Cuomo'nun ofisi, el yordamıyla iddia edilen Cuomo'yu soruşturuyor: Rapor – Fox News

New York Valisi Andrew Cuomo'nun ofisinin, Demokrat valiye karşı alenen öne sürülen cinsel taciz ve suistimal iddialarına ilişkin kendi soruşturmasını yürüttüğü bildiriliyor.

Valinin kıdemli bir yardımcısı Çarşamba günü Times Union'a yaptığı açıklamada, özellikle bir kadın yardımcının geçen yıl vali tarafından el yordamıyla ele geçirildiği iddialarına atıfta bulunarak, ofisin "herhangi bir cinsel taciz iddiasını soruşturma yükümlülüğü" olduğunu söyledi.

"Ve biz (kadın yardımcının iddialarını) (başsavcıya) rapor ettikten sonra, kendi soruşturmamıza devam etmemiz için yönlendirildik. … Bu yüzden birden fazla soruşturma var," diye onayladı yardımcısı yayına.

Cuomo'yu el yordamıyla suçlayan kadının avukatı, soruşturmanın "uygun değil" ve "saçma" olduğu haberinin ardından Times Union'a söyledi.

Soruşturmayı Çalışan İlişkileri Valisinin yürüttüğü bildirildi.

New York Eyalet Meclisi gibi New York başsavcılığının da iddialarla ilgili devam eden bir soruşturması var.

Cuomo'nun bir sözcüsü, Fox News'un yorum talebini geri çevirmedi. Cinsel suistimal iddialarını reddetti.

LINDSEY BOYLAN, 'YOLSUZ' CUOMO TUTKU SORUNUNA KATILMAYACAĞINI DİYOR

Habere yanıt olarak, kendisini cinsel tacizle suçlayan eski Cuomo yardımcılarından Lindsey Boylan, Twitter'da "taciz ve sindirmenin" asla sona ermeyeceğini söyledi.

Daha önce Fox News tarafından bildirildiği üzere Boylan, Çarşamba günü Twitter'da New York Eyalet Meclisi tarafından yönetilen "sahte" suçlama soruşturmasına katılma niyetinde olmadığını belirtti. Valinin Cuomo ile ilgili soruşturmasından ayrı olarak, sürecin şeffaf görünmediğini veya süratle ilerlemediğini söyledi.

Boylan, Cuomo'ya karşı cinsel taciz iddialarını kamuoyuna açıklayan yedi kadından ilkiydi. Valinin onu ofisinde öpmeye çalıştığını iddia etti ve bunu yalanladı.

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ABC ile Salı günü yaptığı röportajda Başkan Biden, Cuomo aleyhindeki iddiaların gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi, ancak onaylanırsa valinin cezai kovuşturmaya uğrayabileceğini de sözlerine ekledi.

Cuomo , Çarşamba günü cumhurbaşkanının yorumlarına olumlu bir yorum getirerek, bir soruşturma yapılması gerektiğini kabul ettiğini de sözlerine ekledi.