CDC, artan basıncın ortasında okul uzaklığı kurallarını 3 fit olarak güncelliyor – Fox News

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), evrensel maske kullanımı olduğu sürece öğrenciler arasında 3 fitlik boşluk bırakırken güvenli bir şekilde yeniden açılabileceklerini yansıtmak için K-12 okul uzaklaşma yönergelerini güncelledi. Bununla birlikte, koronavirüs bulaşmasının yüksek olduğu topluluklarda, ajans, ortaokul ve lise öğrencilerinin "kohortlama mümkün değilse" en az 6 fit uzakta olmasını tavsiye ediyor.

Güncellenen yönergeler, "Bu öneri, COVID-19 iletim dinamiklerinin daha büyük öğrencilerde farklı olmasıdır – yani, SARS-CoV-2'ye maruz kalma ve onu daha küçük çocuklara göre yayma olasılıkları daha yüksektir ."

Ajans, binadaki yetişkinler arasında ve yetişkinler ile öğrenciler arasında, lobiler ve oditoryumlar gibi ortak alanlarda, yemek yerken, şarkı söyleme, bağırma, bando gibi aktiviteler sırasında maskelerin takılamadığı yerlerde 6 fit mesafe önermeye devam ediyor. , spor veya egzersizler ve sınıf dışındaki topluluk ortamlarında.

SANAL ÖĞRENCİLERİN EBEVEYNLERİ, ÇOCUKLARININ ZİHİNSEL SAĞLIĞI OLDUĞUNU, DIŞ ZAMANLARIN DAHA AZ OLDUĞUNU VE CDC ARAŞTIRMA BULGULARINI SÖYLEDİ

Güncelleme, topluluk yayılma düzeyine bakılmaksızın öğrenciler arasında 6 fitlik bir alan öneren önceki kılavuzu değiştirdi ve bu, birçok bölge için bir zorluk olduğunu kanıtladı.

Cuma günü yayınlanan güncelleme, "CDC artık evrensel maskeleme ile öğrencilerin sınıf ortamlarında en az 3 fitlik bir mesafeyi korumalarını tavsiye ediyor." Dedi.

Walensky daha önce, ilk 6 fitlik mesafe tavsiyesinin bazı bölgeler için bir zorluk olduğunu kanıtlamıştı.

Walensky daha önce, ilk 6 fitlik mesafe tavsiyesinin bazı bölgeler için bir zorluk olduğunu kanıtlamıştı. (iStock)

Teşkilatın müdürü Dr. Rochelle Walensky , bu hafta Capitol Hill'de , milletvekillerinin onu mevcut kanıtlara dayanarak CDC kılavuzunu değiştirmeye çağırdığı yerde artan bir baskı ile karşı karşıya kalmıştı. Bazıları, kapatılan okullar ve sanal öğrenim nedeniyle ulusun gençliğine artan ruh sağlığı sorunlarından bahsetti.

CDC ÇOCUK BAKIM MERKEZLERİ İÇİN KORONAVİRÜS KILAVUZUNU GÜNCELLEMELERİ

Güncellemede, "Okulların sunduğu önemli hizmetler ve yüz yüze öğrenmenin faydaları göz önüne alındığında, K-12 okullarının yüz yüze eğitime güvenli ve mümkün olan en kısa sürede açılması ve açık kalması kritik önem taşıyor ." "Okullar, COVID-19 nedeniyle kapatılacak son ayar olmalı ve bunu güvenli bir şekilde yapabildiklerinde ilk kez yeniden açılmalıdır."

Walensky bu hafta, ajansın koronavirüs bulaşma oranlarının maskeli kişiler arasındaki 3 fitlik boşlukta düşük kaldığını doğrulamak için daha fazla veri beklediğini söylemişti. Bu tür ilk çalışma, Massachusetts'te öğrenciler ve personel arasında maske takmaya neredeyse% 100 katılım gösteren bir okul bölgesine dayanıyordu ve 6 fit mesafeye karşı 3 fit mesafeden hastalık bulaşma oranında hiçbir değişiklik göstermedi.

CDC, güncellenen kılavuzla birlikte okullarda koronavirüsün yayılmasını ele alan üç ek çalışma yayınladı.

EKSİKSİZ KORONAVİRÜS KAPSAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Walensky yaptığı açıklamada, "CDC, bilimle liderlik etmeye ve yeni kanıtlar ortaya çıktıkça rehberliğimizi güncellemeye kararlıdır" dedi . "Güvenli yüz yüze eğitim, çocuklarımıza başarılı olmak için ihtiyaç duydukları eğitime ek olarak onları geleceğe hazırlayan kritik sosyal ve zihinsel sağlık hizmetlerine erişim sağlar. Bu güncellenmiş öneriler, okulların güvenli bir şekilde yeniden açılmasına yardımcı olmak için kanıta dayalı yol haritasını sağlar ve Yüz yüze eğitim için açık kalın. "