Cinsel taciz skandalı öfkelenirken Cuomo medyayı tekrar ördüyor, bunun yerine Covid ve beyzbol hakkında konuşuyor – CNBC

New York Valisi Andrew Cuomo Perşembe günü bir ördek ve kapak oyunu oynamaya devam etti, ancak yine de cinsel tacizi ve huzurevi skandalları büyüdükçe muhabirleri sözde bir haber konferansından dışladı.

Bunun yerine Cuomo, basına kapalı bir etkinlikte ve Zoom üzerinden yayınlanan bir etkinlikte, New York'taki Covid enfeksiyon oranları ve bazı taraftarların stadyumlara girmesine izin verilen New York City'ye beyzbolun yaklaşmakta olan dönüşü hakkında sözde iyi haberleri duyurmak için yarım saat harcadı.

Covid endişeleri bahanesiyle muhabirleri etkinlikten men etmesine rağmen, Cuomo – yine – kendisi hakkında güzel şeyler söyleyen ve kadınları izinleri olmadan öptüğü ve el yordamıyla el yordamıyla iddialardan bahsetmekten kaçınan gazeteci olmayanlarla çevriliydi.

Cuomo, yarım düzineden fazla kadına cinsel tacizde bulunduğu ya da uygunsuz şekilde davrandığı, zorbalık ve korkuyla parçalanmış bir ofise başkanlık ettiği iddialarını kendisine soracaklarından emin olan muhabirlerden aranacak herhangi bir soru almadı. onun yönetimi, huzurevi sakinlerinde Covid ölümlerine ilişkin verileri aylarca sakladı.

Demokrat vali, geçtiğimiz haftalarda Empire State'i tüketen iddialarla ilgili herhangi bir sorudan kaçınmaktan dolayı, basın toplantısı bitmeden önce Twitter'da muhabirler tarafından patlatıldı.

"Cuomo'nun baskısı, bir grup eski beyzbol oyuncusu ve diğerlerinin salgınla ne kadar harika bir iş çıkardığını anlatan bariz bir propaganda … Yine de, Cuomo muhabirlerin az önce duyurduğu bu büyük halk sağlığı kuralı değişiklikleri hakkında soru sormasına izin vermiyor. … 2020'den itibaren büyük değişiklik, "diye yazdı City & State NY eyalet başkenti olan Zach Williams.

Bloomberg kanaat yazarı Robert George tweet attı, "Cuomo spor takımlarının arkasına saklanıyor (" Birkaçı – yine de birkaç taraftar stadyumlara geri dönecek! ") Basınla konuşurken ördek için."

Ve New York Post siyasi muhabiri Bernadette Hogan, " Manhattan'daki kapalı bir basın etkinliğinde bugün @NYGovCuomo'ya kızı Michaela, Yankees başkanı Randy Levine, Mets Başkan Yardımcısı Andy Cohen ve oyuncular CC Sabathia ve Al Leiter eşlik ediyor."

Business Insider siyaset muhabiri Jake Lahut, etkinlik sırasında gösterilen "Reopen, Rebuild, Relaunch, Reunite" ve diğer "Re" kelimelerini içeren bir grafiğe atıfta bulunarak, "Bu, Cuomo'nun istifa etmesi çağrılarıyla unutulmaya başlayacak" yazdı. ilişkili aliteratifler.

Gothamist ve WNYC muhabiri Jake Offenhartz, bir gün önceki bir tweet'inde, "24 Şubat'ta ilk kadının cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği günden bu yana, muhabirler Cuomo'nun tüm kamuoyuna gösterilmesinden çıkarıldı."

Cuomo, herhangi bir kadına uygunsuz bir şekilde davrandığını inkar etse bile, davranışıyla ilgili birçok soruşturma ile karşı karşıyadır.

Eyalet Başsavcısı Letitia James, özel avukatlardan oluşan bir ekip tarafından yürütülen kadın iddialarına yönelik bir soruşturmayı denetliyor.

Eyalet Meclisi Yargı Komitesi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Cuomo hakkında bir suçlama soruşturması yürütmek için Manhattan'ın en iyi hukuk firmasını elinde tuttuğunu söyledi.

