Derin Güney Kasırga Salgını Düzinelerce Eve Zarar Verdi | The Weather Channel – The Weather Channel'dan Makaleler | weather.com – Hava Kanalı

Tanımsız
  • Alabama, Clarke İlçesinde iki kişi yaralandı.
  • Birkaç bölgede hasar bildirildi.
  • Olası şiddetli hava koşullarında olanlar, koşulları yakından izlemelidir.

Şiddetli fırtına tehdidi Perşembe günü, düzinelerce evin olası kasırgalar nedeniyle hasar gördüğü veya tahrip edildiği ve binlerce kişinin hala güçsüz olduğu Derin Güney'de devam ediyor.

Alabama'nın Chilton ilçesinde Çarşamba gecesi iki olası kasırga görülen en az üç ev yıkıldı.

“Buraya varmadan yaklaşık bir dakika önce, küçük, küçük bir dolaba, koridordaki dolaba atladık. Ve biz sadece duyduk. Biliyorsun, evin sesi geliyor. Kurtulduk. Bunun için Lord'a teşekkür ediyoruz, "Jimmy Baker , Chilton'ın Fairview topluluğundaki evi söküldükten sonra WSFA'ya söyledi.

Ulusal Hava Durumu Servisi'ne göre, bir başka olası hortum, Chilton County'deki Clanton'ın doğusunda hasara neden oldu.

WALA'nın bildirdiğine göre, Alabama, Clarke County'deki evlerinden atılan bir kadın ve 3 yaşındaki kızı iki kişi yaralandı. Yetkililer, yaralarının ciddi olmadığını söylediler.

Clarke County acil durum yönetimi müdür yardımcısı Brian Wilkerson Çarşamba akşamı bir telefon görüşmesinde weather.com'a dört evin daha hasar gördüğünü söyledi.

Poweroutage.us'a göre EDT yaklaşık 4:30 itibariyle Louisiana, Arkansas, Alabama, Mississippi ve Georgia'da 35.000'den fazla ev ve işyeri elektriksizdi.

Olası bir kasırga gece yarısından kısa bir süre önce vurulduktan sonra, güney Missouri'deki Stone County'nin bazı kısımlarında bir ev hasar gördü ve ağaçlar düştü.

20'den fazla hortum raporu var. Gerçek kasırga sayıları, önümüzdeki günlerde Ulusal Hava Durumu Servisi tarafından yapılacak hasar araştırmalarından sonra belirlenecektir.

(DAHA: En Son Şiddetli Hava Salgını Tahmini )

Clanton'da yaşayan Roger Bean, bir komşunun evi paramparça olurken birkaç çocuk da dahil olmak üzere akrabalarıyla birlikte bir yeraltı fırtına sığınağında toplandı.

Bean, Weather.com'a verdiği bir röportajda "Bu yürek burkan" dedi ve "Sahip oldukları her şey yok oldu."

Bean, her zaman hayal ettiği gibi bir ses çıkardığını söyledi – sanki bir yük treni geçiyormuş gibi.

"Neyse ki can kaybı yok, insanlar iyi," dedi. "Biliyorsun, diğer tüm şeyler değiştirilebilir."

Moundville, Alabama yakınlarındaki Jennifer Patterson, Çarşamba öğleden sonra oradaki bir kasırga uyarısı sırasında oğlunun evine kaçmaya hazırlanırken arabasının anahtarlarını mobil evinde kilitlediğini fark etti. Ayrılamayan Patterson, evinin arkasındaki bir dağ geçidinde toplanıp küçük bir ağaca sarıldı , dedi WIAT. Fırtına etrafını sararken oğluyla telefonda kaldı.

Annesinin çığlık attığını duyuyordu. Patterson'a, yapabileceğim tek şey 'İsa beni koru, İsa beni koru' demek oldu ve sonra devam etti ve sonunda 'İsa götür onu' dedim ve sanki hafiflediğini duyuyormuşsunuz gibi, ”dedi Patterson. TV istasyonu. "Ailemi hiç görüp göremeyeceğimi bilmeden, her an, rüzgarın nasıl olduğunu ve etrafımda her şeyin çatladığını biliyordum ve küçük bir ağaca ve elimden gelen her şeyi tutuyordum. o zaman bu kadar olduğunu düşünün. "

Patterson'un bahçesindeki dört büyük ağaçtan biri evine çarptı ve normalde oturduğu kanepeye düştü.

İlan

Tuscaloosa'nın güneyindeki Moundville'den alınan video, çatılarında delikler ve yolu kapatan bir ağaç olan birkaç evi gösteriyordu. Yerel basında çıkan haberlere göre, bölgedeki yirmi ila 30 ev çoğunlukla küçük hasar gördü.

