Cuomo, Mevcut Yardımının Yeni Cinsel Taciz İddialarıyla Yüzleşiyor – The New York Times

Vali, New Yorklulardan, davranışları hakkında herhangi bir karar vermeden önce, biri eyalet başsavcısı Letitia James, diğeri Eyalet Meclisi tarafından denetlenen taciz iddialarına ilişkin iki ayrı soruşturmanın sonucunu beklemelerini istedi.

Bayan Bennett'in avukatı Debra Katz Pazartesi günü müvekkilinin valiyle ilgili iddialarını destekleyen müfettişlere 100'den fazla belge ve dört saat ifade verdiğini söyledi. dikkat çektiği kadın çalışanlar arasında rekabet ve gerginlik yaratmaya yönelik kasıtlı çabası. "

Bayan McGrath, valiye olan yakınlığının diğer fırsatları engellediğine inanıyor. 2019'da eyalet hükümetinde başka bir iş aradığında, valinin onunla çalışmaya olan düşkünlüğünün yeni görevi almasına engel olacağı söylendi.

Kendisine "önden yardım ettiğim için" ayrılamadığım söylendi. "

Bay Cuomo aleyhine başka iddialar ortaya çıktığından beri, Bayan McGrath işe gitmeye devam etti. Yönetim ofislerinin büyük ölçüde sessiz olduğunu, Bay Cuomo'nun salgınla bağlantılı popülaritesinin, Kongre Binası salonlarının heyecan ve amaçlarla vızıldadığı günlerden çok uzak olduğunu söylüyor.

Bayan McGrath, Bayan Bennett'in 3 Mart'ta The Times'da halka açılmasının ardından valinin ilk basın konferansını izlediğini ve "kimseye uygunsuz bir şekilde dokunmadığı" konusundaki ısrarına kızdığını söyledi.

"Bunun hakkında konuştuğunu duymak ve tüm iddiaları tamamen reddetmek beni gerçekten üzüyor," dedi ve bunun onu inanamadığını söyledi. "Ve aklımda tüm bu suçlayıcıların doğruyu söylediğine dair hiçbir şüphem yok."

Bu suçlayıcılardan biri iş arkadaşı. Bayan McGrath, konuştuğu için misillemeden korktuğunu söyledi, ancak o ve iş arkadaşı, Bay Cuomo'nun davranışlarına bu kadar uzun süre katlandıklarından kendilerine kızmışlardı.

“O ve ben bunu gerçeğin ardından tartıştık ve şimdi biz 'Bunu nasıl görmedik?' 'Dedi. Bayan McGrath, Bay Cuomo ile olan etkileşimlerinden hâlâ şaşkınlıkla. "Çünkü çok bariz ve açık."