

DeSantis, yönetiminin eyaletin kıdemli vatandaş nüfusunun% 70'inin aşılamasını denetlediğini, ki bu kişi başına düşen birçok eyaletten çok daha fazla olduğunu sözlerine ekledi.

DeSantis, "Florida'da, yaşlı ve savunmasız insanlara odaklanmış bir koruma stratejisi izledik, ekonomiyi açtık, okulları açtık," dedi DeSantis. "Sonuç, işsizliğimiz ulusal ortalamanın önemli ölçüde altında. Kişi başına COVID ölüm oranımız ulusal ortalamanın altında."

Bu bağlamda Ingraham, DeSantis'in yerel eleştirmenlerinin bile salgını ele alışını tamamlayıcı nitelikte olduğuna dikkat çekti.

Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, yakın tarihli bir röportajda, Tallahassee'yi yerel makamların para cezaları ve diğer cezalarla maske yetkilerini uygulamalarını yasakladığı için eleştirdi.

Ancak Suarez, "[DeSantis] 'i övmek zorundayım çünkü cesurca bazı kararlar aldı ve mesele şu ki, ekonomi nispeten açık ve patlama yaşıyor."

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

DeSantis, yerel yönetimlerin sağlık politikasının bazı yönlerini kontrol etmesi gerektiğine inandığını, ancak bu tür direktiflerin doğası gereği “tavsiye niteliğinde” olması gerektiğine inandığını söyleyerek yanıt verdi.

Miami-Dade County, Broward County, Palm Beach County ve Monroe County'nin hepsinin yerel maske yetkileri vardır.