Albany polisi, şimdiki bir Cuomo yardımcısı tarafından, geçen yıl valinin konağında onu agresif bir şekilde el yordamıyla el yordamıyla ele aldığı iddiasına değindi.

Brooklyn'deki federal savcılar, Covid ölüm verilerinin Cuomo yardımcıları tarafından saklanmasını soruşturuyor.

Araştırmalara ve önde gelen Demokrat milletvekillerinin istifa etme çağrılarına rağmen, Cuomo defalarca istifa etmeyi reddetti.

Perşembe günkü etkinliğinde sırıtan bir Cuomo, koronavirüs enfeksiyon oranlarını detaylandırırken iyimserliğin resmini çizmeye çalıştı.

"Covid'den geçiyoruz ve bunun için daha iyi, daha akıllı ve bunun için daha birleşik olacağız ve Covid aracılığıyla başarımız ve bu eyalette bir topluluk olarak yaptıklarımız geliyor. birlikte, bağlantılarımızı daha güçlü hale getirecek ve topluluk dokumuzu daha da güçlendirecek, "dedi Cuomo.

"Bahar geldi. Yükselme zamanı ve Mets ve Yankees'in bu yıl eve bir şampiyonluk getirme zamanı geldi!" Cuomo dedi.

Empire Center'da sağlık politikasından sorumlu kıdemli kişi olan Bill Hammond, Cuomo'nun Covid istatistikleri hakkındaki yorumunu sorguladı.

Hammond, "Cuomo, tekrar açılıp top oyunlarına gitmenin güvenli olduğunu söylüyor çünkü New York'un salgın sayıları çok iyi görünüyor," diye tweet attı Hammond.

"Bana öyle görünmüyor. New York'un enfeksiyon oranı ülkedeki en yüksek ikinci, sadece New Jersey'den sonra – ve son bir aydır sabit kaldı."

Bir gün önce Cuomo, neredeyse tamamı skandallarla ilgili olmak üzere yarım düzineden daha az muhabirin soru sormasına izin verdikten sonra konferans görüşmesinin soru-cevap süresini kısalttı.

Cuomo bu görüşme sırasında aleyhindeki iddialar hakkında soru sormayacağını açıklamıştı. Davranışıyla ilgili soruşturmaların sürdüğüne ve medyada kendisini savunmak istemediğine dair bir argümanı yineledi.

Ancak vali, Başkan Joe Biden'ın soruşturma suçlayanların iddialarını doğrulaması halinde Cuomo'nun istifa etmesi gerektiği şeklindeki son sözleri sorulduğunda yanıt verdi.

Biden şunları eklemişti: "Sanırım sonunda o da yargılanacak."

Cuomo, Biden'ın bir yargılama acelesi değil, sadece bir soruşturma için desteğini ifade ettiğini söyledi. Cuomo, "Bu konuda ona katılıyorum" dedi.

Cuomo çarşamba günü Harlem'e gitti ve burada Johnson & Johnson'ın tek doz Covid aşısını aldı ve etrafını öven ve savunan siyasi ve toplum liderleri tarafından kuşatıldı.

DN.Y. eski Temsilcisi Charlie Rangel "Bazı gerçekler öğrenene kadar geri çekil" dedi.

On yıllardır bir Harlem bölgesini temsil eden Rangel, 2010 yılında Temsilciler Meclisi Etik Komitesi tarafından kişisel mali durumuyla ilgili bir soruşturma yaptıktan sonra yaklaşık bir düzine etik suçlamasından suçlu bulundu.

Cuomo, Pazartesi günü Long Island'da bir etkinlik düzenledi ve burada katılımcılardan başka bir coşkulu övgü aldı ve herhangi bir gazetecinin katılmasına izin vermedi.

CBS 6 muhabir Greg Floyd belirterek, Pazartesi günkü olayın bir fotoğraf tweeted "⁦ ofisi @NYGovCuomo ⁩ hızlı öncesinde olaya test edildi bana Pazartesi günü Cuomo arkasında omuz neredeyse omuza durduğu tüm bu destekçileri söyler."

Floyd, "Medyaya izin verilmiyor. Neden muhabirlerin hızlı bir şekilde test edilip içeri girmelerine izin verilmediğini sordum – bir yanıt almadım," diye yazdı.