Tuscaloosa İlçesindeki acil durum yönetiminden sorumlu müdür yardımcısı Tamara Croom, Çarşamba akşamı weather.com'a verdiği demeçte, bazı sakinlerin Moundville bölgesinde yerlerinden edildiğini söyledi. Croom, hasarın çoğunun çatılarda olduğunu söyledi.

Acil durum yönetimi ajansı, Jefferson County'de Gardendale ve Mount Olive topluluklarında yaklaşık 30 evin küçük ila orta düzeyde hasar gördüğünü söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar, Montgomery'nin kuzeybatı tarafında, Alabama, Autauga İlçesinde çökmüş görünen bir evi gösterdi.

Choctaw, Cherokee ve Dallas dahil olmak üzere diğer birçok Alabama ilçesinde de hasar bildirildi.

WBRC-TV'ye göre Tuscaloosa'da insanlarla dolu bir sığınak. Öğrenciler ayrıca en az 4:15 CDT'ye kadar güvenli bir yerde kalmaları söylendikten sonra Alabama Üniversitesi'ndeki bir sığınağa toplandılar.

Mississippi, Wayne İlçesindeki bir sevk memuru, weather.com'a Çarşamba günü öğleden sonra verdiği demeçte, ilçede, Hattiesburg'un yaklaşık 60 mil kuzeydoğusunda ve Alabama eyalet hattının yakınında birkaç ev ve tavuk evinin hasar gördüğünü söyledi. Yetkililer, devam eden şiddetli hava nedeniyle olay yerine çıkamadılar, bu nedenle hasarın boyutu bilinmiyordu.

CDT öğleden kısa bir süre sonra ilçede bir kasırga düştü.

Wayne County'de çekilen ve sosyal medyada paylaşılan video, havada uçan enkaz gibi görünen şeyleri gösterdi.

WLBT-TV tarafından paylaşılan bir fotoğraf hasarlı çiftlik yapılarını gösteriyordu.

Gidecek güvenli bir yere ihtiyaç duyan sakinler için birkaç barınak ve güvenli oda açıldı.

Şehir ofisleri, okullar ve diğer hizmetler Çarşamba öğleden sonra erken saatlerde kapandı veya kapandı.

COVID-19 aşılama siteleri de birkaç eyalette kapatıldı.

Alabama'da, Vali Kay Ivey eyaletin 67 ilçesinin tamamı için olağanüstü hal ilan etti.

SPONSORLUK : Sierra Trading Post'ta Satış

Weather.com meteorologlarına göre, tehlikeli şiddetli hava koşullarının Güney'de Perşembe gününe kadar devam etmesi ve ek kasırga, zararlı rüzgarlar ve büyük dolu olması bekleniyor.

Olası şiddetli hava koşullarında bulunan herkes, tüm tahminleri, saatleri ve uyarıları yakından izlemeli, derhal sığınmaya hazır olmalı ve şiddetli hava durumu uyarıları almak için birden fazla yola sahip olmalıdır.

Bu teneke çatı, 17 Mart 2021, Çarşamba, Lincoln County, Miss., Kuzeydoğu Lincoln County'deki Woolworth topluluğundaki şiddetli rüzgarlar tarafından bir binadan havaya uçuruldu. Tahminciler, büyük kasırgalar, sağanak yağışlar ve boyutlarını selamlama potansiyeline sahip Çarşamba günü daha şiddetli havanın beklendiğine inanıyor. tenis topları. (Brett Campbell / Günlük Lider)Bu teneke çatı, 17 Mart 2021, Çarşamba, Lincoln County, Miss., Kuzeydoğu Lincoln County'deki Woolworth topluluğundaki şiddetli rüzgarlar tarafından bir binadan havaya uçuruldu. Tahminciler, büyük kasırgalar, sağanak yağışlar ve boyutlarını selamlama potansiyeline sahip Çarşamba günü daha şiddetli havanın beklendiğine inanıyor. tenis topları. (Brett Campbell / Günlük Lider)

Bu teneke çatı, 17 Mart 2021, Çarşamba, Lincoln County, Miss., Kuzeydoğu Lincoln County'deki Woolworth topluluğundaki şiddetli rüzgarlar tarafından bir binadan havaya uçuruldu. Tahminciler, büyük kasırgalar, sağanak yağışlar ve boyutlarını selamlama potansiyeline sahip Çarşamba günü daha şiddetli havanın beklendiğine inanıyor. tenis topları. (Brett Campbell / Günlük Lider)

The Weather Company'nin birincil habercilik misyonu, son dakika hava durumu haberlerini, çevreyi ve bilimin hayatımız için önemini bildirmektir. Bu hikaye, ana şirketimiz olan IBM'in konumunu her zaman temsil etmiyor.