'Cuomo Gitmeli!' New York Eyalet Binası üzerinde uçak afişi diyor – Fox News

Tam zamanı!

Çarşamba günü Albany'deki Eyalet Meclis Binası yakınında uçan bir uçağın üzerindeki pankartta güç durumdaki Vali Andrew Cuomo'nun "Gitmem Gerekiyor!" Yazıyordu.

Afiş, üç kadın hakları savunuculuk grubu tarafından finanse edildi – Women's March, UltraViolet ve Girls for Gender Equity.

"New Yorklular Cuomo'nun Gitmesi Gerekiyor!" saat 11'den sonra Albany şehir merkezindeki Capitol binasının önünden pankart dalgalandı

"New Yorklular Diyor ki: Cuomo Gitmeli!" Yazılı pankartı çeken bir uçak. Albany, New York, ABD'deki New York Eyaleti Meclis Binası'nın üzerinde uçuyor, 17 Mart 2021. REUTERS / Angus Mordant

"New Yorklular Diyor ki: Cuomo Gitmeli!" Yazılı pankartı çeken bir uçak. 17 Mart 2021, Albany, New York, ABD'deki New York Eyaleti Meclis Binası'nın üzerinde uçuyor. REUTERS / Angus Mordant

Kadın aktivistler, Cuomo'nun yedi kadının kendisini cinsel tacizle suçlaması üzerine istifa etmesi gerektiğini söyledi.

NEW YORK HEMŞİRELİK EV YÖNETİCİSİ: CUOMO'YLA KOVİD HASTALARDA ALMAK İÇİN 'PETRIFI EDİLDİK'

Vali, kanuna aykırı davranışları reddetti ve istifa etmeyi reddetti, yargı sürecine hakkı olduğunu ve New Yorkluların bir karar vermeden önce eski görevlilerin suçlamalarıyla ilgili olarak Eyalet Başsavcısı Letitia James tarafından denetlenen soruşturmanın sonuçlarını beklemesi gerektiğini iddia etti. Hatta "kültürü iptal etme" nin kurbanı olduğunu bile iddia etti.

Aktivistler aynı fikirde değil.

Women's March'ın yönetici direktörü Rachel O'Leary Carmona, "Vali Andrew Cuomo, gücünü, ofisini ve onun için çalışan kadınları kötüye kullanan bir seri avcı olduğunu kanıtladı" dedi.

Brooklyn merkezli Girls for Gender Equity'nin CEO'su Joanne Smith, "İktidardaki erkeklerin kadınları taciz etme, taciz etme ve onlara taciz etme zamanı – ve onlara tabi olan herkes – sona erdi. New Yorklular cinsiyete ve cinsel şiddete tahammül etmeyecek; Andrew Cuomo'nun istifa etme zamanı! "

"New York valisinin cinsel ve duygusal tacizinden kurtulan insanlar, sizi gördüğümüzü ve size inandığımızı bilin."

FOX HABER UYGULAMASINI ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Aktivistler, ABD'li Duyarlı Chuck Schumer (D-NY) ve Kirsten Gillibrand'ın (D-NY) ve neredeyse tüm New York kongre delegasyonunun, eyalet Senato Çoğunluk Lideri Andrea Stewart Cousins'in (D-Yonkers ) ve diğer birçok eyalet milletvekili.

Bu arada, Demokratların liderliğindeki Eyalet Meclisi, yargı komitesinin Cuomo hakkındaki görevden alma soruşturmasını yönetmesine yardımcı olması için bir hukuk firması tuttu.