Asyalılara Yönelik Şiddetle Yüzleşen Biden, 'Küstah olamayız' diyor – The New York Times

"Göğsünde içine çekildikleri bir kara delik varmış gibi hissettiklerini biliyorum ve işler asla daha iyi olmayacak" dedi. Ama dualarımız seninle. Ve seni temin ederim, kaybettiğin kişi her zaman seninle olacak, her zaman seninle olacak. "

Başkanın acı çekenlere empati kurma yeteneği, bu tür anlarda kasvetli bir destek duygusu iletmek için mücadele eden Bay Trump'ın tam tersi. (El Paso'daki kitlesel silahlı çatışmanın ardından bir hastanede sırıtan, başparmak yukarı fotoğrafı, ziyareti hakkında kızgın bir yorum oluşturdu.) Pandemi nedeniyle bir keder zemininde oynanan bir kampanya sırasında, Bay Biden sık sık kendisini suçladı. acı çekenlere karşı gerçek bir empatiye sahip olmamanın rakibi.

Bay Biden ayrıca selefini, ülkeyi kasıp kavuran ve Salı günü Atlanta'da patlak veren şiddet eylemlerine ilham veren çok ırkçı çekişmeyi kucaklamak ve kışkırtmakla suçladı. Bay Biden, sık sık, Bay Trump'ın Charlottesville, Virginia'daki ırkçı şiddete verdiği tepkiydi – ve özellikle de beyaz üstünlükçü isyancılar arasındaki “iyi insanlar” hakkındaki yorumu – onu başkanlığa aday olmaya motive etti.

Kitlesel katliamlardan sonraki yas anları, herhangi bir başkan için özel bir meydan okuma olabilir. Sevdiklerinin kaybına üzülenleri rahatlatırken, aynı zamanda olanların dehşeti ile genellikle kötü bir şekilde sarsılan bir ulusa iyimserlik ve umut sunma yeteneğine ihtiyaç duyarlar.

2012'de Newtown, Conn .'da 20 küçük çocuğun bir silahlı adam tarafından öldürülmesinin ardından, Başkan Barack Obama bir anma töreninde isimlerini tek tek yavaşça okuyarak sözlerini tamamladı, seyircilerden bazıları ağladı.

Üç yıl sonra, Charleston, SC kilisesinde bir Mukaddes Kitap tetkiki sırasında sekiz kişiyle birlikte vurularak öldürülen Rahip Clementa Pinckney için övgüsünü bitirdikten sonra, Obama kiliseyi buraya getirerek "İnanılmaz Lütuf" şarkısını söyledi. ayakları ve ülkenin kalbine dokunuyor.

O an gibi, Bay Biden artık sadece korkunç bir cinayet çılgınlığı değil, aynı zamanda ırksal gerilimlerle sarmalanmış bir olay ile karşı karşıya. Ve tıpkı Bay Obama'nın görev süresi boyunca olduğu gibi, empati sözlerinin ardından, trajik sahnenin tekrarlanmasını önlemek için federal hükümetin ne yapabileceği ya da yapması gerektiğine dair zorlu sorular gelecek.

Sabrina Tavernise Atlanta'dan gelen raporlara katkıda bulundu.