CDC Maskeli İlkokullarda 3 Ayak İyi Olduğunu Söyledi – The New York Times

Daha fazla okulu, çocukları yüz yüze eğitime geri getirmeye teşvik etmeyi amaçlayan büyük bir politika revizyonunda, federal sağlık yetkilileri Cuma günü, ilkokul öğrencileri için altı fitlik mesafe kuralını gevşeterek, sınıflarda yalnızca bir metre uzakta kalmaları gerektiğini söyledi. herkes maske takıyor.

Yetkililer, üç ayak kuralı, topluluk aktarımı yüksek olmadığı sürece artık orta okul ve liselerdeki öğrenciler için de geçerli. Ancak aktarım yüksek olduğunda, kohortlarda veya diğerlerinden ayrı tutulan küçük gruplarda öğretilmedikçe, bu öğrenciler en az altı fit ayrı olmalıdır.

Yetkililer, altı ayak kuralının toplum genelinde hala geçerli olduğunu vurguladı ve okullarda çalışan, diğer yetişkinlerden ve öğrencilerden bu mesafeyi korumak zorunda olan öğretmenler ve diğer yetişkinler için. Çoğu okul zaten en azından kısmen şahsen faaliyet gösteriyor ve kanıtlar bunu nispeten güvenli bir şekilde yaptıklarını gösteriyor. Araştırmalar, okul içi yayılmanın maskeleme, uzaklaşma, el yıkama ve açık pencereler gibi basit güvenlik önlemleriyle azaltılabileceğini gösteriyor.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri yaptığı açıklamada, "Daha büyük öğrencilerde bulaşma dinamikleri farklıdır – yani SARS-CoV-2'ye maruz kalmaları ve onu daha küçük çocuklara göre yaymaları daha olasıdır" dedi.

Ülkenin dört bir yanındaki öğretmen sendikaları, altı fitlik mesafeyi zorla tartıştılar ve önceki rehberliği sürdürmek için CDC ve Biden yönetimine lobi yaptılar.

Cuma günü, ülkenin en büyük ikinci eğitimciler sendikası olan Amerikan Öğretmenler Federasyonu'nun başkanı Randi Weingarten, virüsün okulda nasıl davrandığına dair araştırmanın daha ayrıntılı incelenmesini bekleyen yeni mesafe ilkeleri üzerinde "yargıya varacağını" söyleyen bir bildiri yayınladı. ayarlar. En büyük öğretmenler sendikası olan Milli Eğitim Derneği'nin başkanı Becky Pringle de benzer endişeleri dile getirdi.

Yine de, CDC'nin açıklaması ülke çapındaki bazı yerel sağlık kurumlarının gerisinde kalıyor. Illinois ve Massachusetts, okullarda üç fitlik mesafenin uygun olabileceğini zaten belirtmişlerdir. İlçe düzeyindeki sağlık görevlileri, genellikle çatışan halk sağlığı yönergelerinden bunalmış okul kurullarının ve denetçilerin kararlarına rehberlik etmede önemli bir rol oynamıştır.

CDC'nin direktörü Dr. Rochelle Walensky, ajansın yeni kanıtlar ortaya çıktıkça rehberliğini her zaman güncellediğini açıkladı. Boston'da yakın zamanda yapılan bir araştırma , altı fit mesafe gerektirenlerle karşılaştırıldığında, üç ayak kuralı benimseyen Massachusetts'teki okul bölgelerinde enfeksiyon sayısında önemli bir fark bulamadı. Okullarda güvenliği inceleyen ek CDC çalışmaları da Cuma günü yayınlandı.

Dr. Walensky, “CDC, bilimle liderlik etmeye ve yeni kanıtlar ortaya çıktıkça rehberliğimizi güncellemeye kararlıdır” dedi. "Bu güncellenmiş öneriler, okulların güvenli bir şekilde yeniden açılmasına ve yüz yüze eğitime açık kalmasına yardımcı olacak kanıta dayalı yol haritasını sağlıyor."

Yeni kılavuz , okul binalarında iyi hava akışı ve havalandırmanın güvenli bir ortam sağlamanın kritik bir bileşeni olduğunu vurguluyor ve evrensel maskeleme, el yıkama, binaları temizleme ve temas izleme gibi çok sayıda önleyici davranış katmanını vurgulamaya devam ediyor. karantina.

Yetkililer, okullardaki yetişkinlerin diğer yetişkinlerden ve öğrencilerden iki metre uzakta kalmaya devam etmesi gerektiğini söyledi. Altı ayak kuralı, okulların lobiler ve oditoryumlar gibi ortak alanlarında, öğrencilerin yemek yediği veya içtiği ve maske takamadığı her zaman ve daha fazla nefes verme içeren aktiviteler sırasında (şarkı söylemek, bağırmak, müzik grubu çalışması, spor yapmak veya herhangi bir egzersiz) hala geçerlidir. "mümkün olduğunda dışarıya veya iyi havalandırılan geniş alanlara taşınması gereken" faaliyetler.