CDC, okullarda 6 ila 3 fit arasındaki mesafe koşullarını hafifletir – NBC News

Cuma günü Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, okuldaki çocuklar için 6 fitten 3 fit'e kadar fiziksel mesafe gereksinimlerini gevşetmiştir – bu değişiklik, daha fazla öğrencinin sınıflarda olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Öneriler birkaç uyarı ile birlikte gelir. Maskeler zorunlu olmaya devam ediyor ve öğretmenler ve diğer yetişkin okul personeli yine de 1,8 metrelik yönergelere uymalıdır.

Koronavirüs salgınının tam kapsamı

Değişiklik, milletvekillerinden ebeveynlere kadar çocukları sınıfa geri döndürme çabasının ortasında geldi.

Birçok çalışma, pandemi sırasında çocuklar arasında depresyon ve anksiyetede artış olduğunu göstermiştir. Stanford Graduate School of Education'a bağlı kar amacı gütmeyen NBC News and Challenge Success tarafından yapılan bir anket, yalnızca sanal öğrenme olan akranlarına kıyasla sınıfta zaman geçirebilen öğrenciler arasında daha düşük stres seviyeleri buldu.

19 Mart 2021 03:33

İlkokul öğrencileri için, CDC artık 3 fitlik fiziksel bir mesafe önermektedir. Aynı kurallar, Covid-19'un yüksek oranda yayıldığı bir bölgede yaşamadıkları sürece ortaokul ve lise öğrencileri için de geçerlidir, bu durumda 6 fitlik mesafeler korunmalıdır.

CDC, toplumun yayılma oranı ne olursa olsun, öğle yemeği vakti gibi maskelerin takılamadığı ortamlarda ve koro, müzik grubu veya yoğun sporlar gibi aktivitelerde 6 fitlik mesafelerin yine de takip edilmesi gerektiğini söyledi. daha fazla ekshalasyon içerir. Bu faaliyetler, mümkün olduğunda açık havada veya geniş, iyi havalandırılan alanlarda gerçekleştirilmelidir.

Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Fakültesi'nde bulaşıcı hastalıklar profesörü olan Dr. Robert Murphy, SARS-CoV'nin yayılmasını azaltmak söz konusu olduğunda, çoğu senaryo için 3 fitlik bir mesafenin "paranızın karşılığını alacağınız en büyük patlama" olduğunu söyledi. 2, Covid-19'a neden olan virüs.

Murphy, geçen hafta yayınlanan , Massachusetts devlet okullarındaki öğrenciler ve personel arasında Covid-19 vaka oranlarının farklı fiziksel mesafe gereksinimleri ile karşılaştırılması da dahil olmak üzere, tavsiyeye kanıt sağlayan birkaç araştırmaya dikkat çekti. Bölgelerin fiziksel olarak 3 fit veya 6 fitlik mesafeye ihtiyaç duyup duymadığına bakılmaksızın oranlar benzerdi.

Geçen yıl The Lancet'de yayınlanan araştırmanın bir incelemesi, insanların uygun yüz kaplamaları kullanmaları şartıyla, en az 3 fitlik fiziksel mesafeyi destekledi. Dünya Sağlık Örgütü ayrıca 3 fitlik fiziksel bir mesafe önermektedir.

CDC ayrıca Cuma günü Utah'daki 6 fit mesafe kuralına uyacak yeri olmayan ilkokullar hakkında bir rapor yayınladı.

Araştırmacılar, "Yüksek toplum insidansına ve öğrencilerin sınıf koltuklarını 6 fitten fazla aralıklarla yerleştirememesine rağmen," diye yazıyor, "Bu araştırma, 20 Salt Lake County ilkokulunda düşük SARS-CoV-2 iletimi olduğunu ve okulla ilgili salgınların olmadığını ortaya koydu. " Maske kullanımı yüzde 86 ile sağlamdı.

Çalışma, değiştirilmiş politikanın "1.200'den fazla öğrencinin yüz yüze öğrenme günü kurtarılmasıyla sonuçlandı" sonucuna varmıştır.

Koronavirüs outbrea k'nin tam kapsamı için NBC News uygulamasını indirin

Şimdilik, 3 ayak rehberliği okuldaki çocuklarla sınırlıdır. Ancak, normal faaliyetlere devam etme ve belki de bir ofis ortamına geri dönme konusunda istekli, toplumun geri kalanı için ilgi çekici bir soru ortaya çıkarıyor.

Ancak çocuklar, okuldayken öğretmenlerin izlediği kontrollü bir ortamdadır.

Murphy, "Onlara 3 fit uzakta durmaları söylenirse, maske takmaları söylenirse, yaparlar," dedi. "Okula gitmekle ilgili olan şey bu. Çocuklar kurallara uyar."

Takip NBC SAĞLIĞINI üzerinde Twitter ve Facebook .